Estonian Junior Challenge hooaeg jätkub Raplamaa teedel

Jaspar Vaher / Evelin Mitendorf on sel hooajal võitnud kaks rallit ja teistele loovutanud vaid ühe kiiruskatse võidu

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistlused jätkuvad eeloleval nädalavahetusel Kesk-Eestis. 5.-6.maini sõidetaval Rapla rallil on kolmandat korda sel hooajal starti tulemas ka kuni 26aastastele rallisõitjatele mõeldud Estonian Junior Challenge sarja võistlejad.

Noorte autoralli tulevikulootuste hooaeg algas veebruari alguses sõidetud Otepää talveralliga, kus esiveoliste Ford Fiesta Rally4 autodega oli stardis viis võistluspaari.

Klassivõidu võttis möödunud hooajal nii Eestis, kui Lätis juunioride arvestuses teistele tagatulesid näidanud 16aastane Jaspar Vaher, kes võistles esimest korda uue kaardilugeja Evelin Mitendorfiga. Hooaja esimese talveralli teise koha punktid 17aastasele Kevin Lempule, kes lisaks Vaherile Otepääl ka katsevõiduni jõudis. Kui esimese ja teise koha vahe oli ralli finišis üle kahe minuti, siis Lemput ja kolmandana finišeerinud 21aastast Pranko Kõrgesaart lahutas kaheksa kiiruskatse järel 14,1 sekundit.

Hooaja teise etapina sõideti veebruari lõpus Lätis Rally Alūksne, kus lisaks viiele Eesti piloodile oli stardis ka Sakamaalt pärit 18aastane Fabio Schwarz, kes tänavusel Horvaatia rallil MM-debüüdi tegi. Vaher jätkas lõunanaabrite juures sealt, kus paar nädalat enne oli Lõuna-Eestis lõpetanud ja teenis lisaks hooaja teisele võidule ka kümme lisapunkti katsevõitude eest. Ralli absoluutarvestuses oli Lääne-Virumaalt pärit noormehe koht kõrge seitsmes. Sarnaselt Otepää talveralliga kuulusid ka Lätis Estonian Junior Challenge arvestuse teise koha punktid Lempule, kellel kogunes kümne kiiruskatsega kaotust Vaherile 2.42,6. Hooaja teise etapi kolmanda koha punktid läks 20aastasele Karl-Johannes Visnapuule, kes Otepääl pidi tehniliste probleemide tõttu katkestama. Teist ja kolmandat kohta lahutas Lätis vaid 5,06 sekundit.

Eesootaval Rapla rallil on Estonian Junior Challenge arvestuses võistlusele startimas kaheksa võistluspaari. Jaspar Vaherile ja Kevin Lempule on Kesk-Eesti kruusateedel konkurentsi pakkumas 16aastane noorteralli Eesti meister 2022 Joosep Planken, 20aastane Joosep Ralf Nõgene, 23aastane Keiro Orgus, punktitabelis kolmandat kohta hoidev Pranko Kõrgesaar, mullu Saaremaal võitnud Mark-Egert Tiits ja möödunud hooaja Soome noorte meistrivõistluste võitja Joonas Ojala.

Estonian Junior Challenge liider Jaspar Vaher: “Talverallid läksid üsna hästi, sest mõlemad suutsime võita. Otepääl oli küll veidi viperusi, kui teelt väljas käisime ja aega kaotasime, kuid muus osas kõik sujus ja ka hoog oli korralik. Rapla eel saime teha testi ja proovime seal sama tempoga jätkata. Eesmärk on nautida ja kogemusi koguda. Eveliniga on koostöö hea ja läheb aina paremaks.“

Estonian Junior Challenge punktiseis pärast Alūksne rallit

1.Jaspar Vaher 77

2.Kevin Lempu 49

3.Pranko Kõrgesaar 38

4.Mark-Egert Tiits 38

5.Karl-Johannes Visnapuu 21

Estonian Junior Challenge klass on mõeldud kuni 26aastastele rallisõitjatele, kes võistlevad esiveoliste Ford Fiesta Rally4 autodega. Sarja peaauhind on osalemine Euroopa meistrivõistlustel Rally 4 autoga Junior ERC arvestuses, mille koguväärtuseks on 110 000 eurot ja mida Eesti Autospordi Liit, M-Sport Poland ja rehvitootja Pirelli toetavad 50 000 euroga.

Juunioride arvestuses lähevad kuuest tänavu Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste arvestuses sõidetavast võistlusest arvesse viis.

Rapla ralli 2023 katsed on pealtvaatajatele tasulised (va. reedene Rapla linnakatse). Pileteid hinnaga 20€ saab soetada Piletitasku lehelt, Rapla Selverist ja samuti pealtvaatamisalade juurde viivatel ligipääsuteedel. Kuni 12.aastastele (k.a) lastele on katsetele sissepääs tasuta ja samuti on kõigile rallisõpradele tasuta Rapla ralli hoolduspargi külastus.

Rapla ralli 2023 lisainfot leiab: www.raplaralli.ee

Foto: Pille Russi

Back to top button