Ott Tänak/Martin Järveoja lõpetasid Rally Estonia eelsete testide nädala Lõuna-Eesti ralli võiduga

Ott Tänak/Martin Järveoja kasutasid Rally Estonia eelsel testil ära iga sentimeetri
  • Toyota ja M-Sport valmistusid nädala alguses Lõuna-Eesti teedel Eesti MM-ralliks
  • Ott Tänak/Martin Järveoja võitsid kindlalt järjekorras 22.Lõuna-Eesti ralli
  • Robert Virves tähistas Haanja teedel kiiret sõitu tehes sünnipäeva

Sel nädalal testisid Lõuna-Eesti teedel 20.juulil stardi saavaks Rally Estoniaks nii Toyota Gazoo Racing, kui ka M-Sport meeskonna võistluspaarid. Testide nädala lõpetas Võrumaa teedel sõidetud Lõuna-Eesti ralli, mille võitsid kodupubliku rõõmuks Ott Tänak/Martin Järveoja.

Elfyn Evans/Scott Martin Lõuna-Eesti teedel Rally Estonia eelses testis

Elfyn Evans ja Kalle Rovanperä said hea testi. Takamoto Katsuta sõit lõppes oodatust varem.

Teisipäeval alustas Lõuna-Eestis teste Toyota Gazoo Racing meeskond ja esimesena said Eesti kiirete kruusateedega taastutvust teha Elfyn Evans/Scott Martin, kes said proovida nii kuivemaid, kui märjemaid olusid. Päev hiljem olid stardis MM-liidrid Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen. Kahekordne Rally Estonia võitja sõnas Postimehele antud intervjuus, et ootab Eestis sõidetavat MM-rallit väga ja see on tema hooaja lemmik ralli, isegi lemmikum, kui Soome MM-ralli. Kui Evans ja Rovanperä läbisid testid suuremate probleemideta, siis neljapäeval Lõuna-Eestis sõitnud Takamoto Katsuta keeras pealelõunal enda Toyota GR Yaris Rally1 võistlusauto üle katuse ja oli sunnitud testi pooleli jätma.

Ott Tänak ja Pierre-Louis Loubet kogusid Lõuna-Eesti teedel samuti testikilomeetreid.

Sarnaselt Toyotaga alustas ka M-Sport meeskond Lõuna-Eesti teedel testidega teisipäeval ja esimesena sai võimaluse Pierre-Louis Loubet/Nicolas Gilsoul ja päev hiljem istusid Ford Puma Rally1 autosse 2020.aastal esimese Eesti MM-ralli võitnud Ott Tänak/Martin Järveoja.

Kui Loubet testid piirdusid teisipäevaga, siis Tänak/Järveoja said veel väga vajalike kilomeetreid koguda reedel sõidetud Lõuna-Eesti ralli Shakedown katsel ja laupäeval sõidetud võistlusel.

Ott Tänak/Martin Järveoja Rally Estonia eelsel testil:

Ott Tänak ja Teemu Suninen Lõuna-Eesti ralli Shakedown katsel

Lõuna-Eesti ralli pakkus MM-ralliks valmistujatele testi võimalust ja ka paar karmi väljasõitu

Järjekorras 22.Lõuna-Eesti rallile anti start laupäeva hommikul 10.50 ja võistlejaid ootas ees kolm kiiruskatset, mida läbiti kolmel korral. Kokku tuli läbida 68,43 katsekilomeetrit ja stardi said 19. võistluspaari.

Kui nädala esimeses pooles oli Lõuna-Eesti teedel nähtud vaid Toyota ja Fordi Rally1 autosid, siis alates reedest oli kohal ka Hyundai i20 N Rally1 auto, milles istusid Teemu Suninen/Mikko Markkula, kellel see on esimene ametlik start Hyundai Rally1 autoga.

Nii nagu arvata oli läksid koduteedel sõitvad Ott Tänak/Martin Järveoja kohe omateed ja võitsid lõpuks kõik 9 sõidetud kiiruskatset.

“(Rally Estonia võit?) Elus ei juhtu äkki mitte midagi, tuleb ise mees olla. Mehed ja masin lõpuks otsustavad, et kes ees ja mees,“ sõnas Tänak Lõuna-Eest ralli finišis.

Suninen/Markkula kaotasid lõpuks eestlastele täpselt 38 sekundiga.

Robert Virves / Rasmus Vesiloo lõpetasid Lõuna-Eesti rallil TOP3

Kolmandana lõpetas ralli samuti Rally Estoniaks valmistunud Robert Virves, kes tähistas 23. sünnipäeva Haanja teedel kiiret sõitu tehes. Parima Rally2 auto tulemuse välja sõitnud saarlase Ford Fiesta Rally2 kõrvalistmel istus Rasmus Vesiloo. Lisaks Virvesele tähistas laupäeval sünnipäeva (25) ka Georg Linnamäe, kes tõsi küll Lõuna-Eestis stardis polnud.

Lisaks kiirele sõidule pakkus Lõuna-Eesti ralli ka kolm päris karmi väljasõitu, millest võistlejad õnneks kergemate vigastustega pääsesid, kuid sama ei saa kahjuks öelda nende võistlusautode kohta. Kohe avakatsel käisid mitu korda üle katuse Vaiko Samm/Kaimar Taal (Subaru Impreza WRX STi), kolmandal katsel Toomas Vask/Andrus Toom (BMW M3 E36) ja võistluse viimasel katsel Raul Jeets/Timo Taniel (Škoda Fabia Rally2 evo).

22.Lõuna-Eesti ralli tulemused

WRC meeskondade Rally Estonia eelsed testid Lõuna-Eesti teedel on nüüd lõppenud ja järgmisel nädalal võib Lõuna-Eesti metsade vahel näha testimas juba WRC2 klassi erinevaid võistluspaare.

Ott Tänak teeb järgmisel nädalal stardi Inglismaal sõidetaval Goodwood Festivali rallil Goodwood FOS Rally Stage 2023.

Fotod: Ray Põder

Back to top button