Raamatu „Eesti autoralli ajalugu I osa: 1921-1985“ esitlus ja pressikonverents

Urmas Roosimaa ja tema tiimi poolt kokku pandud „Eesti autoralli ajalugu I osa: 1921-1985“

Teisipäeval, 21.juunil kell 14:00 toimub Tallinnas, Ülemiste Sportlandis „Eesti autoralli ajalugu I osa: 1921-1985“ raamatuesitlus ja pressikonverents.

Eesti autorallil on pikk ja väärikas ajalugu, kuid see on nagu hästi hoitud saladus, millest teavad vaid vähesed.  Neli aastat tagasi hakkas tänavune WRC Rally Estonia võistluste juht Urmas Roosimaa ja tema meeskond kooseisus Indrek Rand, Madis Kers, Karli Pikk, Alar Hermanson ja Olaf Suuder omavahel vahetama Eesti autoralli ajaloo infot. Kuna teadmisi kogunes aina juurde, siis tekkis ühel hetkel küsimus, et kuidas seda kõige õigem talletada oleks rallihuviliste jaoks. 2021. aasta 10. jaanuaril trükkis Roosimaa arvutisse Eesti autoralli ajalugu kajastava raamatu esimesed read, mis päädis rohkem kui aasta hiljem trüki värske raamatu ilmumisega.

21.juunil 2022 kutsume Teid osa saama selle väärt teose esimese osa esitlusest, mis võtab üle 400. leheküljel tekstis, pildis ja statistikas kokku aastad 1921-1985.

Raamatuesitlusele on oodatud kõik autospordi ja ajaloohuvilised – kohapeal on unikaalne võimalus kuulata raamatu sünnilugu läbi autorite kogemuse ning kohtuda legendaarsete rallisõitjatega nagu Uno Aava, Indrek Lasseron, Joel Tammeka, Hardi Mets ja Raido Rüütel.

Kõigil raamatuesitlusele kohaletulnuil on võimalik Ülemiste Sportlandist endale ahjusoe „Eesti autoralli ajalugu I osa: 1921-1985“ raamat soetada ja autoritelt ning Eesti autoralli legendidelt sinna sisse autogrammid paluda.

WRC Rally Estonia direktor Urmo Aava:

„Kui keegi teeb ägedat asja innuga ja ta on su enda meeskonna liige, siis polnud muud võimalustki, kui Urmast selle vinge Eesti autoralli ajaloo raamatu teostusele ideega kaasa aidata ja toetada. Pressikonverentsil saab autorite poolt kuulda kuidas tekkis idee, kuidas koguti materjali jpm. Lisaks on raamatu esitlusel ka üks vinge üllatus. Ma väga loodan, et sellele pressikonverentsile tulevad erinevad autospordisõbrad, kes ka endale selle väärt ja limiteeritud teose kohapeal soetavad ning sarnaselt minuga seda hiljemalt peale WRC Rally Estoniat lugema hakkavad.“

Pressikonverentsi ajakava:

13.45 Kogunemine
14.00 Pressikonverentsi algus, raamatu autorid räägivad raamatust
14.20 Eesti Autospordi Liidu ja MoMu esindajad
14.40 Uno Aava, Indrek Lasseron, Joel Tammeka, Hardi Mets ja Raido Rüütel räägivad lühidalt oma ajastust
15.00 Pressikonverentsi lõpp orienteeruvalt
Back to top button