Rally Aluksne stardirivi avavad Priit Koik / Kristo Tamm 

Priit Koik – Kristo Tamm Otepää Talverallil 2023

Reedel, 19.jaanuaril antakse Lätis Aluksnes start Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste 2024. aasta hooajale. Aasta esimesele talverallile on registreerunud 88 võistluspaari, kellest 46 on heitlemas Eesti meistrivõistluste punktide nimel.

Rally Aluksne võistlusrivi avavad möödunud aastal EMV2 klassis hõbemedalid võitnud Priit Koik / Kristo Tamm (Škoda Fabia Rally2 evo).

„Hooaja plaani otseselt paigas pole, kuid eesmärk on ka sel aastal pühenduda Eesti ja kui võimalik, siis ka Läti meistrivõistluste etappidele. Heitlikes majandusoludes tuleb vaadata võistlus korraga ja kui kõik õnnestub, siis sõidame kõik kaasa.  

Aluksnest rääkides, siis talverallid on alati olnud minu kõige suurem hirm ja pole end nendes oludes kunagi mugavalt tundnud. Kuna ma Škodaga pole talvel sõitnud, siis ootan huviga. Fordiga ma ei tundnud end talve tingimustes kindlalt ja möödunud aastal Volkswageniga sõites juhtus õnnetus. Saan ralli eel teha testi, kuhu kaasan ka abijõude, et koos mõeldes leida mulle parim seadistus eesootavaks hooaja avaetapiks. Aluksnes olen varasemalt kahel korral võistelnud. Korraldajate poolt jagatud sisevideoid vaadates tundub, et ees on ootamas heades talveoludes kiired ja looklevad teed,“ võttis Koik eelseisva etapi eelsed mõtted kokku.

Kui EMV2 klassis on startimas kolm võistluspaari, siis EMV3 arvestuses neli. Läti teedele on teiste hulgas sõidutunnetust ja kilomeetreid koguma tulnud Romet Jürgenson / Siim Oja (Ford Fiesta Rally3), kes valmistumas Junior WRC avaetapiks.  

„Toetajate abiga suutsime endale soetada Rally3 auto, millega saab MM-sarja kõrvalt ennast juurde treenida ja esimese stardi sellega teeme eesootaval nädalavahetusel Aluksne rallil. Loodame sealt saada esimese tunnetuse lumel, mille pealt on loodetavasti hea minna veebruaris Rootsi MM-rallile, kus ootab ees Junior WRC klassi avaetapp,“ sõnas Jürgenson hooaja eelses intervjuus EAL galal.

Esiveoliste EMV4 klassis on hooaja avaetapil starti tulemas kaheksa võistluspaari. Möödunud aasta meistri Jaspar Vaheri (Ford Fiesta Rally4) kõrval on Läti teedel istumas 2023.aastal EMV2 klassis meistritiitli võitnud Rainis Raidma.

EMV5 ja EMV6 klassis on mõlemas starti tulemas üheksa võistluspaari, kelle hulgas ka möödunud aastased EMV6 klassi meistrid Taavi Niinemets / Esko Allika (BMW M3 E36). Kõige osalejate rohkem on Rally Aluksne EMV7 klass, kus möödunud aastastele meistritele Oskar Männamets / Holger Enokile (Citroën C2 R2 Max) on konkurentsi pakkumas 10 võistluspaari.  

Hooaja avaetapilt puuduvad klasside EMV9 ja EMV Lada võistlejad, kelle hooaeg saab alguse Otepää Talverallil.  

Rally Aluksnel on võistlejaid ja pealtvaatajaid ootamas väga head talvetingimused. Avapäeval läbitakse kahel korral 7,94 km pikkune kiiruskatse, millest esimene saab alguse 18:52.  

Hooaja avaetapp jätkub laupäeval kaheksa kiiruskatsega, mille jooksul läbitakse 77,04 katsekilomeetrit. Rally Aluksne 2024 autasustamine algab kell 20.00.  

Rally Aluksne osalejate nimekirja, pealtvaatajate kava, katsete kaardi ja muud leiab SIIT 

Lätis sõidetava hooaja avaetapi kiiruskatsed on pealtvaatajatele tasulised ja 15€ maksva rallipassi saab soetada SIIT 

Foto: Pille Russi

Back to top button