ERC

Barumi rallit domineerisid tšehhid, tiitlinõudlejad kogesid ebaõnne

Tšehhis sõidetud autoralli Euroopa meistrivõistluste etapi, 53. Barumi ralli võitsid kohalikud sõitjad Dominik Stritesky ja Jiri Hovorka (Škoda Fabia RS Rally2). Viie parema seas lõpetas neli Tšehhi võistluspaari.

Reedesel vabatreeningul näitas kiireimat aega tšehh Erik Cais (Škoda Fabia RS Rally2), kes oli ka kiirem kvalifikatsioonikatsel. Kvalifikatsioonis sõitis teise aja välja austerlane Simon Wagner (Škoda Fabia RS Rally2) ning kolmas oli poolakas Mikolaj Marczyk (Škoda Fabia RS Rally2). Õhtusel linnakatsel näitas parimat aega Wagner.

Kvalifikatsiooni kiireim Cais alustas esimest täispikka võistluspäeva 20-sekundilise ajakaristusega. Vaatamata sellele oli Cais suures mängus sees kuni kaheksanda kiiruskatseni. Tšehhil olid kaasas kõvaseguga rehvid, kuid SS8-l hakkas vihma sadama, mistõttu kaotas Cais ligi 40 sekundit ning langes suurest mängust. SS9 tühistati halbade ilmaolude tõttu.

Laupäeva lõpetas liidrina hilisem võitja Stritesky, kelle edu Wagneri ees oli 21,1 sekundit. Kolmandana lõpetas tšehh Adam Brezik (Škoda Fabia RS Rally2), kes kaotas juba 45,9 sekundit.

EM-sarja liider Hayden Paddonil (Hyundai i20 N Rally2) purunes kaheksandal kiiruskatse rehv ning uusmeremaalane lõpetas päeva 18. positsioonil. Punktitabelis teisel kohal olev Mathieu Franceschi (Škoda Fabia RS Rally2) lõpetas avapäeva kuuendal kohal.

Pühapäeval püsis Stritesky kindlalt esikohal ja keegi ei ohustanud ka Wagneri teist kohta, kuid kolmanda ja neljanda koha peale käis tihe heitlus. Cais ja Brezik vahetasid omavahel positsioone mitu korda. Lõpuks võttis kolmanda koha endale Cais, kes oli ka kiireim punktikatsel.

Franceschi liikus ERC sarja üldliidri positsiooni poole, kuid 12. katsel said tal varurehvid otsa ning prantslane pidi ralli katkestama. Paddon kerkis ralli lõpuks 12. positsioonile ja oli punktikatsel kolmas ehk tiitlikaitsja suurendas enda üldedu 14 punkti peale. Punktitabelis kerkis kolmandaks Marczyk, kes kaotab Paddonile 23 punkti.

Jan Kopecky (Škoda Fabia RS Rally2), keda ei olnud keegi suutnud alates 2015. aastast Barumi rallil alistada, lõpetas ralli üheksandal kohal. Tšehh langes suurest mängust viiendal kiiruskatsel, kui pidi katsel rehvi vahetama.

ERC3 arvestuses jättis võidukarika koju Tšehhi sõitja Filip Kohn ja tema britist kaardilugeja Tom Woodburn (Ford Fiesta), kes krooniti ka ERC Fiesta Rally3 Throphy meistriteks. ERC4 arvestuses oli parim Peugeot 208 Rally4 autoga sõitvad ungarlased Patrik Herczing ja Varga Kristof.

EM-sari jätkub augustikuu viimasel nädalavahetusel, kui hooaja eelviimane etapp toimub Suurbritannia asfaldil.