Delfi Rally Estoniat juhivad avakatse järel ERC valitsevad meistrid Hayden Paddon / John Kennard

Delfi Rally Estonia liidrid on avakatse järel Hayden Paddon

Reede keskpäeval anti start ERC Delfi Rally Estonia kvalifikatsioonikatsele. Vihmastes oludes sõidetud 3,81 km pikkuse Räbi katse võitsid kodupubliku rõõmuks Georg Linnamäe / James Morgan (Toyota GR Yaris Rally2). Eesti / Briti dou edestas lähimaid jälitajaid 0,783 sekundiga. See tähendab, et laupäevasele võistluspäevale stardivad Linnamäe / Morgan 17. võistluspaarina.
ERC Delfi Rally Estonia avapoodiumil said rallisõbrad kuulda ERC paremiku intervjuusid  ja hiljem nendelt ning Ott Tänakult autogramme küsida. ERC hooaja neljanda etapi avashowl esinesid erikavadega Liis Lemsalu, Stefan, Lenna ja Shaté Tantsukool.
Stardipoodiumi järel läbisid võistlejad Delfi Rally Estonia avakatse, milleks oli Raadi mõisapargis sõidetud 1,48 km pikkune publikukatse. Reedese võistluspäeva ainsa katse parimad olid valitsevad ERC meistrid Hayden Paddon / John Kennard (Hyundai i20 N Rally2), kes edestasid Jon Armstrong / Eoin Treacy (Ford Fiesta Rally2) 0,8 sekundiga.
„Tahad teada iroonilist asja? Kui ma sõitsin WRC sarjas, siis ma olin publikukatsetel väga kehva, kui vaid ma teadnuks seda 10 aastat tagasi. Toetus on võimas ja kuigi ma olen jäänud vanemaks ja hallimaks, siis inimesed, kes on mind siia tulnud toetama teiselt poolt maailma on suur asi,“ võttis Paddon avakatse kokku.
Eestlastest näitas avakatsel parimat aega Robert Virves, kes läheb koos kaardilugeja Craig Drewga laupäevale vastu jagatud üheksandalt kohalt. Liidritest jäävad Škoda Fabia RS Rally2 autoga võistlevad mehed 2,5 sekundi kaugusele.
„Ma loodan, et ma olen favoriit. Oleks tore kui ma ise ka teaks homse ilma osas, kuid tundub, et me saame kõike. Suurim probleem on see, kui me saame vihma, kuid see on asi mille osas ei saa me midagi parata ja see olukord on sama kõigile,“ sõnas Virves avakatse järel.

ERC3 klassi esikohta hoiavad avakatse järel Tristan Charpentier / Alexis Maillefert (Ford Fiesta Rally3), kes edestavad napi eduga võrdse aja välja sõitnud Romet Jürgenson / Siim Oja (Ford Fiesta Rally3) ja Joosep Ralf Nõgene / Aleks Leski (Renault Clio Rally3). Prantsuse ja Eesti võistluspaare lahutab 0,3 sekundit.
„Sel aastal saame kiirust palju tõsta, sest eelmisel aastal oli kogu eesmärk kilomeetreid koguda. Sel aastal peame suruma,“ sõnas avakatsel ERC3 klassi teist aega näidanud Jürgenson.

ERC4 ja ERC Junior arvestuses on avapäeva järel liidrid Timo Schulz / Michael Wenzel (Opel Corsa Rally). Parima Eesti võistluspaarina hoiavad avakatse järel kolmandat kohta Jaspar Vaher / Sander Pruul (Ford Fiesta Rally4), kes jäävad liidritest 0,3 sekundi kaugusele.
„Stardipoodiumi melu meeldis mulle väga ja oli tore näha, et nii palju rahvast oli tulnud autogrammi sessioonile ja avatseremooniale. Rally Estonia avakatse sõitsime omas tempos ja võtsime veidi turvalisemalt, sest seal võita pole midagi. Õige ralli algab alles laupäeval,“ sõnas Vaher avapäeva kokkuvõtteks.

Eesti autoralli meistrivõistluste arvestuses olid oodatult avakatse parimad Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1).

Delfi Rally Estonia jätkub laupäeval üheksa kiiruskatsega, mille jooksul läbitakse 117,84 katsekilomeetrit. Esimese võistlusautona stardivad laupäevastele katsetele Teemu Asunmaa / Ville Mannisenmäki (Škoda Fabia RS Rally2).

Ametlik online uudistekanal on Delfi, kes kajastab kõiki sündmusi kogu nädalavahetuse vältel, kogu info on leitav Delfi Rally Estonia erikeskkonnast . Delfi Rally Estonia ametlik Ralliraadio on Duo, mis levib Lõuna-Eestis FM sagedusel 107,8 MHz ning digiraadios (DAB+) aga on kuulatav ka mujal üle Eesti kõigil DUO raadio sagedustel FM-s ja digiraadios. Samuti saab ralliraadiot kuulata telefoniäpist “PLEIER” ja veebilehelt pleier.ee Delfi Rally Estonia kiiruskatsetest teevad otseülekanded TV3, TV6 ja TV3 Sport kanalid.

Foto: @World / Red Bull Content Pool

Back to top button