Eestlased juhivad Delfi Rally Estonial  hommikuse ringi järel kõiki ERC klasse!

Delfi Rally Estonia laupäeva hommiku parimad olid Robert Virves / Craig Drew

Reede õhtul alguse saanud Delfi Rally Estonia jätkus laupäeva hommikul nelja kiiruskatsega ja pikale päevale läksid liidrina vastu valitsevad ERC meistrid Hayden Paddon / John Kennard (Hyundai i20 N Rally2), kelle edu oli lähimate jälitajate ees 0,8 sekundit.
Teise võistluspäeva hommikul ootas võistlejaid Raanitsa ja Karaski katse esimesed läbimised. Päeva avakatse võitsid Georg Linnamäe / James Morgan (Toyota GR Yaris Rally2), kes ka liidriteks tõusid. Katsel käisid üle katuse ja katkestasid tänavuse ERC Ungari etapi võitjad Simone Tempestini / Sergiu Itu (Škoda Fabia RS Rally2). Päeva teise katse võit läks Paddon / Kennardile, kelle auto kukkus avakatsel pahasti ninale, mis lõhkus  jahutussüsteemi. Päeva esimesele lõunapausile said liidrina Linnamäe / Morgan, kelle edu oli Robert Virves / Craig Drew (Škoda Fabia RS Rally2) ees täpselt sekund. Kolmandat kohta hoidsid soomlased Mikko Heikkilä / Kristian Temonen (Toyota GR Yaris Rally2), kes jäid liidrikohta hoidnud Eesti / Briti ekipaažist maha 4,6 sekundiga.
Pärast lühikest hoolduspausi sõideti heitlikes ilmaoludes hommikused korduvkatsed ja nende  parimad olid Virves / Drew, kes Linnamäe / Morgan ees 1,5 sekundiga liidriks tõusid. Samad võistluspaarid juhivad Delfi Rally Estoniat ka Eesti autoralli meistrivõistluste arvestuses.
„Olen õnnelik, sest meie jaoks on olnud täitsa okei ralli algus. Oleme teinud paar viga, kuid oleme nendega hakkama saanud ja olime korduvkatsetel paremad. Kavatsen teisel ringil oma edust kinni hoida. Pärastlõunal ootavad nüüd ees veel kiiremad katsed,“ võttis liider Virves hommikuse ringi kokku.

ERC3 klassis, kus sõidetakse Rally3 autodega hoiavad peale hommikust ringi kolmikjuhtimist Eesti võistluspaarid. Esikohta hoiavad viie sõidetud katse järel Romet Jürgenson / Siim Oja (Ford Fiesta Rally3), kes edestavad hommikul neljast katsest kaks võitnud ja kolmanda katse järel liidrikohta hoidnud Patrick Enok / Silver Simmi (Ford Fiesta Rally3) kahe sekundiga. Klassi kolmas koht Joosep Ralf Nõgene / Aleks Leskile (Renault Clio Rally3), kes jäävad liidritest 15,1 sekundi kaugusele.
„Mul vedas viimasel katsel rohkem, kui Patrickul, sest kuulsin, et nad said rohkem vihma, kui meie. Raanitsa katsel jäi meil midagi puudu, sest Patrick oli seal väga kiire ja seal ma talle vastu ei saanud. Järgmisel katsel oli tunne hea, kuigi Rally3 autoga on roobastes kohati üsna ebamugav sõita. Sõidujäljega probleeme pole, kuid roopastes, mis nukkide peal ja kus vaja autot visata on seda raske teha. Kindlasti on kohti, kus olen veidi pettunud, et ei suuda 100% keskenduda ja endast maksimumi anda, kuid ralli on veel pikk ees ja saame paremaks minna. Teisel ringil nüüd samamoodi edasi,“ võttis Jürgenson hommiku kokku.

Esiveoliste autode ERC4 ja ERC Junior klasside Delfi Rally Estonia esikohta hoiavad viie katse järel Jaspar Vaher / Sander Pruul (Ford Fiesta Rally4), kes võitsid hommikul sõidetud neljast katsest kolm. Eestlaste edu on ERC Junior klassi hooaja liidrite Mille Johansson / Johan Grönvall (Opel Corsa Rally4) ees 17,5 sekundit.
„Üldjoontes ma arvan läks hommikune ring päris hästi. Teed lähevad teisel läbimisel üsna katki ja vihma sajab ka vahelduva eduga, seega lihtne pole. Esiveolise autoga on neljaveoliste jäljes keeruline püsida, kuid üritame hakkama saada,“ võttis Vaher hommiku Tehvandil asuvas hoolduspargis kokku.

Delfi Rally Estonia laupäeva hommiku esimene katse tõi kurvad uudised kõigile Ott Tänak / Martin Järveoja fännidele, kes keerasid kahjuks oma Hyundai i20 N Rally1 suurel kiirusel ühe paremkurvi järgselt üle katuse ja katkestasid.

Delfi Rally Estonia jätkub pärastlõunal viie katsega, millest viimane sõidetakse algusega 20:20 Elva linnatänavatel ja millele järgneb Puuluup ja 5MIINUST kontsert Elva keskväljakul. Laupäeva õhtul alates 23:00 autasustatakse Tartu Raekoja platsi poodiumil võistlejaid, kes osalesid Delfi Rally Estonial Eesti ja Läti meistrivõistluste arvestuses.

ERC Delfi Rally Estonia on FIA autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) tänavuse hooaja neljandaks osavõistluseks, mis  sõidetakse Tartu, Otepää ja Lõuna-Eesti teedel 5.-7. juulini.

Foto: @World / Red Bull Content Pool

Back to top button