ERC Kanaari saarte ralli reedene võistluspäev pakkus põnevust. Karl-Markus Sei / Martin Leotoots liikusid ERC Junior arvestuses tõusvas tempos.

Karl-Markus Sei / Martin Leotoots näitasid reedel tõusvat tempot

Neljapäeva õhtul 1,80 km pikkuse publikukatsega alanud Rally Islas Canarias jätkus reedel kuue kiiruskatsega. Euroopa autoralli meistrivõistluste (ERC) teise etapi esimesel täispikal päeval läbiti 94,10 katsekilomeetrit. Päeva alustasid liidrina 2023. aasta ERC meistrid Hayden Paddon / John Kennard (Hyundai i20 N Rally2). Reedese võistluspäeva avakatse võitsid 2023.aasta Kanaari saarte ralli võitjad Yoann Bonato / Benjamin Boulloud (Citroën C3 Rally2). Prantslaste edu kestis vaid katse, sest juba järgmisel tõusid liidriteks nende kaasmaalased Mathieu Franceschi / Andy Malfoy (Škoda Fabia RS Rally2). Kuna vahed olid väikesed, siis lõpetasid hommikuse ringi katsevõiduga Alejandro Cachón / Borja Rozada (Toyota GR Yaris Rally2). Rohkem kui kuue sekundiline edu konkurentide ees tähendas seda, et hispaanlased said lõunapausile liidritena. Neist võrdselt 3,8 sekundi kaugusele jäi nii Franceschi / Malfoy, kui ka Bonato / Boulloud. See tähendas, et nelja sõidetud katse järel oli rallit juhtinud neli erinevat võistluspaari ja autotootjat.
Reedesel teisel katsel jäid teeäärde ERC hooaja avaetapi kolmanda kohaga lõpetanud Miklós Csomós / Attila Nagy, kes suurel kiirusel vastu majaseina sõitsid. Avarii järel katse peatati, sest mõlemad mehed vajasid meedikute abi. Piloodil tuvastati haiglas rangluu murd.
Ralli jätkus peale hoolduspausi hommikuse ringi korduvkatsetega, millest esimese võitsid Bonato / Boulloud. Kuna seniste liidrite Cachón / Rozada autol purunes rehv ja nad kaotasid üle 40 sekundi, tähendas see seda, et üldarvestuses tõusid esikohale katse võitnud prantslased. Kuigi päeva viimase kahe katse võidud kuulusid hispaanlastele, siis päeva lõpetasid liidrina Bonato / Boulloud, kelle edu laupäevaste katsete eel on Franceschi / Malfoy ees napp 0,3 sekundit. Kolmandat kohta hoiavad 12,1 sekundilise kaotusega Paddon / Kennard.
“See oli täiuslik päev, täiesti kuiv,” ütles 2023. aasta ralli Islas Canariase võitja Bonato. “Auto on tõesti täiuslik, rehvid töötasid pärastlõunal kõrgemas temperatuuris hästi. Homme jätkame nii, sest võitlus käib ja me peame väga kõvasti pingutama, kuid nii, et see oleks lõbus.”

Karl-Markus Sei: „Iga katsega jõuame samm sammu haaval teistele lähemale.“

ERC Junior klassis, kus 14 võistluspaari hulgas Kanaaridel stardis ka Karl-Markus Sei / Martin Leotoots (Peugeot 208 Rally4) jagus esimese kolme katse jooksul katsevõite kolmele erinevale võistluspaarile. Päeva kolmanda katse pidid ERC Junior klassi võistlejad peatatud katse tõttu vahele jätma. Neljanda kiiruskatse järgselt tõusid liidriteks Mille Johansson / Johan Grönvall (Opel Corsa Rally4). Rootslased võitsid kõik pealelõunased katsed ja lähevad laupäevale vastu 15,8 sekundilises edus. Hooaja avaetapi võitnud Max McRae / Cameron Fair (Peugeot 208 Rally4) hoiavad neljandat kohta ja jäävad liidritest 40,7 sekundi kaugusele.
Sei / Leotoots alustasid neljapäeval rallit üheksanda katseajaga ja jäid võitjatele alla 5 sekundiga. Kui reede avakatsel oli eestlaste kaotus katsevõitjatele kilomeetri peale 2,32 sekundit, siis mida katse edasi seda enesekindlamalt tundsid karjääri esimest asfaldirallit sõitvad Sei / Leotoots end autos ja kaotasid päeva viimasel katsel parimale juba vaid 1,48 sekundit kilomeetrile. Päeva teises pooles näitasid eestlased kõigil katsetel kaheksandat aega. Sama kohta hoiavad ALM Motorsport võistlejad ka ralli kokkuvõttes. Liidritest jäädakse seitsme sõidetud kiiruskatse järel maha 2.50,9.
„Päev läbi ja ütleme nii, et võib rahule jääda. Me siia koha peale sõitma küll ei tulnud, kuid iga katsega jõuame samm sammu haaval teistele lähemale ja saan uusi kogemusi, et mis rehvidega teha jne.. Peale 40 km testi ei olekski olnud reaalne, kui oleksin teistega tempos olnud, seega minu arust väga okei päev. Homme üritame samuti mõistusega võtta ja üle enda piiri sõitma ei hakka,“ võttis Karl-Markus Sei päeva kokku.