ERC Rooma ralli kaksikvõit koduteedel sõitnud itaallastele. Mads Østberg / Patrik Barth tegid suure avarii ja vajasid haiglaravi

Rally di Roma 2024 TOP3

Möödunud nädalavahetusel sõideti Roomas autoralli EM-sarja (ERC) viies etapp Rally di Roma, mille võitsid mullused parimad Andrea Crugnola ja Pietro Eila Ometto (Citroën C3 Rally2). Teine koht kuulus samuti Itaalia paarile Simone Campedelli ja Tania Cantonile. Kolmanda koha karikas rändas Hispaaniasse.

Reedesel vabatreeningul näitasid kiireimat aega Eric Cais / Igor Bacigál (Škoda Fabia RS Rally2). Teise aja sõitsid välja prantslased Mathieu Franceschi / Andy Malfoy (Škoda Fabia RS Rally2) ning kolmas oli hilisem võitja Croungola. Kvalifikatsioonis oli kiireim prantslane Franceschi, kellele järgnesid Cais (+0,451) ja Efren Llarena / Sara Fernandez (Škoda Fabia RS Rally2), kes kaotasid prantslasele 0,761 sekundiga. Hilisem rallivõitja Crugnola oli kvalifikatsioonis alles 24. (+5,791), mistõttu startis ta ka laupäeval samalt positsioonilt.

Reedese lühikese avakatse järjel läks rallit juhtima Itaalia piloot Aragno Francesco. Teise katse järjel hõivad liidrikoha Crugnola ning püsis sellel kuni kuuenda katseni, kui rumeenlane Simone Tempestini (Škoda Fabia RS Rally2) selle korraks endale napsas. Päeva lõpetas liidrina siiski Crugnola, kuid Tempestini kaotas talle vaid 0,7 sekundiga. Kolmas oli Campedelli, kes jäi liidrist maha 2,8 sekundiga. Esimese võistluspäeva kuus paremat mahtusid kõik vähem kui kümne sekundi sisse.

Terve teise täispikka võistluspäeval suutis Crugnola enda liidri positsiooni hoida ning oma edu järjest kasvatada. Crugnola pani enda paremuse maksma ka punktikatsel, mille ta võitis Campedelli ees 1,9 sekundiga. Teise koha omanik Campedelli kaotas kokkuvõttes kaasmaalasele 22,3 sekundiga. Kolmandaks tulnud hispaanlased Efren Llarena ja Sara Frnandez kaotasid lõpuks võitjale 27,9 sekundit.

Laupäeval hea hoogu näinud Tempestini ei suutnud sama teha pühapäeval ning ralli lõpuks langes rumeenlane viiendaks (+32,1). Viimasel katsel möödus temast prantslane Franceschi (+32,1). ERC sarja liidrid Hayden Paddon / John Kennard (Hyundai i20 N Rally2) lõpetasid ralli kuuendana (+38,2).

Rooma ralli eel ERC sarjas kolmandat kohta hoidnud Mads Østberg / Patrik Barth tegid üheksandal kiiruskatsel suure avarii, kui sõitsid suurel kiirusel autoküljega vastu puud.

Kui esialgu tuli info, et nii piloot, kui kaardilugejaga on kõik korras ja ohutuse huvides viidi mõlemad sõitjad arstlikku kontrolli, siis esmaspäeva hommikul tuli lisainfo, et kardilugeja Barthil on purunenud lõualuu ja puusaluu ning vajab operatsiooni.

“Tegime Rooma rallil suure avarii! Sõitsime kiires vasakkurvis teelt välja ja põrutasime vastu puud. Patrik kaotas teadvuse ja tema näost tuli verd, kartsin, et on juhtunud halvim. Õnneks olid meditsiinitöötajad kiiresti kohal, et Patrik autost välja lõigata. Oleme mõlemad Roomas haiglas, kuid tõsiseid vigastusi õnneks pole,” kirjutas Østberg enda sotsiaalmeedias pühapäeva õhtul.

ERC3 arvestuses viis võidukarika koju Tšehhi võistleja Filip Kohn ja tema britist kaardilugeja Tom Woodburn (Ford Fiesta Rally). ERC4 arvestuses oli parimad itaallased Giorgi Cogni ja Simone Brachi (Peugeot 208 Rally4).

ERC-sarja üldarvestuses suutis Franceschi Padonile lähemale tulla ning enne kolme viimast etappi näeb üldarvestus välja selline: