Linnamäe/Morgan näitasid laupäeval Portugali ERC etapil väga head kiirust. Torn/Pannas pidid avakatsel katkestama

Georg Linnamäe / James Morgan võitsid laupäeval kaks kiiruskatset ja hoiavad üldarvestuses tugevat teist kohta

Reede õhtul Põhja-Portugalis, Fafes alguse saanud Euroopa meistrivõistluste hooaja 2022 avaetapp jätkus laupäeval. Teisel võistluspäeval pidi algselt sõidetama kaheksa kiiruskatset, kuid kehvade ilmastikuolude ja tiheda udu tõttu otsustasid korraldajad kaks katset turvalisuse kaalutlustel tühistada.

Eestlastest näitas ERC hooaja avaetapi esimesel pikal võistluspäeval parimat minekut Georg Linnamäe (VW Polo GTI R5), kes hoolimata libedatest oludes näitas kõigil laupäevastel katsetel TOP5 aega ja kahel korral parimat. Portugali ERC etapi 2022 SS3 läheb ajalukku, kui Linnamäe ERC karjääri esimene katsevõit.

„See oli üks mu parimaid katseid, mis ma oma karjääris sõitnud olen. See oli tõesti sõge. See on kiire, kuid libe. Seega väga hull kombinatsioon, kuid me läbisime selle okeilt,“ sõnas Linnamäe katse finišis.

Kui päeva esimese poole järel jäid Linnamäe/Morgan ralli liidritest 28,8 sekundi kaugusele ja hoidsid teist kohta, siis päeva teises pooles anti aega ära vale seadistuse ja uduse esiklaasi tõttu. Sellest hoolimata hoiab Eesti/Briti ühisekipaaž üheksa kiiruskatse järel teist kohta. Liidritest, kelleks on Nil Solans / Marc Marti jäädakse maha 1:44,4.

ERC3 klassis Portugalis osalevad Kaspar Kasari / Rainis Raidma (Ford Fiesta Rally3) näitasid samuti head sõidutempot ning hoiavad laupäeva järel oma klassi teist kohta. Liidritest jäävad eestlased maha 32,6 sekundiga. Sarnaselt Linnamäe / Morganiga võitsid ka Kasari / Raidma laupäeval kaks kiiruskatset.

Ken Torni ja Kauri Pannase laupäeva rikkus liigse muda poolt tekitatud tehniline probleem

Reedese avakatse järel üldarvestuses viiendat kohta hoidnud Ken Torn / Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally2), pidi kahjuks juba laupäeva avakatse esimeses pooles enda võistlusauto üle kuumenenud mootori tõttu rajaäärde parkima. Õnneks suutsid eestlased õigel ajal mootori suuremast viga saamisest päästa ja nende meeskonna mehaanikud vaatasid auto üle ning pühapäeval on nad rajal tagasi.

Sarnaselt Torn/Pannasele pidid laupäeval katkestama ka Portugalis ERC4 klassis võistlevate Joosep Ralf Nõgene / Ken Järveoja, kelle võistlusautol purunes kolmandal katsel pooltelg. Sel hetkel hoidsid eestlased ERC4 klassi kuuendat kohta. Ka Nõgene/Järveoja on pühapäeval taas stardijoonel.

ERC Portugali (Fafe) ralli jätkub pühapäeval kaheksa kiiruskatsega, mille jooksul läbitakse 85,42 katsekilomeetrit.

Fotod: FIA ERC FB, Ken Torn FB

Back to top button