Elfyn Evans/Scott Martin domineerisid Soome MM-ralli laupäeva. Georg Linnamäe WRC2 klassi viies.

Elfyn Evans/Scott Martinile Soomes laupäeva 8st katsest 7 võitu ja kindel liidrikoht
  • Toyota tegi laupäeval Soome MM-rallil puhta töö
  • Takamoto Katsuta ja Teemu Sunineni heitlus kolmanda koha nimel jätkub pühapäeval
  • WRC2 klassi liider Jari Huttunen katkestas, Linnamäe viies

Soome MM-ralli jätkus laupäeval kaheksa kiiruskatsega, mille jooksul läbiti 160,68 katsekilomeetrit. Ligi 13 tunni pikkust võistluspäeva alustasid liidrina Elfyn Evans/Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1), kelle edu Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1) ees oli 6,9 sekundit. Reedel katkestanud Espekka Lappi ja Kalle Rovanperä sarnaselt Ott Tänakule laupäeval enam starti ei tulnud, sest nende võistlusautosid enam korda saada polnud võimalik.

Eestlastest läks ainsana rajale Georg Linnamäe (Hyundai i20 N Rally2), kes koos James Morganiga hoidsid WRC2 klassi kuuendat kohta (+39,5).

Elfyn Evans/Scott Martin näitasid võimu

Toyota Gazoo Racing meeskonna võistlejad Evans/Martin alates laupäeva hommikust tagasi enam ei vaadanud ja võitsid kõik hommikuse ringi neli kiiruskatset. Lõunapausiks oli nende edu suurenenud 17,7 sekundile. Kui Neuville/Wydaeghel tundus teise ringi eel, et ehk on veel mingi võimalus, siis peale lõunat esimesena sõidetud Västilä katse teise läbimise järgselt oli selge, et ega ikka pole küll. Britid edestasid belglaseid sellel katsel koguni 7,8 sekundiga ja nüüd oli üldedu juba 25,5 sekundit. Rapsula katse korduvläbimise lõpus tõdes Neuville, et sel korral neil võidule asja pole, kuna Hyundai auto jõud Toyotale vastu ei saa.

Kui hommikusel ringil võitsid Evans/Martin kõik katsed, siis peale lõunal jätsid nad viimase meeskonnakaaslastele, mis tähendas neile lõpuks kaheksast katsest seitsme võitu. Senise hooajaga olid britid enne Soome MM-rallit võitnud kolm kiiruskatset. Pühapäevale lähevad britid vastu 32,1 sekundilises edus.

„Tunne on kogu päeva hea olnud ja auto on töötanud hästi. Meil oli enesekindlust, et suruda ja keskenduda puhtale sõidule. Olud olid keerulised, eriti päeva viimasel katsel, kuid meil oli kõik kontrolli all ja oleme õnnelikud, et oleme päeva lõpuks sellisel positsioonil. Meil olid täna imelised ja ühed maailma parimad rallikatsed ning omada neis oludes sellist autot on mega. See on u. sama tunne nagu meil oli siin 2021 võites. Sellegipoolest on veel homme piisavalt sõita ja me peame olema fokuseeritud ning tooma auto samal positsioonil finišisse,“ sõnas rahulolev Evans päeva lõpus.

Takamoto Katsuta ja Teemu Suninen pakkusid põneva heitluse

Heitluses kolmandale kohale alustasid päeva poodiumi viimaselt astmelt Takamoto Katsuta /Aaron Johnston (Toyota GR Yaris Rally1), kelle edu Teemu Suninen/Mikko Markkula  (Hyundai i20 N Rally1) ees oli 12,4 sekundit.

Kui hommiku esimesel katsel võttis soomlane tagasi vaid 0,8 sekundit, siis päeva teisel katsel tegi jaapanlane väga õnneliku sõiduvea ja kaotas katse võitnud meeskonnakaaslasele koguni 21,5 sekundit.

See tähendas, et kolmas koht oli nüüd 2,2 sekundi kaugusel hoopis Katsuta jaoks. Sealt edasi algas nö. kellasseppade töö, sest katse katselt sõitsid Suninen ja Katsuta aegu, kus vahesid sai mõõta kümnendikega. 15. kiiruskatse järel tõusis Katsuta 0,8 sekundiga tagasi kolmandaks, kuid järgmisel läks Suninen taas 0,3 sekundiga juhtima. Päeva viimase katse eel lahutas kahte võistluspaari 0,1 sekundit. Viimane sõna jäi sel korral Katsutale, kes oli enne katset nõu pidanud Kalle Rovanperäga ja kes olevat öelnud, et sõida seal gaas põhjas.

Hirmul olnud Katsuta seda tegigi ja tulemuseks 6,5 sekundiline katsevõit Sunineni ees. See tähendas seda, et Katsuta/Johnston lähevad pühapäevale vastu kolmandalt kohalt ja nende edu enne viimast 51,64 katsekilomeetrit on Suninen/Markkula ees 6,4 sekundit.

VIDEO: Laupäeva kokkuvõte

Huttuneni sõidu lõpetas maakivi, Linnamäe WRC2 klassi viies

Sami Pajari/Enni Mälkkönen on koduteedel teel WRC2 klassivõidu poole

WRC2 klassis alustasid päeva liidrina Jari Huttunen/Antti Haapala (Škoda Fabia RS Rally2), kelle edu Sami Pajari/Enni Mälkönen (Škoda Fabia RS Rally2) ees oli 12,9 sekundit. Georg Linnamäe/James Morgan alustasid päeva kuuendalt kohalt ja jäid liidritest 39,5 sekundi kaugusele.

Lõunapausiks oli Huttuneni edu sulanud 1,3 sekundile ja kahjuks sai tema Škoda parem vedrustus esimesel korduvkatsel kivilt tugeva löögi ja võistlus tuli katkestada.

Päeva lõpetasid liidrina Pajari/Mälkkönen, kes lähevad viimasele võistluspäevale 33,9 sekundilises edus Adrien Fourmaux/Alexandre Coria (Ford Fiesta Rally2) ees.

Linnamäe/Morgan sõitsid parima aja välja laupäeva avakatsel, kui olid WRC2 arvestuse neljandad. Päeva lõpuks oli Eesti/Briti võistluspaar tõusnud viiendaks. Liidritest jäävad nad maha 2.01,8.

„Peale tänase hommiku on olnud hea minek. Me ei oodanud nii (kõrget kohta), arvasime, et oleme tagapool,“ rääkis Linnamäe Delfi videointervjuus. „Me oleme siin rallil alles teist korda.“

Rally2 autode arvestuses on liidrid Soomes WRC2 punktidele mitte sõitvad Oliver Solberg/Elliott Edmondson (Škoda Fabia RS Rally2).

Soome MM-ralli järjestus peale SS18

1.Elfyn Evans/Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1) 2:08:07,0
2.Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1)  +32,1
3.Takamoto Katsuta/Aaron Johnston (Toyota GR Yaris Rally1)  +1.27,8
4.Teemu Suninen/Mikko Markkula (Hyundai i20 N Rally1)  +1.34,2
5.Jari-Matti Latvala/Juho Hänninen (Toyota GR Yaris Rally1)  +3.39,5
6.Oliver Solberg/Elliott Edmondson (Škoda Fabia RS Rally2). +8.05,0
7.Sami Pajari/Enni Mälkönen (Škoda Fabia RS Rally2) +8.17,5
8.Adrien Fourmaux/Alexandre Coria (Ford Fiesta Rally2) +8.51,4
 
11. Georg Linnamäe/James Morgan (Hyundai i20 N Rally1) +10.19,3

Pühapäeval jääb Soome MM-rallil sõita neli kiiruskatet ja läbida 51,64 katsekilomeetrit. SS19 saab alguse 07:53.

Fotod: Toyota Gazoo Racing, Sami Pajari FB

Back to top button