Elfyn Evans/Scott Martin võitsid emotsionaalse Horvaatia MM-ralli. Ott Tänak/Martin Järveoja teised. MM-ralli debüüdi teinud Romet Jürgenson/Siim Oja esiveoliste RC4 klassi teised.

Horvaatia MM-ralli lõpupoodiumil meenutati ja mälestati varalahkunud Craig Breeni
  • Elfyn Evans/Scott Martin võitsid Horvaatia MM-ralli ja tõusid jagama MM-liidrikohta
  • Ogier vs Rovanperä duellist väljus noorem maailmameister
  • Ott Tänak/Martin Järveoja teist aastat järjest Horvaatias teised
  • Romet Jürgenson/Siim Oja lõpetasid MM-debüüdi poodiumi teisel astmel

Horvaatia MM-ralli kulmineerus pühapäeval nelja kiiruskatsega. Päeva alustasid liidrina Elfyn Evans/Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1). Britid enam pühapäeval suuri riske ei pidanud võtma ja lõpetasid emotsionaalse nädalavahetuse esikohal. Brittide edu teisena lõpetanud Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) ees oli lõpuks 27 sekundit.

See oli Elfyn Evansi karjääri kuues ja endise Craig Breeni kaardilugeja Scott Martini viies MM-ralli võit.

Elfyn Evans: „Aitäh. See võit tundub nii mitte tähtsana, kuid oleme teinud selle nimel palju tööd. Täna igatseme oma sõpra, kohe kui siin finišijoone ületasime, siis oli ta meil meeles. Lubasime ta perele, et naudime siin sõitmist ja olen kindel, et ta nad jälgisid meid, kuid me mõtleme temale.”

Brittidest sai kolmas võistluspaar, kes tänavu võiduni jõudnud. Hea tulemus tähendas seda, et Evans/Martin tõusid jagama MM-liidrikohta meeskonnakaaslaste Sébastien Ogier / Vincent Landais´iga (Toyota GR Yaris Rally1). Päeva neljandana alustanud prantslased pidid endast mööda laskma nooremad kolleegid Kalle Rovanperä / Jonne Halttuneni (Toyota GR Yaris Rally1). Kahe võistluspaari vahe jäi lõpuks 9,7 sekundit. Rovanperä sõnas ralli finišis, et sellist rallit ei saa rohkem endale lubada, kus avapäevale starditakse vale seadega.MM-arvestuses kaotavad soomlased liidritele kõigest punktiga.

Toyotale 20. Horvaatias sõidetud kiiruskatsest 14 võitu (Ogier 7, Rovanperä 6, Evans 1).

Ott Tänak / Martin Järveojale olid Horvaatiasse kaasaelama sõitnud paljud Eesti rallisõbrad

Nagu eelpool mainitud, siis Ott Tänak/Martin Järveoja lõpetasid hooaja neljanda MM-etapi teisena. Sama tulemusega lõppes eestlaste võistlus ka möödunud aastal. Maarjamaa meeste hommik algas suhteliselt sama emotsiooniga, mis eelmisel päeval lõppenud oli ja põhiliseks eesmärgiks sai, et jõuda teisel kohal finišisse. Sellega said ka Tänak/Järveoja hakkama, tasuks hooaja teine poodiumikoht. Viimaselt punktikatselt neile kuues koht, mis tähendas Horvaatia punktisaldoks 18. Hooaja kokkuvõttes hoiavad eestlased Toyota kolmiku järel neljandat kohta ja jäävad liidritest nelja punkti kaugusele. Kuna Evans/Martin Toyotale punkte ei toonud, siis tähendas Tänak/Järveoja tulemus M-Sport meeskonnale Horvaatia ralli esikohta.

Ott Tänak M-Sport pressiteenistuse vahendusel: „Autol on kiirus olemas, seda näitavad katseajad, kuid see ajaaken tundub väga väike ja mul on olnud raske aru saada, et kus on auto nö. magus koht. Siiani on meeskond väga kõvasti tööd teinud ja mul on õnnestunud konkurentide löögiulatuses püsida, kuid peame jätkama kõvasti tööd, et leida rohkem ja saaksime selles põnevas meistritiitliheitluses osaleda. Mul on hea meel, et jään meistrivõistluste liidritest maha vaid nelja punktiga ja teine sel nädalavahetusel on kahe katsevõidu kõrval siiski väga hea tulemus. Portugali test on järgmisel nädalal ja nüüd keskendun võimalikult parimale ettevalmistusele ning meeskonnaga töötamisele, et meid järgmiseks tähtsaks sündmuseks võimalikult hästi ette valmistada.“

Hyundai meeskonnale tõid emotsionaalse poodiumikoha Esapekka Lappi / Janne Ferm (Hyundai i20 N Rally1). Soomlased jäid lõpuks võitjatest 58,6 sekundi kaugusele. Hyundai Motorsport meeskond pühendas selle poodiumikoha varalahkunud Craig Breenile, tema kaardilugejale James Fultonile, tema perele, sõpradele ja kõikidele fännidele.

Laupäeval katkestanud Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1) olid pühapäeval rajal tagasi ainsa eesmärgiga võita Powerstage katse. Belglased ei võtnud hommikul kaasa varurehvi ja otsustasid minna sõitma vaid pehme rehvisegu ning see tõi ka loodetud tulemuse. Nii endale, kui meeskonnale vajalikud viis lisapunkti. Neuville/Wydaeghe jäävad viiendana MM-arvestuses liidritest 11 punkti kaugusele.

Hyundai Motorsport meeskonna juht Cyril Abiteboul: „See on olnud raske sündmus kogu rallikogukonna jaoks ja me peame tänama kõiki laialdase abi ja mõistmise eest. Vaadates selle nädalavahetuse sportlikku elementi, siis pidime sellesse kogu hingest sukelduma juba võistluse algusest peale. See oli Craigi pere tahe ja see mida ta oleks tahtnud, see on väga selge. Kõik mida oleme sel nädalal teinud on olnud tema heaks ja tema mälestuseks. Meeskonna motivatsioon oli oludele vaatamata väga kõrge, eriti Thierryl. Meie kollektiivne pettumus oli tohutu, kui tema võidujaht laupäeval ootamatult katkes. Meie jaoks oli Craigi jaoks oluline, et täna oleks poodiumil esindatud auto ja meeskond. Teadsime, et see tähistab sellel raskel ja emotsionaalsel teekonnal verstaposti, millel oleme möödunud nädalal olnud. Suutsime Esapekkaga selle saavutada. On oluline, et jätaksime sportliku elemendi nüüd kõrvale. Sündmuste jada, mis on juhtunud pärast seda traagilist päeva eelmisel neljapäeval on meeskonna jaoks olnud uskumatult raske. Me pidime oma emotsioonid pausile panema, kuid praegu on järelemõtlemisaeg. See kõik tuleb raskelt tagasi ja on oluline, et me kõik leiaksime aega sellega omal moel tegelemiseks.“

Horvaatia ralli viimase katse järgsel poodiumil mängiti Craig Breeni auks Iirimaa hümni ja peeti minutiline vaikuse hetk meenutamaks varalahkunud andekat ja alati rõõmsameelset iirlast. Hüvasti Craig, jääme sind igatsema ja mäletame sind alati!

VIDEO: Horvaatia ralli pühapäeva kokkuvõte

WRC punktitabel peale Horvaatia MM-rallit

Tootjate punktitabel peale Horvaatia MM-rallit

WRC2 klassis ei olnud stardist finišini vastast võistluspaarile Yohan Rossel / Arnaud Dunand (Citroën C3 Rally2). Prantslaste edu oli lõpuks lähimate jälitajate ees 16,1 sekundit.

Georg Linnamäe / James Morgan WRC2 klassi kõrgetele punktidele lõppes juba kahjuks reedel, kuid väärtuslike kogemusi saadi palju

Reedel katkestanud, kuid laupäeval ja pühapäeval taas rajal olnud Georg Linnamäe / James Morgan (Hyundai i20 N Rally2) lõpetasid võistluse 13. kohal.

„Ralli oli paras katsumus, aga auto kohta saime uut informatsiooni. Ralli ei läinud nii nagu tahtsime, aga oleks võinud ka hullemini minna,“ võttis Linnamäe nädalavahetuse Delfile antud intervjuus kokku .

Vaata pikemat intervjuud Georg Linnamäega SIIT

VIDEO: Horvaatia ralli pühapäeva WRC2 kokkuvõte

WRC2 klassi punktitabel peale Horvaatia MM-rallit

Junior WRC klassis võtsid võidu iirlased Eamonn Kelly / Conor Mohan (Ford Fiesta Rally3).

Romet Jürgensoni ja Siim Oja MM-debüüt lõppes väga hea tulemusega

Esiveoliste RC4 klassis Horvaatias MM-debüüdi teinud Romet Jürgenson/Siim Oja (Ford Fiesta Rally4) lõpetasid võistluse teisel kohal. Võitjatest jäid nad lõpuks maha 2.25,3.

„Teed olid väga keerulised, sellest saime juba recce ajal aru. Kruus ja muu jama, mis tee peale toodi… neid kohti ette ennustada oli omaette katsumus,“ kirjeldas Jürgenson elu esimese MM-etapi olusid Delfile antud intervjuus. „Tegelikult saime täitsa hästi hakkama. Peale reccet oli tunne kehvem kui tegelikult sõidu ajal välja tuli.“

Vaata pikemat intervjuud Romet Jürgensoniga SIIT

Horvaatia MM-ralli lõppjärjestus

1.Elfyn Evans / Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1) 2:50:54,3
2.Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) +27,0
3.Esapekka Lappi / Janne Ferm (Hyundai i20 N Rally1) +58,6
4.Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1) +1.18,3
5.Sébastien Ogier / Vincent Landais (Toyota GR Yaris Rally1) +1.28,0
6.Takamoto Katsuta / Aaron Johnston (Toyota GR Yaris Rally1) +2.22,5
7.Pierre-Louis Loubet / Nicolas Gilsoul (Ford Puma Rally1) +4.22,6
8.Yohan Rossel / Arnaud Dunand (Citroën C3 Rally2) +7.51,3

Autoralli MM-hooaeg jätkub kolme nädala pärast, kui 11.-14.maini sõidetakse Portugalis.

Fotod: Hyundai Motorsport, M-Sport, Georg Linnamäe FB, Romet Jürgenson FB

Back to top button