FIA Rally Star Romet Jürgenson võistleb hooajal 2024 autoralli maailmameistrivõistluste Junior WRC klassis!

Romet Jürgenson on üks neljast FIA Rally Starist, kes hakkab 2024. aastal sõitma Junior WRC klassis

FIA Rally Stari piloodid Romet Jürgenson (Eesti), Jose Caparo (Peruu), Taylor Gill (Austraalia) ja Max Smart (Lõuna-Aafrika) valiti FIA Rally Star komitee poolt osalema järgmise hooaja FIA juunioride WRC klassi, kus ootavad ees viis MM-rallit.

FIA Rally Star sarjas sõideti tänavu treeninghooaeg, mis hõlmas endas hooaja alguses toimunud nädalast treeningut ja seejärel kuute rallit.

Selle nädala alguses toimus FIA Rally Star komitee koosolek, kus vaadati tagasi hooajale ja analüüsiti üksikasjalikult kuue piloodi sooritused nii treeninglaagris, kuuel rallil, mis sõideti kolmel korral FIA European Rally Trophy etapi raames ja kolmel korral riiklike meistrivõistluste tasemel.

Lisaks võttis FIA Rally Stari komitee arvesse tagasisidet Maciej Wodalt, kelle M-Sport Poland meeskond valmistas ette ja hooldas treeninghooajal kasutatud Ford Fiesta Rally3 autosid. Oma tagasiside andis ka FIA Rally Stari operatiivmeeskond kooseisus Nicolas Klinger, Bryan To ja projektijuht Jérôme Roussel.  FIA spordi asepresident Robert Reid juhtis komiteed, kuhu kuulusid FIA maanteespordi direktor Andrew Wheatley ning WRC, ralli, sõitjate ja spordikomisjonide esindajad.

Pärast pikka kaalumist kinnitati, et Jürgenson, Caparo, Gill ja Smart hakkavad 2024. aastal osalema  FIA Junior WRC sarjas, kus viiel osavõistlusel kasutatakse uusima spetsifikatsiooniga Ford Fiesta Rally3 Evo, mis on varustatud ametliku tarnija Pirelli rehvidega.

FIA asepresident spordi alal Robert Reid, 2001. aasta FIA autoralli kaardilugejate maailmameister ja FIA Rally Star esimees:

„Kõigepealt tahan tänada kogu FIA Rally Stari meeskonda, M-Sport Polandi, Pirellit ja kõik teised partnerid FIA Rally Stari treeninghooaja võimalikuks muutmise eest. Ülemaailmsest tervisekriisist tingitud häirete taustal ei olnud viie kontinentaalfinaali ja naiste finaali korraldamine lihtne, kuid saavutasime midagi uskumatut näidates ralli ligipääsetavat olemust uue põlvkonna potentsiaalsetele konkurentidele üle kogu maailma. Samal ajal tahan tunnustada kõiki FIA liikmesklubisid ja vabatahtlikke ametnikke nende lõputute pingutuste, toetuse ja panuse eest.“

“Rääkisime FIA Rally Star kontinentaalfinaalide ajal palju pigem potentsiaalist, kui pelgalt sooritusest, sest me ei vaadanud kunagi ainult sõitjate taset praegu vaid seda, et kas nad suudavad spordis kaugemale jõuda mitte ainult järgmisel aastal vaid ka tulevikus. Toimivust on lihtne mõõta, kuid potentsiaali on raskem mõõta ja selle nimel oleme palju vaeva näinud. Otsisime ju sõitjaid, kes võiksid olla FIA Junior WRC tšempionid aastal 2025 ja kellel on potentsiaali jätkata ja saada tõeliseks tuleviku rallistaariks. Usume kindlalt, et Joses, Maxis, Rometis ja Tayloris on olemas vajalik potentsiaal ja soovime neile edu. FIA Junior WRC ei ole mingil juhul lihtne sari, kuid M-Sport Poland meeskonna, FIA Junior WRC struktuuri ja FIA maanteespordi osakonna toel ja teadmistel on neil platvorm olla järgmisteks tšempionideks,“ jätkas Reid.

Samuti FIA Rally Star hooajal 2023 sarjas osalenud Annia Cillonizile ja Abdullah Al-Tawqile on teatatud, et vaatamata nende parimatele pingutustele ja tehtud edusammudele ei ole nad veel valmis 2024. aastal FIA Junior WRC klassis osalema. Seetõttu on nende osalemine FIA Rally Stari programmis lõppemas. Nad lahkuvad heade soovidega ja jäävad suured lootused, et nad kasutavad FIA Rally Star treeninghooajal omandatud kogemusi ja teadmisi oma võistlejakarjääri jätkamiseks.

“Eeldes, et nad jätkavad kõvasti tööd ja arenevad, siis suudavad Abdullah ja Annia rallis kaugele jõuda. FIA Rally Star komitee nõustus, et FIA Junior WRC on nende jaoks praegu samm liiga kaugele. Hoiame ühendust ja olen kindel, et näeme neid mõlemaid ka tulevikus WRC hooldusparkides,“ sõnas Robert Reid lõpetuseks.

Jürgenson, Caparo, Gill ja Smart, kes kvalifitseerusid FIA Rally Star treeninghooajale võites vastavalt Ameerika, Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna, Euroopa ja Aafrika kontinentaalfinaalid, saavad nüüd alustada ettevalmistusi 2024. aasta FIA Junior WRC hooajaks, mis algab 15.-18. veebruarini sõidetava Rootsi MM-ralliga.

Nende osalemist FIA Junior WRC klassis toetavad täielikult FIA ja FIA Rally Stari partnerid. 2024. aasta lõpus saavad kolm parimat FIA Rally Stari sõitjat täieliku toetuse, et võistelda teisel FIA Junior WRC hooajal 2025. aastal, kus tšempioni auhinnaks on 2026. aasta FIA WRC2 meistrivõistlustel osalemine Rally2 autoga.

FIA rallitähtede projektijuht Jérôme Roussel:

“Kuigi Lausitzi ralli tähistas FIA Rally Stari treeninghooaja kalendri lõppu, siis see oli hetk, mil tegelikult algas raske töö. Meil tuli valida välja neli sõitjat, kes olid näidanud oma jõudlust ja potentsiaali FIA Junior WRC sarja tõusmiseks. FIA Rally Star komitee, mis koosneb paljudest ralli- ja motospordi ekspertidest andis olulise panuse, et saime välja valida suurepärase neliku. Jose, Max, Romet ja Taylor kogesid treeninghooajal erinevat õnne, kuid nad näitasid ka vajalikku potentsiaali. Oleme täiesti kindlad, et nad suudavad 2024. aastal neile antud võimalust maksimeerida ning jälgime nende arengut ja seiklusi tohutu uhkusega, kuid ennekõike põnevusega. Nagu Jose, Max, Romet ja Taylor pingutasid ka Abdullah ja Annia FIA Rally Star treeninghooajal. Kahjuks saime pakkuda ainult nelja FIA Junior WRC istet ning Abullah ja Annia ei olnud kahjuks tasemel, mis oli vajalik nendest ühe täitmiseks. Nagu pärast Lausitzi rallit ütlesin, oleks minu suurim pettumus, kui see hooaeg oleks neile ralliautos viimane.“

FIA European Rally Trophy Junior meister Romet Jürgenson ja TOP4 FIA Rally Star:

“Andsin kõik endast oleneva, et oma potentsiaal valla päästa ja FIA Rally Star komitee otsus tõestab, et tegin seda õigesti. Õnneks oli meil see võimalus ja see on meile noortele uskumatu võimalus, sest enne FIA Rally Staril sellist võimalust polnud. Selle programmi abil saime osaleda erinevatel võistlustel, et saada rohkem kogemusi. Rootsi minek on tõesti eriline, sest see on minu esimene võistlus lumel. See saab kindlasti olema eriline unistus, kuid terve see aasta on olnud unistus ja võimalus võistelda FIA Junior WRC sarjas ajab tõeliselt elevile.“

FIA Junior WRC hooaja 2024 kalender

•    Rally Sweden, 15.-18. veebruar

•    Croatia Rally, 18.-21. aprill

•    Rally Italia Sardegna, 30. mai – 2. juuni

•    Secto Rally Finland, 1.-4. august

•    EKO Acropolis Rally Greece, 5.-8. september

Back to top button