Horvaatia testikatse parimad olid Sebastien Ogier/Vincent Landais. Ott Tänak/Martin Järveoja jagasid kolmandat kohta.

Ott Tänak / Martin Järveoja lähevad püüdma hooaja esimest poodiumikohta

Neljapäeva hommikupoolikul sõideti Horvaatias eesootava hooaja neljanda MM-ralli testikatse.
3,65 km pikkuse Okić Shakedown katse parimat aega näitasid Sébastien Ogier / Vincent Landais (Toyota GR Yaris Rally1). Katse teise aja sõitsid välja prantslaste meeskonnakaaslased Elfyn Evans / Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1). Tänavu möödunud hooaja Horvaatia ralli võitu kaitsma hakkavad britid jäid võitjatest maha 0,7 sekundiga. Lisaks kahele Toyota Gazoo Racing võistluspaarile mahtusid TOP3 veel ka kaks Hyundai Motorsport ekipaaži, sest nii MM-liidrid Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe, kui ka Ott Tänak / Martin Järveoja sõitsid oma Hyundai i20 N Rally1 autodega välja identse aja. Shakedown katse võitnud prantslastest jäid belglased ja eestlased maha 1,4 sekundiga.
“Horvaatia on keeruline nagu alati. Ka sel aastal taaskord väga vahelduva ilmaga mida nägime juba rajakirjutamisel ja ralli saab olema sarnane. Sellisel ennustamatul ralli on alati keeruline midagi oodata. Võrreldes Keeniaga on auto siin teedel fundamentaalselt teine, see on asfaldil sõitmiseks. Üldiselt on meistrivõitluste arvestuses asfalt unikaalne, sest meil on 3-4 ralli aasta kohta ja see on alati väljakutse, et harjuda ning kiiresti rütmi saada. Ralli ise on lõbus koos hüpetega, kuid samas väga nõudlik ja mitte kõige puhtama pinnasega,“ sõnas Tänak testikatse järel.
MM-sarjas kolmandat kohta hoidvad Adrien Fourmaux / Alexandre Coria tõid parima Ford Puma Rally1 auto üle finišijoone viiendana ja jäid parimatest maha 2,5 sekundiga.
Kui Ogier, Neuville ja Fourmaux tegid kaks testikatse läbimist, siis Andreas Mikkelsen / Torstein Eriksen said kirja neli läbimist ja lõpetasid TOP6. Esimesel läbimisel rajaäärest lisa võtnud norralased jäid lõpuks võitjatest maha 3,2 sekundiga.

Georg Linnamäe / James Morgan Horvaatias WRC2 punktidele ei sõida

Georg Linnamäe / James Morganile Rally2 autode arvestuse seitsmes koht

Rally2 autode arvestuses sõitsid välja parima aja Yohan Rossel / Arnaud Dunand (Citroën C3 Rally2), kes edestasid lähimaid jälitajaid 0,4 sekundiga. TOP3 lõpetasid Sami Pajari / Enni Mälkönen  (Toyota GR Yaris Rally2), kes kaotasid prantslastele 1,2 sekundiga. Horvaatias sarnaselt Pajari / Mälkkönenile WRC2 punktidele mitte sõitvad Georg Linnamäe / James Morgan (Toyota GR Yaris Rally2) läbisid testikatse kahel korral ja said parimal korral kirja aja 2.06,5, mis andis seitsmenda resultaadi. Rossel / Dunandist jäid nad maha 3,9 sekundiga.

Horvaatia MM-ralli toob starti ka JWRC võistlejad

Romet Jürgenson / Siim Oja JWRC klassi 13. kohal

Horvaatia MM-ralli on hooaja teiseks ralliks Junior WRC võistlejatele. Juunioride testikatse parimad olid Ali Türkkan / Burak Erdener (Ford Fiesta Rally3). Vaid ühe korra testikatse läbinud Romet Jürgenson / Siim Oja (Ford Fiesta Rally3) lõpetasid katse 13. ajaga ja kaotasid võitjatele 7,1 sekundiga.

Horvaatia MM-ralli jätkub täna õhtul Zagrebis 19:03 algusega piduliku avamisega ja esimesele võistluskatsele antakse start reede hommikul 09:28.

Fotod: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool