Hyundai Motorsport austab Horvaatia MM-rallil varalahkunud Craig Breeni erilise disaini ja oksjoniga.

Tänavusel Horvaatia rallil mälestatakse ja austatakse varalahkunud Craig Breeni

Täna 13.aprillil möödub täpselt aasta rallimaalima šokeerinud ja kurvastanud uudisest iirlase Craig Breeni traagilisest surmast Horvaatia ralli eelsel testil. Hyundai Motorsport on endist pilooti, kolleegi ja sõpra Horvaatia MM-rallil austamas erilise disainiga. Kõigi Hyundai i20 N Rally1 võistlusautode katuseid ja pampereid on katmas Iirimaa trikoloor. Lisaks annetab nii Hyundai, kui ka kõik Breeni meeskonnakaaslased esemeid esimesele Craig Breeni nimelisele oksjonile, mille kogutulu läheb Craig Breeni fondi. Oksjon, kus teiste seas on võimalik soetad Ott Tänaku sõidusaapad, Thierry Neuville kiiver, Dani Sordo võistlusriietus jpm. saab alguse Eesti aja järgi 16.aprillil kell 10:00 ja lõpeb 23.aprillil 22:00.

Oksjonile pääseb panuseid tegema lingilt –   https://app.galabid.com/cbf24/items

Hyundai läheb Horvaatias püüdma esimest võitu!

Hyundai jaoks on tänavune hooaeg alanud hästi, sest kolmest sõidetud rallist on Lõuna-Korea autotootja toodanguga võidetud kaks ja tootjate MM-tabelis jäädakse Toyotast maha kõigest 4 punktida. Kui tootjate arvestuses hoitakse teist kohta, siis võistlejate arvestust juhivad Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe, kelle edu on Horvaatia eel lähimate jälitajate Elfyn Evans / Scott Martin (Toyota) ees 6 punkti.
2021. aastal MM-rallina debüteerinud Horvaatia ralli on senise kolme korra jooksul pakkunud võidurõõmu vaid Jaapani autotootja Toyota võistluspaaridele, kuid Hyundai Motorsport president ja meeskonnajuht Cyril Abiteboul loodab seda nüüd muuta.
Hyundai Motorsport president ja tiimipealik Cyril Abiteboul: “Horvaatia ralli on selle aasta esimene täispikkuses asfaldiralli. Pärast leebemat Monte-Carlo rallit oleme juba saanud maitsta, et kuidas Hyundai i20 N Rally1 Hybrid auto sellel pinnasel hakkama saab. pinnale. Oleme siin varem näinud, et nii Thierry, kui Ott suudavad Horvaatias auto poodiumile tõsta ja Andrease võimekusega asfaldil usume, et ta võib ka järgmisel nädalal häid punkte koguda. Loomulikult on pärast aasta tagasi juhtunud Craigi kaotust sellele võistlusele tulek emotsionaalne, kuid tahame teda siia naastes austada ja oleme püüdnud seda teha nii oma heategevusliku tegevuse, kui ka Iiri lipu lisamisega meie autodele. Mõlema meistritiitli heitluse ja Craigi jaoks tahame lõpetada võimalikult kõrgel tasemel – võit oleks nädalavahetuse sobiv lõpp.

Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe lähevad sel aastal püüdma seda, mis möödunud aastal pooleli jäi

Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe soovivad hoida MM-liidrikohta

#11 Thierry Neuville / Martijn Wydagehe
Horvaatia parim tulemus 3.koht 2021 ja 2022

MM-liidrid Neuville / Wydaeghe on kahel korral Horvaatias poodiumi viimasel astmel seisnud. Möödunud aastal olid belglased kümne kiiruskatse järel rallit 10,8 sekundilise eduga juhtimas, kuid tegid siis sõiduvea, mille tagajärjel tuli nende autol alt vasak tagumine ratas ja võistlus lõpetati lõpuks pettumust valmistanud 33.kohal.
Tänavu on Neuville / Wydeghe võitnud Monte-Carlo ralli ja kuigi kahel järgneval rallil pole üldpositsiooni mõttes TOP3 jõutud, siis uue punktisüsteemiga on siiski võetud hetke seisus enim punkte, mis tähendab Horvaatia ralli avapäeval startimist suurepäraselt esikohalt.   
Thierry Neuville: “Horvaatia on üks nõudlikumaid asfaldirallisid, millel ma kunagi võistelnud olen. Seal on palju pimekurve, nukke ja hüppeid – midagi väga ebatavalist asfaldivõistluste kohta. Mulle meeldib Horvaatia väljakutse – katsete profiil ja kiirus koos laiade ja kitsaste katsetega loovad ainulaadse proovikivi. Teed on vihma ajal väga sarnased Belgia teedega, nii et see loob meile tuttavad olud. Ilma ettearvamatuse tõttu peab autol olema täiuslik seadistus nii märgade, kui ka kuivade tingimuste jaoks – vale seadistuse korral kaotame enesekindluse. Tahaksin Horvaatias lõpetada poodiumil,  sest esikolmikusse jõudmine on meistrivõistluste liidrikoha hoidmiseks ülioluline. Meie suurim eesmärk on saavutada esikoht.“

VIDEO: Neuville / Wydaeghe Horvaatia MM-ralli 2023 SS10 viga

Ott Tänak / Martin Järveoja loodavad Horvaatias avada tänavuse poodiumi arve

Ott Tänak / Martin Järveoja vajavad probleemideta võistlust, et heidelda võidu nimel

#8 Ott Tänak / Martin Järveoja
Horvaatia parim tulemus 2.koht 2022 ja 2023

Tänak / Järveoja hooaeg ei ole alanud soovitud kujul ja lisaks Hyundai tehnilistele probleemidele on sisse tulnud ka kaks aega ja punkte nõudnud sõiduviga. Pärast kolme MM-rallit hoiavad eestlased MM-arvestuse neljandat kohta ja jäävad MM-liidrikohta hoidvatest meeskonnakaaslastest 34 punkti kaugusele. Nüüd on Hyundai võistlejaid sarnaselt konkurentidega ees ootamas hooaja esimene korralik asfaldiralli ja avapäeva neljas stardikoht peaks veel olema üsna sobilik. Kui möödunud aastal jäädi Fordil sõites lõpuks võitjatest 27 sekundi kaugusele, siis aasta varem hoiti viimase katse eel esikohta, mis küll keerulistes oludes ja Kalle Rovanperä kõva rünnaku järel lõpuks 4,3 sekundiliseks kaotuseks kujunes. Kuigi võitu pole eestlastel Balkani poolsaarelt veel ette näidata, siis varasemad napilt esikohast ilma jäämised ja karjääri 4 võitu kõval pinnasel annavad põhjust olla positiivsete ootustega.
Ott Tänak: „Horvaatia on lõbus asfaldi võistlus. Rehvide haare on madal ja tee võib üsna määrduda, kuid samas on palju vertikaalseid nukke ja hüppeid pimedate kurvidega.  Asfalt on tänapäeval meie kalendris üsna haruldane, sest sõidame sellel pinnasel aastas vaid paar korda, nii et see on eriline. Oleme tänavu asfaldil sõitnud Monte-Carlos  ja ma ütleks, et tunne seal polnud halb ning ralli lõpuks olime juba üsna lähedal. Peame seda kogemust ära kasutama, et saavutada autol õige tasakaal, mis aitaks haarduvust maksimeerida. Kui me seda teeme, siis peaks meil olema Horvaatia jaoks vajalik pakett.  Tahame hästi esineda, nii et loodetavasti saame algusest peale hea tunde. Vajame probleemideta võistlust ja lõppkokkuvõttes võitleme alati võidu nimel.“

VIDEO: Ott Tänak / Martin Järveoja valmistumas Horvaatia MM-ralliks

Andreas Mikkelsen / Torstein Eriksen teevad Horvaatis hooaja teise stardi

Andreas Mikkelsen / Torstein Eriksen sihivad poodiumikohta

#9 Andreas Mikkelsen / Torstein Eriksen
Horvaatia parim tulemus 39.koht (WRC2 5.koht) 2021

Pärast vahelejäänud Rootsi ja Keenia MM-rallit on taas stardis tagasi Mikkelsen / Eriksen. Norralased, kes on viimased hooajad edukalt võistelnud WRC2 klassis on teist korda istumas Hyundai i20 N Rally1 autos ja teist korda asfaldil. Mikkelsenil on Horvaatiast kogemus olemas aastast 2021, siis Erikseni jaoks on see esimeseks korraks. Kui Mikkelsen pole peale Montet võistlustingimustes roolis istunud, siis Eriksen on hääle töös ja pliiatsid teravana hoidnud ning osalenud koos Frank Tore Larseniga kahel Norra meistrivõistluste etapil. Koos on end juba ka kirja pandud juuni keskel sõidetavale ERC Rootsi rallile.  Hooaja neljanda MM-ralli eel võimaldas Hyundai Motorsport meeskond Mikkelsen / Eriksenil parema sõidutunde saamiseks osaleda Hyundai i20 N Rally1 autoga Itaalias #RAplus asfaldirallil, mis sõidetakse sellel nädalavahetusel ja mida norralased oodatult avapäeva järel juhivad.
Andreas Mikkelsen: “Tunnen end pärast kindlat hooaja algust Monte-Carlos väga positiivselt. Tore on naasta Hyundai i20 N Rally1 rooli ja eriti pärast seda, kui saame enne võistelda Itaalias. Horvaatia on ainulaadne väljakutse, kuid meil on aastatepikkune rallikogemus, mida saame kasutada katsetel heade otsuste tegemiseks. Kuna haarduvus ja ilm muutuvad pidevalt, on hea kiiruslegend oluline, et seal hästi läheks. Ilmselgelt on meie stardipositsioon nädalavahetuse alguses miinuseks ja seda eriti, kui sajab vihma, kuna teele tõmmatakse palju muda.  Lõppkokkuvõttes sihime poodiumit, kuid kui tingimused muutuvad keeruliseks, siis tahame jõuda esiviisikusse.“

VIDEO: Andreas Mikkelen / Torstein Eriksen valmistumas Horvaatia MM-ralliks (alates 1.06)

Hyundai Motorsport Horvaatia MM-ralli parimad tulemused

2023 Esapekka Lappi / Janne Ferm 3.koht
2022 Ott Tänak / Martin Järveoja 2.koht
2022 Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe 3.koht
2021 Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe 3.koht

Horvaatia ralli algab neljapäeva hommikul Shakedown katsega, millele järgneb pidulik start Zagrebi rahvus- ja ülikooliraamatukogus. Reede on võistluste esimene ja pikim päev, mille üldpikkus on 119,74 km Hoolimata sellest, et reedel läbitakse kahel korral ralli pikim katse Krašić – Sošice (23,63 km), siis lõunase hoolduspausi asemel ootab ees vaid 15. minutine rehvivahetustsoon.  Pärast 108,76 km laupäevast katsekilomeetrit ja kaheksat katset, lõpeb võistlus pühapäeval nelja viimase katsega, mille hulgas ka Power Stage katsena sõidetav Zagorska Sela – Kumrovec 2 (14,24 km). Horvaatia MM-ralli 2024 võitjad peaks poodiumile astuma Eesti aja järgi pühapäeval 17:00.

Fotod: Hyundai Motorsport

Back to top button