JWRC liider Romet Jürgenson:”Katseajad on tulnud mugava sõiduga, kuigi nendes oludes on võimatu end 100% mugavalt tunda.”

Romet Jürgenson / Siim Oja näitasid reedel väga kindlat ja veatut sõitu

Sarnaselt WRC2 klassile kuulus reedel kaheksast kiiruskatsest viis võitu ka Junior WRC klassi liidritele, kelleks ei olnud keegi muu, kui Romet Jürgenson / Siim Oja (Ford Fiesta Rally3). See tähendas eestlastele viite MM-punkti. Kui avakatse kaotasid eestlased Türgist tulnud konkurentidele 16,8 sekundiga, siis juba järgmisel vähendasid nad vahet 3,3 sekundi võrra ja seejärel tegid konkurendid sõiduvea ning katkestasid. Lisaks Ali Türkkani väljasõidule jäi SS3 viimaseks veel Diego Dominguezil, kes sõitis vastu puud ja Nataniel Bruun, kelle autol purunes vedrustus. Juba avakatsel oli üle katuse käimise järel katkestanud Eesti teedelgi võistelnud Fabio Schwarz. Katse katselt edu suurendanud eestlased lõpetasid päeva 1.04,3 eduga. Kui eestlaste edu on üle minuti, siis nende seljataga mahub kolmik 36,5 sekundi sisse.

“Väga hea päev. Kiiruslikus mõttes on ka hea hoog olemas ja see on tulnud mõistliku ning kontrollitud sõiduga. Ei olnud ülemäära surumist ja olen effektiivse sõidu teinud. Selle üle on hea meel, et need katseajad on tulnud mugava sõiduga, kuigi nendes oludes on võimatu end 100% mugavalt tunda. Homme on ilma olukord tesitsugune, kuid plaanime jätkata samamoodi ja nii on võimalik võtta veel vajalikke katsevõidu punkte,” sõnas Jürgenson päeva lõpus Powerstage´le antud kommentaaris.

Laupäeval ootab võistlejaid reedega sarnaselt kaheksa kiiruskatset, millest esimene saab alguse 08:31. Kui reedel olid olud enamuses kuivad ja vaid ühel katsel sadas korraks lund, siis laupäevaks lubatakse alates hommikust vihma.

P.S Loe SIIT ka WRC ja WRC2 arvestuse päeva kokkuvõtet.

Foto: M-Sport

Back to top button