Kalle Rovanperä ja Jonne Halttunen on 2022. aasta autoralli maailmameistrid!

Uus-Meremaa MM-ralli poodiumil seisid värsked ja endised maailmameistrid!

Uus-Meremaa MM-ralli viimasel võistluspäeval jäi veel sõita neli katset ja läbida 31,18 katsekilomeetrit. Kuna üldarvestuse positsioonid olid juba üsna selged ja kindlate vahedega jäi veel õhku küsimus, et kas Kalle Rovaperä/Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1) tulevad maailmameistriteks või mitte?

Hommiku kolmel katsel jagus katsevõite kõigile TOP3 võistluspaaridele. Punktikatsena sõideti 6,77 km pikkune Jacks Ridgne teine läbimine. Ott Tänak ja Martin Järveoja andsid rallit lõpetanud PowerStage katsel endast maksimumi ja pigistasid keerulistes oludes Hyundai i20 N Rally1 autost välja maksimumi. Kui veel katset olid tulemata Sebastien Ogier/Benjamin Veillas (Toyoa GR Yaris Rally1) ja ralli liidrid oli nende aeg kõige parem.

“Olime kaugel heast nädalavahetusest. Kalle ja Toyota on olnud see nädalavahetus väga tugevad ning edestanud teisi ausalt ja ilma küsimusteta. Loodetavasti läheb Kallel kõik hästi ja õnnitlused ka isa Harrile (Rovanperäle) ta on kasvatanud suurepärase lapse, kelle üle uhke olla,” võttis Tänak ralli kokku ja õnnitles juba ette perekond Rovanperäsid MM-tiitli puhul.

Soomlased Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen ei jätnud ka viimasel katsel midagi juhuse hooleks ja võitsid lisaks hooaja kuuendale rallile ka seitsmenda punktikatse. Nendest olulisem oli aga kaks etappi enne hooaja lõppu autoralli maailmameistritiitli kindlustamine.

Rovanperäst sai selle tulemusega võimsalt läbi aegade noorim MM-tiitli võitnud piloot. 22. aastane ja ühe päeva vanune soomlane lõi eelmise rekordi legendaarselt Colin McRaelt üle viie aasta ja 108. päevaga.

Rovanperä lõpetas MM-sarjas 20 aastat kestnud Soome pilootide võidupõua ja temast sai läbi aegade 21. pilootide maailmameister. Soomlastest on ta kaheksas, kes selle tiitli saavutanud, kui arvestada ka 1978 aastal FIA sõitjate karikavõitja Markku Aleni MM-tiitli võitjaks. Soomlastel on kokku nüüd 15 MM-tiitlit. Jonne Halttunenist sai kuues soomlasest kaardilugeja, kes MM-tiitli võitnud ja kokku on Soome kaardilugejatel ette näidata 12 MM-tiitlit.

„Suurim tunne on hetkel see, et see on päris suur kergendus. Meil on olnud hea hooaeg, siis paar keerulisemat rallit ja nüüd lõpuks me tegime selle ära. Tahan öelda suured tänusõnad meeskonnale, kes on selleks hooajaks valmistanud nii kiire ja vastupidava auto, millega oleme sõitu nautida saanud. Ka kõige raskematel aegadel toetasid nad meid alati. Ma ei mõtle eriti vanusele, kuid on hea teada, et me saavutasime selle. Meistriks tulla tähendab palju, sest see on olnud meie ainus eesmärk selles spordis. Ma närveerisin reedel rohkem, kui täna. Siis pidime kõvasti suruma, et heitluses püsida, kuid täna saime juba nautida,“võttis värske maailmameister Rovanperä ralli ja hooaja kokku.

WRC2 klassis ei leidunud terve nädalavahetuse jooksul vastaseid koduteedel sõitnud Hayden Paddon/John Kennardile, kes edestasid Hyundai i20 N Rally2 autol sõites võistluse finišis lähimaid jälitajaid rohke, kui kahe ja poole minutiga.

Uus-Meremaa MM-ralli lõppjärjestus

1.Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen 2:48.01,4
2.Sebastien Ogier/Benjamin Veillas +34,6
3.Ott Tänak/Martin Järveoja +48,5
4.Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe +01.58,8
5.Oliver Solberg/Elliott Edmondson +03.55,3
6.Hayden Paddon/John Kennard +10.03,7

Autoralli MM-sari jätkub kolme nädala pärast Hispaanias, kui 20.-23.oktoobrini sõidetakse Kataloonia MM-ralli. Foto: Toyota Gazoo Racing

Back to top button