Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen on Uus-Meremaal teel MM-tiitli poole!

Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen näitasid laupäeva keerulistes oludes kõige kindlamat sõitu ja lähevad pühapäevale vastu Uus-Meremaa MM-ralli liidritena.

Uus-Meremaa MM-ralli jätkus laupäeval kuue kiiruskatsega, mille jooksul läbiti 88,28 katsekilomeetrit. Vihmast ja libedat võistluspäeva alustasid liidrina Elfyn Evans/Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1), kellest 4,8 sekundi kaugusele jäid Ott Tänak/Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1).

SS8 Kaipara Hills 1 – 15.83 km – Tänak vähendab Evansiga vahet

Terve öö kestnud vihmsadu jätkus ka hommikul, mis mõjutas ka palju sõidutempot. Laupäeva avakatse parim aeg esimesena startinud Craig Breen/Paul Nagle´le (Ford Puma Rally1). Tänak/Järveojale katse kolmas aeg ja 8,1 kaotussekundit. Eestlane aga edestas katsel hoolimata probleemidest Evansit 1,9 sekundiga, mis tähendas, et briti edu oli nüüd üldarvestuses eestlase ees 2,9 sekundit.

„Meil oli katsel ühes kohas legendis viga ja me tegime auto esiosale tõenäoliselt viga. Mul pole autos head tunnet, seega pole me ka heitluses,“ võttis Tänak avakatse kokku.

SS9 Puhoi 1 – 22.50 km – Rovanperä tõuseb liidriks, Evans teeb sõiduvea

Laupäeva pikima katse esimese läbimise võitsid MM-liidrid Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1), kes üldarvestuses liidriteks tõusid. Enne katset rallit juhtinud Evans/Martin tegid sõiduvea ja lõhkusid oma GR Yaris esi- ja tagaosa päris tugevalt.

Ülesõidul saadi küll lekkiv radiaator pidama ja täideti see kaasas olnud joogiveega, kuid hooldusesse tagasi jõude selgus, et brittide auto turvapuur on viga saanud ning sõit tuleb katkestada.

Tänak/Järveoja jätkasid teisena ja jäid nüüd liidriks tõusnud soomlastest maha 4,6 sekundiga. Top3 kuhu kuulusid ka Sebastien Ogier/Benjamin Veillas (Toyota GR Yaris Rally1) mahtus 6,5 sekundi sisse.

SS10 Komokoriki 1 – 5.81 km – Greensmith keerab auto üle katuse ja katse tühistatakse

Laupäeva esimese ringi viimase katse said läbida vaid viis võitluspaari ja siis see tühistati Gus Greensmith /Jonas Andersson (Ford Puma Rally1) väljasõidu tõttu.

SS11 Kaipara Hills 2 – 15.83 km – Hyundaid saavad trahvi, Tänak kaotab palju aega ja kukub kolmandaks

Katsete teine ring algas kohtunike otsusega, et kõikidele Hyundai Motorsport meeskonna võistluspaaridele lisatakse ajale 10 trahvisekundit, sest nende autode hübriidide lisaenergia näidud ei vastanud reedel sõidetud SS7 nõuetele.

Katsevõidu võtsid Rovanperä/Halttunen, kes suurendasid teiseks tõusnud meeskonnakaaslaste Ogier/Ingrassia ees üldedu 11,5 sekundile. Tänak/Järveoja, kes kukkusid positsiooni võrra kaotasid soomlastele katsel koguni 17,9 sekundit ja jäid neist nüüd maha 32,5 sekundiga.

SS12 Puhoi 2 – 22.50 km – Katsuta/Johnston ilus seeria katkeb

Päeva pikima katse teise läbimise võitsid sarnaselt hommikule Rovanperä/Halttunen, kelle edu nüüd katse starti minut hilinenud ja kümme sekundit trahvi saanud Ogier/Veillas oli 28,1 sekundit. Tänak/Järveojale katse kolmas aeg.

„Muidugi pole kõik hästi, kuid eesmärk oli lõpuni tulla. Õnneks see katse oli rohkem ühtlasem ja mitte nii mudane. Väga kahju,“ võttis Tänak katse kokku.

Katse ühes vasakkurvis sõitsid teelt välja ja keerasid enda Toyota GR Yaris auto üle katuse Takamoto Katsuta/Aaron Johnston. Viiendat kohta hoidnud meeste jaoks tähendas katkestamine seda, et nende tänavusel hooajal ainsa võistluspaarina kestnud rekord, kus nad olid saanud MM-punkte kõikidelt etappidelt oli nüüd rikutud.

SS13 Komokoriki 2 – 5.81 km – Rovanperä lõpetab sünnipäeva Uus-Meremaa ralli liidrina

Päeva viimase katsena sõideti katse, mis hommikul tänu Greensmithi väljasõidule pooleli jäi. M-Sport oli vahepeal ka briti auto üle vaadanud ja tõdenud, et pühapäeval ta enam starti pole tulemas. Laupäeva viimase katse võit Breen/Nagle´le. Keerulistes oludes sõidetud kolmanda võistluspäeva lõpetas üldarvestuses esikohal 22. sünnipäeva tähistanud Kalle Rovanperä ja tema kaardilugeja Jonne Halttunen.

Soomlasest võib pühapäeval saada läbi aegade noorim ja kaheksas soomlasest autoralli maailmameister.

Ott Tänak/Martin Järveoja lõpetasid laupäeva poodiumi kolmandal astmel ja jäävad enne viimast võistluspäeva liidritest 46,4 sekundi kaugusele.

„Kindlasti mitte meie selle hooaja parim päev ja kindlasti üks nõudlikumaid. Saime ajatrahve ja meil oli muid muresid, kuid me tulime selle päeva lõpuni. Hoiame kolmandat kohta, mis polegi nii paha. Meil jääb neis tingimustes puudu veidi enesekindlusest. Kui tingimused on paremad ja pidamine hea, siis on ok sõita. Täna pärastlõunal, kui oli katse, kus palju vett ja muda, siis oli keeruline,“ võttis Tänak keerulise päeva kokku.

Uus-Meremaa ralli järjestus peale SS13

1.Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen Toyota GR Yaris Rally1 2:28:26,3
2.Sebastien Ogier/Benjamin Veillas Toyota GR Yaris Rally1 +29,0
3.Ott Tänak/Martin Järveoja Hyundai i20 N Rally1 +46,4
4.Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe Hyundai i20 N Rally1 +1:41,4
5.Oliver Solberg/Elliott Edmondson Hyundai i20 N Rally1 +3:34,9
6.Hayden Paddon/John Kennard Hyundai i20 N Rally2 +8:51,0

Uus-Meremaa MM-ralli jätkub pühapäeval nelja kiiruskatsega, mille jooksul läbitakse 31,18 katsekilomeetrit. SS14 saab Eesti aja järgi alguse 00:32 ja rallit lõpetav Power Stage SS17 Jacks Ridge 2 05:18.

Foto: Toyota Gazoo Racing

Back to top button