Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen võitsid Keenia MM-ralli! Ott Tänak / Martin Järveoja olid pühapäeva kiireimad.

Keenia MM-ralli lõppes neljandat aastat järjest Toyota ja teist korda Kalle Rovanperä / Jonne Halttuen võiduga.

Keenia MM-ralli jätkus pühapäeval kuue kiiruskatsega, mille jooksul läbiti 74,38 katsekilomeetrit. Viimast võistluspäeva alustasid liidrina Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1), kelle edu oli lähimate jälitajate ees 2.08,9. Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1) alustasid päeva kümnendalt kohalt ja said rajale kolmanda autona.
Kuna pühapäeva seitsmele parimale jagati ka lisapunkte, siis ei olnud eestlastel muud võimalust, kui gaas kohe põhja suruda ja seni teenitud ühele punktidele lisa püüdma hakata. Kui hommikuse kolme katse järel hoidsid Tänak / Järveoja vaid 0,3 sekundilise eduga esikohta, siis ralli finišis oli eestlaste edu meeskonnakaaslaste Thierry Neuville / Martijn Wyaeghe  (Hyundai i20 N Rally1) ees 15 sekundit.  
Kui pühapäeva arvestuses olid eestlased kõige kiiremad ja teenisid 7 punkti, siis ralli lõpetanud punktikatselt said nad veel lisaks 4 punkti. Katse esikohast jäi puudu 0,5 sekundit. Absoluutarvestuses oli Tänak / Järveoja lõpukoht kaheksas. Kaotust võitjatele kogunes nelja võistluspäevaga 21.02,0.

Pühapäev pakkus lõpuks põhjust rõõmustamiseks ka Hyundai võistluspaaridele.

„Meie eesmärk oli mitte maksimaalselt suruda ja lõpetada puhta sõiduga poodiumil. Meie katkestamine reede oli viha tekitav. Kuigi meie autol olid mitmed probleemid, siis need ei olnud kuidagi seotud vastupidavusega. Meie hoog on teistele juba lähemal. Horvaatia saab olema Monte-Carlost sootuks erinev võistlus ja vaatame kuidas meil seal läheb. Meistrivõistlused on küll alles algusjärgus, kuid me peame tagasi saama meie normaalsesse rütmi,“ sõnas Tänak ralli lõpus Hyundai pressiteenistuse vahendusel.

Punktikatse võidu võtsid Neuville / Wydaeghe, kes elasid 16. kiiruskatsel üle ehmatuse, kui nende sõidujoone oli väga-väga suur kivi, mis paremat tagumise vedrustuse lõhkus. Belglaste õnneks jäi ratas siiski alla ja ees ootas hooldus. Hyundaile punktikatselt koguni kolmikvõit.

Keenia MM-ralli võitsid Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen, kellele oli see karjääri teiseks Keenia ralli võiduks. Kokku on soomlased nüüd võitnud 12 MM-rallit. Probleemidevaba nädalavahetuse teinud Toyota võistlejate edu oli lõpuks meeskonnakaslaste Takamoto Katsuta / Aaron Johnston (Toyota GR Yaris Rally1) ees 1.37,8. Toyota on nüüd Keenias võitnud 11. korral, millest neli tulnud vahemikus 2021-24.

Kalle Rovanperä:”See on alati eriline siin võita. See on raske ja Toyotale legendaarne etapp, kus nad võitnud ja võidame siiani. Nagu nad ütlevad Aafrikas, et auto mis on ees, on alati Toyota. Suur aitäh meeskonnale, kes hoolitsesid selle eest, et auto töötaks hästi. Ma arvan ka, et mina ja Jonne tegime hea ralli. Paremini ei saa Safarit sõita. Polnud vigu ja olime targad. Mu heal sõbral Antonil on täna sünnipäev, see võit on sulle. Ma ei tea millal järgmise ralli sõidame.”

Teise järjestikuse poodiumikoha sõitsid sellel hooajal välja Adrien Fourmaux / Alexandre Coria (Ford Puma Rally1). Rootsis esimest korda poodiumil lõpetanud prantslaste kaotus oli ralli finišis 2.25,1. Viimati sai sellise toega hakkama 2006. aastal Dani Sordo, kes oma debüütpoodiumile Hispaanias lisas Korsika etapil järgmise.
WRC2 klassis võtsid hooaja esimese võidu Gus Greensmith / Jonas Andersson (Škoda Fabia RS Rally2). Nende edu oli 19. kiirukatse kokkuvõttes Oliver Solberg / Elliott Edmondsoni (Škoda Fabia RS Rally2) ees 1.23,1.

VIDEO: Keenia MM-ralli pühapäeva kokkuvõte

Autoralli MM-hooaeg jätkub kolme nädala pärast Horvaatia asfaldi, kus eestlastest on lisaks Tänak / Järveojale veel stardis Georg Linnamäe ja tema britist kaardilugeja James Morgan ning Romet Jürgenson / Siim Oja.

Fotod: Toyota Gazoo Racing, Hyundai Motorsport

Back to top button