Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen võitsid Keenia MM-ralli Shakedown katse. Ott Tänak / Martin Järveoja viiendad.

Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen näitasid Keenia MM-ralli testikatsel parimat kiirust

Kolmapäeval sõideti Keenias hooaja kolmanda MM-ralli Shakedown katse. 5,40 km pikkuse testikatse parimat aega näitasid valitsevad maailmameistrid Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1), kes said teisel läbimisel kirja aja 3.32,1. Kuna sel aastal peab testikatse kohustuslikus korras läbima kahel korral, siis rohkem soomlased rajale ei tulnudki.

“Selle rallilt tavaliselt sa ei oota midagi. Minu plaan ongi lihtsalt see ralli läbi tulla ja vaadata, kus me lõpetame. Meil on tõesti häid tulemusi siit ette näidata, aga sellele ma ei mõtle,“ võttis Rovanperä testikatse esimese ringi finišis mõtted kokku.

Kui algelt näitas ametlik ajavõtt, et testikatse võit läks jagamisele, siis lõpuks parandati MM-liidrite Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1) aega 0,2 sekundi võrra. Katse kolmandad olid belglaste meeskonnakaaslased Esapekka Lappi / Janne Ferm (Hyundai i20 N Rally1), kes kaotasid Shakedowni võitnud kaasmaalastele 0,3 sekundiga. Lõuna-Korea meeskonna eest võistlevad Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1) näitasid parimal läbimisel, milleks oli neljas, aega 3.33,7. Üldarvetuses andis see eestlastele 1,6 sekundilise kaotusega viienda koha.

Cyril Abiteboul käis vahelduseks tutvumas Ott Tänaku “kontoriga”

“Keenia on eriline ralli, selliseid on vaid üks kalendris nagu ka Monte-Carlot. Kindlasti tuleb sellest rallist suur väljakutse. Hetkel tundub, et võrreldes eelmise aastaga on tingimused üsna sarnased. Esimene pool päevast on pigem kuivem ja teine pool vihmane ning tormine. See ei ole selles suhtes tavaline ralli, kus saaks väga enesekindlalt sõita ja suruda. Kõige olulisem on leida selline enesekindlus, kus saaks sõita nii, et auto all ära ei lagune ja saab jamadest eemale hoida. See on alati suur väljakutse,“ sõnas Tänak testikatse järel.

Tänaku kõrval istus kolmandal läbimisel Hyundai Motorsport meeskonna president ja juht Cyril Abiteboul.
M-Sport meeskonna parima tulemuse eest hoolitsesid Adrien Fourmaux / Alexandre Coria (Ford Puma Rally1), kes jäid kuuendana liidritest 3,7 sekundi kaugusele.
WRC2 klassi testikatse parimad olid Gus Greensmith / Jonas Andersson (Škoda Fabia RS Rally2).

Keenia MM-ralli Shakedown paremusjärjestus

1.Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen 03.32,1
2. Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe +0,0
3.Esapekka Lappi / Janne Ferm +0,3
4.Elfyn Evans / Scott Martin +1,0
5.Ott Tänak / Martin Järveoja +1,6
6.Adrien Fourmaux / Alexandre Coria +3,7
7.Takmoto Katsuta / Aaron Johnston +3,9
8.Gregoire Munster / Louis Louka +7,2

Keenia MM-ralli avakatse saab stardi neljapäeval 13:05.

Fotod: Toyota Gazoo Racing, Hyundai Motorsport

Back to top button