Karjääri esimese WRC2 poodiumikoha välja sõitnud Georg Linnamäe:“ Eriti pakkus rõõmu see, et saime näidata enda kiirust ja noppida katsevõite.“

Georg Linnamäe / James Morgan näitasid Rootsis suurepärast tempot ja sõitsid välja karjääri esimese WRC2 klassi poodiumikoha

WRC2 klassis võistlevad Georg Linnamäe / James Morgan alustasid päeva teadmises, et nende vahe teist kohta hoidvate ja samasuguse Toyota GR Yaris Rally2 autoga sõitvate Sami Pajari / Enni Mälköneniga on vaid 0,2 sekundit. Kahjuks pidid eestlased kahel pikal katsel tunnistama soomlaste paremust ja vahe oli enne viimast katset 4,8, kuid viimasel katsel võtsid eestlased veel aega tagasi, kuid poodiumi teisest astmest jäi siiski lahutama 2,5 sekundit.

„Tänane päev oli päris pingeline kõigile. Teadsime, et kohe hommikul peab olema tempos aga kahjuks andsime hommikul ikka nõks palju aega ära. Teisel katsel lootsime veel, et suudame vahet tagasi sõita aga tuleb Sami (Pajari) ees müts maha võtta, kuna ka tema oli täna väga hea. Surusin teisel katsel kõvasti aga kahjuks ei suutnud Samilt aega tagasi võtta. Viimasel katsel hoidsime veel survet peal, kui Samil peaks midagi juhtuma aga ta tuli ka viimase puhtalt läbi ja ei seekord meile kolmas koht,“võttis Linnamäe pühapäeva kokku.

„Üleüldiselt ütleks et jäin ralliga väga rahule. Eriti pakkus rõõmu see, et saime näidata enda kiirust ja noppida katsevõite. Eks see spin mind laupäeva esimesel ringil natukene kummitama jääb aga tegelikult ei ole hullu. Suutsin selle kaotuse ka enamvähem tagasi sõita aga natukene jäi puudu. Hea meel oli ikkagi saada oma esimene WRC2 poodium. Esimene WRC katsevõit üldarvestuses ja esimesed WRC punktid üldarvestuses. Auto ja meeskond töötasid vaga hästi ja tahaksin kiidusõnad ka Red Greyle jagada. Nad tegutsesid terve nädalavahetuse veatult ja nendega koostöö on sujunud vaga hästi ning nad on mu arengule kõvasti abiks olnud. Aitäh ka Jamesile, kes samuti tegi väga hea töö ja meie koostöö autos sujub suurepäraselt,“ jätkas karjääri esimese WRC2 poodiumikoha välja sõitnud Linnamäe.

Linnamäest sai neljas Eesti piloot, kes MM-rallidel WRC2 klassis poodiumile jõudnud. Eestlasele tõi lõpuks väga võitlusliku poodiumikoha karjääri 28 MM-start! Kokku on eestlastel MM-ajaloos WRC2/WRC3 klassis, kus võisteldakse R5/Rally2 autodega ette näidata pilootidel 11 ja kaardilugejatel 13 poodiumikohta.

WRC2 punktitabelis hoiavad Linnamäe / Morgan Rootsi MM-ralli järel 15.punktiga jagatud viiendat kohta.

WRC2 klassis Rootsis võistelnud Gregor Jeets / Timo Taniel (Škoda Fabia RS Rally2) lõpetasid hooaja ainsa talveralli 11. positsioonil. Võitjatest jäid nad maha 13.22,3.