Keenia MM-ralli testikatse võitsid Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen. Ott Tänak/Martin Järveojale teine aeg. Takamoto Katsuta keeras auto üle katuse.

Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen jätkasid Shakedown katsel sealt, kus eelmise aastal pooleli jäi

Keenia ralli 2022 võitjad edestasid kolme läbimise järgselt katsel teise aja välja sõitnud Ott Tänak/Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) 1,5 sekundiga.

Ott Tänak / Martin Järveoja näitasid testikatsel kiirust, millest piisas teiseks kohaks

Ott Tänak Shakedown katse järgselt WRC All Live intervjuus:

“Teede raskuse poolest on see suurim väljakutse, mis meil olla saab. Näeme, et selles osas on võrreldes varasemate aastatega mindud veel sammu võrra edasi. Juba see keskkond ise on siin unikaalne. See on looduslik ja kõik siin juhtub iseenesest. Inimesed on päris entusiastlikud, mis on suurepärane, kuid samal ajal peame tegelema ka sportliku poolega, mis pole üldse lihtne. Mõned katsed pole üldse pahad ja on päris ok, kuid laupäev tuleb korralik safari, mis meenutab pigem Dakari.”

Lühikese testikatse kolmas aeg Keenia ralli 2021 võitjale Sébastien Ogierile ja tema kaardilugeja Vincent Landais´ile. Meeskonnakaaslastest jäid nad maha 2,2 sekundiga.

Hyundai Motorsport meeskonna parima resultaadi eest hoolitsesid Sardiinia MM-ralli võitjad Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1), kes läbisid katse neli korda. Belglased kaotasid parima aja välja sõitnud soomlastele 2,4 sekundiga.

TOP6 mahtusid veel Elfyn Evans/Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1) ja Takamoto Katsuta/Aaron Johnston (Toyota GR Yaris Rally1). Kui Evans läbis kõik testikatse ringid probleemideta ja kaotas 2,5 sekundit, siis Katsuta, kes jäi parimal ringil liidrist 3,6 sekundi kaugusele. Jaapanlane tegi kolmandal ringil sõiduvea ja keeras oma võistlusauto kaks korda üle katuse. Õnneks Toyota turvapuuril vigastusi polnud ja Taka saab siiski rallile startida. Jaapanlasel oli Keenia ralli žürii poolt ka eriluba sõiduta neljandal ringil Keenia presidenti, kuid see tuli juhtunud intsidendi tõttu ära jätta. Lõpuks siiski president sõitu sai ja selle eest hoolitses kaheksanda aja välja sõitnud Pierre-Louis Loubet oma Ford Puma Rally1 autoga.

Testikatse ebaõnnestus täielikult Esapekka Lappi / Janne Fermil, kelle Hyundai i20 N Rally1 autol tekkis avaläbimisel tehniline probleem, mis oli seotud kardaaniga. Meeskond proovis küll viga parandada ja Lappi läks uuesti rajale, kuid kuna kohe avaldus sama viga, siis rohkem soomlased rajale ei tulnudki.

Rally2 autode arvestuses näitasid testikatse parimat aega Oliver Solberg / Elliott Edmondson, kes Keenias WRC2 klassi MM-punktidele ei sõida ja võistlevad eelmise generatsiooni Škoda Fabia Rally2 Evo autol. Lähimaid jälitajaid edestasid nad 5,4 km pikkusel katsel 9,5 sekundiga.