Kesk-Euroopa avapäeva lõpetasid liidrina Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe. Avakatse võitnud Ott Tänak/Martin Järveoja lähevad reedele vastu 1,2 sekundilises kaotuses.

Kesk-Euroopa avapäeva parimad olid Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe

Neljapäeva pärastlõunal anti Prahas start tänavuse autoralli MM-hooaja eelviimasele etapile. Kesk-Euroopa rallil ootab nädalavahetusel võistlejaid ees 18 kiiruskatset, millest kaks sõideti avapäeval.

Neljapäevaste katsete rehvivalik

SS1 Velká Chuchle 2,55 km – Eestlastele ajalooline katsevõit. Esapekka Lappile valestardi eest 10 trahvisekundit

Ajaloo esimese Kesk-Euroopa ralli avakatsena sõideti 2,55 km pikkune publikukatse, millele startisid esimesena Tšehhi oma staarid Erik Cais/ Daniel Trunkát (Škoda Fabia RS Rally2). Ajaloolise katse parima aja sõitsid välja Ott Tänak/Martin Järveoja (Ford Puma Rally1), kelle edu Sebastien Ogier/Vincent Landais (Toyota GR Yaris Rally1) ees oli 0,7 sekundit ja Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1) ees täpselt sekund.

Avakatsel näitasid kõigile tagatulesid Ott Tänak/Martin Järveoja

Ott Tänak: „See oli minu rehvivalik, ei oska teiste valiku kohta midagi öelda.“

Esikolmiku järel said esimesena aja kirja Esapekka Lappi/Janne Ferm (Hyundai i20 N Rally1), kuid nende ajale lisati hiljem valestardi eest 10 trahvisekundit.

Toyota GR Yaris Rally1 autodel võistlevad ja MM-tiitliheitluses olevad Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen ja Elfyn Evans/Scott Martin alustasid võistlust peaaegu, et võrdses tempos. Briti edu oli avakatsel soomlase ees 0,1 sekundit, kuid liidritest jäid nad maha vastavalt 3,9 ja 4 sekundit.

SS2 Klatovy  8,92 km – Neuville/Wydaeghe lõpetavad avapäeva liidritena. Evans kaotab aega

Järgnevana ootas ees katse, millel pikk ajalugu autorallis, kuid kus pole veel WRC rallit sõidetud. Aastast 2005 on antud ringi sõidetud Šumava autorallil. Kuigi läbi aegade on kiiruskatse olnud üle kümne kilomeetri pikk, vahest lausa pea 20 kilomeetrit, siis sel korral sõideti kõige lühem variant.

Tund enne katset sadanud vihm oli katse märjaks muutnud ja lisaks tuli sõita alustuseks õhtu hämaruses ja siis juba pimeduses. Kõige paremini õnnestus katse võistluspaaril Neuville/Wydaeghe, kes ka ralli liidriteks tõusid.

„Ei olnud kõige parem katse. Ma ei oska rehvide kohta öelda, oli raske valida pehme ja vihmarehvi vahel. Läksime viimasel hetkel pehme rehviga. Lõikamise vastased postid helkisid vahepeal liiga palju silma,“ sõnas Neuville katse finišis.

Katset ralli esikohal alustanud Tänak/Järveoja kaotasid katsega liidritele 2,2 sekundiga, mis tähendas üldarvestuses kukkumist koha võrra. Eestlased lähevad reedele vastu 1,2 sekundilises kaotuses ja teiselt kohalt.

Ott Tänak:  „Oli üsna keeruline. Vett katsel polnud, aga oli piisavalt niiske, et rehvid ei saanud temperatuuri kätte. Tulime läbi, aga mitte parima ajaga.“

Avapäeva parim Toyota võistluspaar oli Sebastien Ogier/Vicent Landais

Avapäeva TOP3 mahtus lisaks Hyundai ja Fordi ka Toyota võistluspaar, milles istusid Ogier/Landais. Prantslased jäävad avapäeva järel liidritest 5,8 sekundi kaugusele. Rovanperä kaotab neljapäeva järel liidrile 5,9 ja teisel katsel korra ka põllul käinud Evans 10,7 sekundit.

WRC2 klassi neljapäeva kiireim võistluspaar oli Yohan Rossel/Arnaud Dunand (Citroen C3 Rally2), kelle edu avakatse võitnud Andreas Mikkelsen/Torstein Eriksen (Skoda Fabia RS Rally2) ees on reede eel 3,2 sekundit. Georg Linnamäe/James Morgan (Hyundai i20 N Rally2) said avakatselt kirja jagatud kaheksanda ja teiselt üheteistkümnenda aja. Kahe katse kokkuvõttes hoiab Eesti/Briti ekipaaž üheksandat kohta ja jäävad liidritest 9,6 sekundi kaugusele.  

Kesk-Euroopa MM-ralli järjestus peale SS2

1.Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe 6.06,9
2. Ott Tänak/Martin Järveoja +1,2
3.Sebastien Ogier/Vincent Landais +5,8
4.Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen +5,9
5.Teemu Suninen/Mikko Markkula +8,3
6.Takamoto Katsuta/Aaron Johnston +10,1
7.Pierre-Louis Loubet/Benjamin Veillas +10,4
8.Elfyn Evans/Scott Martin +10,7
9.Esapekka Lappi/Janne Ferm +13,6
10.Gregoire Munster/Louis Louka +15,0

Kesk-Euroopa MM-ralli jätkub reedel kuue kiiruskatsega, mille jooksul läbitakse ilma hoolduspausita 121,80 katsekilomeetrit. Tšehhis sõidetavatest katsetest saab esimene Eesti aja järgi algused SS3 Vlachovo Březí 1 saab alguse 10:50.

Ka reedel on kõikidelt katsetelt Live infot pakkumas Powerstage Live Blogi, mille neljapäevaseid sündmusi saab järgi vaadata SIIT.

Foto: Hyundai Motorsport, M-Sport, Toyota Gazoo Racing

Back to top button