Kreeka MM-ralli laupäev pakkus eestlastele draamat ja ka kordaminekuid. Romet Jürgenson / Siim Oja on teel Junior WRC MM-tiitli poole!

Ott Tänak / Martin Järveoja päev algas pettumusega

Kreeka MM-ralli jätkus laupäeval kuue kiiruskatsega ja päevale läksid vastu kolmikjuhtimisel Hyundai võistluspaarid, kellest esikohta hoidsid Ott Tänak / Martin Järveoja.
Kahjuks tuli eestlastel esikoht loovutada juba päeva avakatsel, kui nende Hyundail purunes koguni kahel korral parem esimene rehv. Katse lõppu jõudsid eestlased 4.06,4 kaotusega. Ära tasub kindlasti mainida, et eestlaste Tänak / Järveoja esimene rehvivahetus kestis kõigest minut ja 21 sekundit. Üldarvestuses kukkusid aega kaotanud Hyundai võistlejad neljandaks ja jäid nüüd liidritest 3.24,4 kaugusele. Kuna eestlastel autol oli purunenud kaks rehvi, siis tähendas see seda, et järelejäänud kaks katset tuli enne rehvivahetuse pausi sõita ettevaatlikult ja suuri riske võtmata.

Päeva teisel ringil võitsid eestlased ühe kiiruskatse ja pääsesid päeva eelviimasel katsel napilt üle katuse käimisest. Pühapäevale lähevad nad vastu neljandalt kohalt. Liidritest, kelleks on meeskonnakaaslased Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe jäävad Tänak / Järveoja maha 3.20,5.

„Päev on olnud väga pikk ja oleme palju aega veetnud ülesõitudel. Kahju sellest, mis hommikul juhtus, kuid pärastlõuna oli päris okei ja probleeme polnud. Esimene oli tõenäoliselt minu viga, sest ei pannud reccel seda kohta tähele, mis võttis veljest tüki. Teine oli tolmus sõites kitsas ja kiires kohas, kus oli valik kas sõita välja või üle ja velg sai jälle tabamuse. See koht, kus me pääsesime üle katuse käimisest oli suur üllatus. See oli allamäge koht ja seal oli tõenäoliselt auk, mis selle tekitas. Seal ei olnud aega mõelda, see oli instinkt. Kõik, mis ma hetkel teha saan on meeskonda toetada. Vaatame, mis homseks ilm teeb ja siis näeme olusid. Ootame järjekordset rasket päeva,“ sõnas Tänak laupäeva kokkuvõtteks.

Rehvipurunemisest ei pääsenud hommikusel ringil ka eestlaste meeskonnakaaslased Dani Sordo / Candido Carrera, kes eestlaste katkestamise järel olid liidriks tõusnud, kuid kes pidid ringi viimasel katsel 6 km sõitma tühja rehviga, mis lõhkus ka parema auto taga külje. Kuna hooldust polnud, siis tuli käepärase vahenditega lappida auku paremas küljes, kuid seda päris kinni ei saadud ja nii tuli päeva teisel ringil sõita üsna tolmu täis autoga. Sellest hoolimata lõpetasid hispaanlased päeva teisel kohal ja jäävad viimase võistluspäeva eel liidritest 54,9 sekundi kaugusele.
Pika ja ilma hoolduspausita sõidetud võistluspäeva lõpetasid liidrina MM-liidrid Neuville / Wydaeghe. Belglased võitsid päeva kuuest katsest kaks ja võtsid endale ka laupäeva maksimumpunktid, mille saamiseks on vaja ka pühapäeval finišeerida.

Toyota võistluspaaridest olid laupäeval rajal kõik kolm Toyota GR Rally 1 autodega sõitvat võistluspaari, kuid finišisse jõudsid neist kaks. Kui Takamoto Katsuta / Aaron Johnston puhastasid esimese autona terve päeva teistele teed, siis reedese pettumuse järel olid jälle löögihoos Sebastien Ogier / Vincent Landais, kes võitsid päeva kuuest katsest kolm. Prantslased lähevad viimasele võistluspäevale vastu kolmandalt kohalt ja jäävad liidritest 1.19,9 kaugusele.
Päeva kolme järjestikuse neljanda katseajaga alustanud Elfyn Evans / Scott Martin keerasid pärastlõuna viimasel kruusakatsel samas kohas, kus Tänak / Järveoja napilt pääsesid oma auto üle katuse ja pidid hiljem ülesõidul viimasele katsele katkestama.

Kui reedel pidid M-Sport meeskonna võistluspaaridest rajaäärde jääma Adrien Fourmaux / Alexandre Coria, kes laupäeval tagasi olid, siis teisel võistluspäeval sõitsid teelt välja ja katkestasid Gregoire Munster / Luois Louka, kes hoidsid enne seda seitsmendat positsiooni.

Robert Virves / Aleks Lesk näitasid ka laupäeval head hoogu

Robert Virves / Aleks Lesk on teel hooaja teise WRC2 klassi poodiumikoha poole

WRC2 klassis läksid päevale liidrina vastu Robert Virves / Aleks Lesk (Škoda Fabia Rally2), kes aga juba avakatsel Tänak / Järveoja tolmu jäid. Kui esilagu kukkusid eestlased teiseks, siis hiljem andsid kohtunikud eestlastele võrdse nominaalaja Sami Pajari / Enni Mälköneniga (Toyota GR Yaris Rally2). Kui päeva teise katse järel suurendasid eestlased soomlaste ees edu 3,9 sekundi peale, siis ringi viimase katse järel, kus ka eestlaste autol rehv purunes, lasti soomlased endast mööda ja oldi ise 12,5 sekundilise kaotusega jälitaja rollis. Teisel ringil suurenes vahe soomlaste ja eestlaste vahel veelgi ja on pühapäeva eel põhjanaabrite kasuks 27,8 sekundit.

„Pikk ja keeruline päev on olnud. Ei olnud enda kiirusega väga rahul. Kokkuvõttes usun, et teeme ikkagi õiget asja ja vaatame, mis saab,“ võttis Virves päeva viimase katse finišis kokku.

Kui Virves / Lesk jõudsid päeva jooksul katse TOP3 kahel korral, siis päeva üheksandalt kohalt alustanud Georg Linnamäe / James Morgan (Toyota GR Yaris Rally2) täpselt samuti. Enda kiire sõidu ja konkurentide probleemide tõttu tõusti päeva lõpuks WRC2 klassi viiendale kohale.

“Karm päev kõigi jaoks. Jõudsime päeva lõppu ja tõusime paar kohta. Ma ei taha, et kellelgi midagi homme juhtuks, kuid tahaks veel paar kohta tõusta. Homme on küll ainult kolm katset, kuid need on päris pikad,“ võttis Linnamäe päeva kokku.

Nii Virves, kui Linnamäe on TOP10 ka ralli üldarvestuses, vastavalt kuues ja üheksas.

Romet Jürgenson / Siim Oja pääsesid laupäeval ehmatusega ja on teel MM-tiitli suunas

Romet Jürgenson / Siim Oja lahutab Junior WRC MM-tiitlist kolm kiiruskatset

Junior WRC klassis, mille hooaja viimane etapp sõidetakse sel nädalavahetusel Kreekas pakkus palju draamat, millest said oma osa ka MM-liidrid Romet Jürgenson / Siim Oja.
Päeva teiselt kohalt alustanud eestlased võitsid kohe avakatse ja tõusid liidrikohale, kus nad püsisid kuni 11. kiiruskatseni, kus nendel väga hulludes tingimustes sõidetud katse viimastel kilomeetritel rehv purunes. Parimatele üle kolme minuti kaotanud eestlased kukkusid sellest hoolimata õnneks vaid koha võrra ja lõpetasid ka päeva teisel kohal.

“Meistrivõistluste arvestuses on seis endiselt hea, kuid sõita viimast katset nii tagant on hullus. 11. katse oli selline mida ma pole eales varem näinud ja saime seal rehvi puruks. Olen rahulik ja pean edasi sõitma ning me ei pea enam nii palju suruma. See võtab veidi pinget maha.” võttis Jürgenson viimase katse finišis pika päeva kokku.

Liidrina lähevad sarnaselt reedega ja viimasele võistluspäevale vastu vend ja õde Norbert ja Francesca Maria Maior, kellele Jürgenson / Oja kaotavad 2.06,2. Eestlaste peamised konkurendid MM-tiitlile Taylor Gill / Daniel Brkic lõhkusid päeva eelviimasel katsel vasaku tagumise õõtsa ja jõudsid küll päeva lõppu, kuid jäävad liidritest ligi 21 minuti kaugusele.
Päeva pidid eelviimase katse järel katkestama mitmeid katsevõite võtnud Ali Türkkan / Burak Erdener, kes hoidsid katkestamise eel kolmandat kohta.
Jürgenson / Oja lähevad seega pühapäevale vastu teadmises, et Junior WRC MM-tiitlist lahutab neid kolm kiiruskatset ja 54,05 katsekilomeetrit.

Kreeka MM-ralli pühapäeva avakatsele antakse start 08:59.

Fotod: Hyundai Motorsport, RedBull Content Pool/Jaanus Ree, M-Sport