Kreeka MM-ralli võitsid Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen! Ott Tänak/Martin Järveoja neljandad. Robert Virves katkestas viimasel katsel tehniliste probleemide tõttu.

Kalle Rovanperä sai Kreekas võidušampust pritsida juba teist korda kolme aasta jooksul

Kreeka MM-ralli jätkus pühapäeval kolme kiiruskatsega, mille jooksul tuli võistlejatel läbida 41,37 katsekilomeetrit.

Hooaja kümnenda MM-etapi viimast võistluspäeva alustasid liidritena Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1), kelle edu lähimate jälitajate ees oli üle kahe minuti.

Kui kahel esimesel katsel soomlased enam riske ei võtnud ja andsid konkurentidele üle 30 sekundi tagasi, siis rallit lõpetanud punktikatseks olid MM-liidrid taas löögihoos ja võtsid 2,5 sekundilise eduga hooaja viienda PowerStage võidu.

Kalle Rovanperä:

„Suur kergendus peale rasked Soome rallit ja pidime siin tagasi tulema. Startida ja lõpetada esimesena on hea. Aitäh meeskonnale, auto on super tugev ja me saame teha tulemusi. Läksin punktikatse maksimumi püüdma, kuid see on see mida me teeme alati.“

See oli valitsevate maailmameistrite karjääri 11. etapi ja 16. punktikatse võit. Toyotale oli see tänavuse hooaja kaheksas ja MM-ajaloo 84 etapivõit.

Toyota Gazoo Racing meeskonna spordidirektor  Kaj Lindström:

“Tunne on hea, kui võtad kaksikvõidu nii rallil, kui punktikatsel. Kalle ja Elfyn tegid väga head tööd. Väga õnnelik meeskonna, mehaanikute ja inseneride üle, kes tegid pärast möödunud aasta ebaõnnestumist palju tööd. Kalle osas, kui tal on see tunne peal, siis ta läheb ja võtab.“

Heitluses teisele kohale väljusid võitjatena Elfyn Evans/Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1), kes alustasid päeva 5 sekundilise kaotusega Dani Sordo/Candido Carrerale (Hyundai i20 N Rally1). Britid tõusid päeva esimese katsega kohe konkurentidest mööda ja kuigi hispaanlased vähendasid järgneval vahet, siis kuulus ralli finišis ikkagi 4,2 sekundilise eduga teine koht Evans/Martinile. Meeskonnakaaslastest jäid nad 15. kiiruskatse kokkuvõttes maha 1.31,7.

Sordo/Carrerale oli see hooaja teiseks poodiumikohaks. Sordo, kes on nüüd MM-ralli poodiumil seisnud 56 korda tõusis selle tulemusega jagama läbi aegade üheksandat kohta legendaarse Markku Aleniga.

Ott Tänaku ja Martin Järveoja kehvalt alanud ralli sai pühapäeval positiivsema lõpu

Ott Tänak/Martin Järveoja (Ford Puma Rally1), kes kukkusid peale reedest veepumba probleemi ja ajakaristust 32.kohale, lõpetasid lõpuks võistluse neljandal kohal. Punktikatselt eestlastele 3 punkti.

„Reede oli kõigile masendav ja M-Sport meeskond oli väga löödud, kuid me tulime tagasi,“ sõnas Tänak ralli finišis.

Ralli lõpus tegid korraldajad 5000€ suuruse trahvi Hyundai meeskonnale, kelle liige pildistas Parc Ferme alal konkurentide autosid.

Andreas Mikkelseni ja Torstein Erikseni Kreeka MM-ralli kulges nagu Ameerika mägedel

WRC2 klassis teenisid klassivõidu Andreas Mikkelsen/Torstein Eriksen (Škoda Fabia RS Rally2), kelle edu oli lõpuks Gus Greensmith/Jonas Andersson Eriksen (Škoda Fabia RS Rally2) ees 10,3 sekundit.

Enne viimast katset WRC2 klassis kaheksandat kohta hoidnud Robert Virves/Craig Drew Ford Fiesta Rally2 autol purunes punktikatsel ühest hüppest maandudes rooliots, mille järel rajalt välja sõideti ja auto jahutussüsteem. Nad said küll katse lõpuni, kuid kahjuks tuli ralli ülesõidul katkestada.

Hooaja 2023 JWRC klassi meistrid on iirlased William Creighton/Liam Regan

Tänavusteks Junior WRC meistriteks tulid Kreekas viiendana lõpetanud William Creighton/Liam Regan.