M-Sport Ford Word Rally Team kinnitas 2024 hooaja pilootideks Adrien Fourmaux ja Grégoire Munsteri.

Adrien Foumaux ja Alexandre Coria on WRC hooajal 2024 tagasi Rally1 autos M-Sport meeskonna esipaarina

Reedel, 22.detsembril kinnitas M-Sport Ford World Rally Team ametlikult juba varem liikunud infot, et Adrien Fourmaux / Alex Coria ja Grégoire Munster / Louis Louka moodustavad 2024. aastal Briti meeskonna autoralli MM-sarja rivistuse ning mõlemad sõidavad Ford Puma Rally1 autodega.

Nii Fourmaux, kui ka Munster nautisid 2023. aastal Rally1 ja WRC2 kategooriates tugevat arenguhooaega ja astuvad 2024. aastal sammu edasi, et võtta vastu kogu WRC hooaeg. Paar esindab M-Sport´i jätkuvat pühendumist ja väljakujunenud ajalugu tulevaste talentide kasvatamisel tulevasteks ralli ja meistrivõistluste võitjateks. Meeskond on väga põnevil, et saab jätkata koostööd Fourmaux’ ja Munsteriga nende püüdlusteks saavutada 2024. aastal olulisi ja uusi karjääri verstaposte. Mõlemal 2024. aastal meeskonda esindama valitud sõitjatel on Ford Puma Rally1 kogemus ja nad soovivad neid autoga seotud teadmisi ära kasutada kohe jaanuaris toimuval hooaja avavõistlusel Monte-Carlos. Adrien Fourmaux’ väga oodatud naasmine Rally1 kategooriasse tuleneb prantslasest sõitja väga edukast aastast. Tema kõrgeim saavutus 2023. aastal on kindlasti Briti autoralli meistritiitel, mis on igati teenitud saavutus pärast viit järjestikust võitu Briti kruusal ja asfaldil. Tema järjekindlus BRC sarjas toetas ka tema edasist edu WRC2 kategoorias. Sardiinias saavutatud võit ja kiiretel Soome kruusateedel välja sõidetud WRC2 klassi üldarvestus teine koht. Ta lõpetas oma WRC2 hooaja oktoobris toimunud Kesk-Euroopa rallil domineeriva RC2 klassi võiduga. Tema edu WRC sarjas erinevatel pindadel tõstis ta taas üheks spordiala tõusvaks täheks ja tõi talle hooaja viimasel võistlusel Rally1 sõidu. Kuigi tema sõit Jaapanis ei läinud plaanipäraselt, oli Fourmauxil siiski võimalus reede hommikul muljetavaldavat tempot näidata. Kuna Puma Rally1 auto on varasemast prantslasele tuttav, siis saab ta sellega juba jaanuaris Monte-Carlos hakata korralikult võistlema.

Gregoire Munster / Louis Louka tegid 2023. aastal kaks starti Ford Puma Rally1 autoga

2023. aasta alguses oli enamikule meeskonnast uus nägu Grégoire Munster, kes on nüüd M-Sport meeskonnas juba tuttav piloot. Luksemburglase jaoks edukas ja väga järjekindel aasta tähendab, et  Munster on 2024. aasta hooajal üks lootustandvamaid noori sõitjaid. Tema seniste saavutuste hulka kuuluvad kaks Belgia juunioride tiitlit, pluss viis parimat WRC2 finišit alates tema debüüdist kategoorias 2022. aastal. Alates 2023. aasta jaanuaris toimunud esimesest võistlusest Ford Fiesta Rally2-l Monte-Carlo rallil on Munster edenenud stabiilselt kogu hooaja vältel, mis tipnes WRC2 Challengeri võiduga Kreekas. Hooaja keskel võitis ta ka Eestis Junior WRC sarjas Fiesta Rally3 roolis. Seejärel avaldas Munster fännidele ja meeskonnale muljet oma Rally1 debüütrallidel Tšiilis ja Kesk-Euroopas. Ta võitles kõvasti, et Pumaga Tšiilis häid suhteid saavutada ja nägi, et see sai teoks tema eelistatud asfaldil, kui läbis kolm Kesk-Euroopa riiki.  24-aastase mehe senine karjäär ilmestab M-Sport meeskonna edenemispüramiidi, kus on võimalik liikuda läbi kategooriate, lihvides oma teadmisi, instinkti ja kiirust, et viia need järgmise tasemeni, kuni  täisväärtusliku WRC-hooajani tipptasemel. Ta jätkab koostööd kaardilugeja Louis Loukaga ning paar jätkab oma õppimist Pumas ning keskendub hooaja jooksul ühtlase kiiruse ja kogemuse leidmisele kõigil WRC sarja poolt pakutavatel erinevatel pinnastel.

Mõlemad võistluspaarid osalevad järgmisel kuul Monte-Carlo ralli oma äsja värvitud Pumadega. Meeskonna maine ainulaadsete ja hingematvate disainide poolest hoiab fännid oma istmetel kuni uue kujunduse esitlemiseni Ühendkuningriigis toimuval Autospordi rahvusvahelisel näitusel reedel, 12. jaanuaril.

Richard Millener, M-Sport meeskonna juht

„2024. aastal võtame kasutusele uue ja teistsuguse lähenemise võrreldes viimase 12 kuuga. Noorte talentide arendamine ja aitamine end tõestada on põnev viis WRC hooajaga tegelemiseks ning kuna mitmed tippsõitjad ei võistle kogu hooaja jooksul on meil võimalus teha tugevaid ja üllatavaid esitusi. Meil on kõik koostisosad tulemuste saavutamiseks ja meeskond on motiveeritud mõne nädala pärast uuesti alustama peaaegu tühjalt paberilt. Adrien, Alex, Gregoire ja Louis on kõik suurepärased poisid, kellel on palju sihikindlust ja motivatsiooni. Noor meeskond võib luua suurepärast energiat ja sellest võib tulla suuri asju nii, et ma ei jõua ära oodata millal saan nendega uuesti koostööd teha, et näidata mida me teame ja suudame saavutada.“

Adrien Fourmaux

“Mul on väga hea meel olla tagasi 2024. aastal Rally1 autos. Selle eesmärgi saavutamine oli 2023. aasta hooaja põhieesmärk ja mul on hea meel järgmisel aastal Pumasse naasta. Olen tänulik M-Sport meeskonnale, Fordile ja Red Bullile usalduse eest minu osas ja selle eest, et anda mulle veel üks aasta tipptasemel ning võimaldada mul näidata oma võimeid. Mulle on meeldinud 2023. aastal Fiesta Rally2 arenduses osaleda ja arvan, et see aitab mind tuleval hooajal Rally1 autoga. Tuleb väga huvitav hooaeg kõigile, eriti uute reeglite ja punktisüsteemiga. Meil on korralik plaan kõvasti tööd teha ja parimaid tulemusi saavutada, et toetada meeskonda ja viia see tagasi sinna, kus ta väärib olemist. Olen ka väga uhke, et olen ainus Prantsusmaa piloot, kes võistleb terve hooaja WRC tipptasemel!“

Grégoire Munster:

“2023. aastal WRC2 klassis peaaegu terve hooaja sõitmine on olnud väga positiivne ja see on esimene kord, kui mul oli võimalus läbida peaaegu kõik WRC võistlused. Kaks Puma sõitu on mind palju aidanud valmistuda 2024. aasta Rally1 sõitudeks. M-Sport meeskonnas töötamine on samuti olnud uskumatult kasulik ja teadmine, et WRC2 ja Rally1 meeskond on kõik samas struktuuris on  hea ettevalmistus Rally1-ks, et tunda end tuttavana ja koduselt! Ootan innukalt Monte-Carlo starti ja 2024. aasta eesmärk on kõigepealt saada häid tulemusi ja iga ralli järel tempot tõsta, püüda mitte teha vigu ja lihtsalt koguda kogemusi. Sõidame maailmameistrite vastu nii, et see on suur väljakutse, kuid ma ootan seda väga.”

Foto: M-Sport

Back to top button