Mehhiko MM-ralli laupäeva kontrollisid peale konkurentide katkestamist Sebastien Ogier / Vincent Landais. Ott Tänak/Martin Järveojale kaks katsevõitu.

Sebastien Ogier / Vincent Landais tõusid laupäeval Mehhiko MM-ralli liidriteks ja suurendasid konkurentide ees edu
  • Esapekka Lappi / Janne Ferm tegid laupäeva avakatsel liidrikohalt suure avarii
  • WRC2 klassi võistlejatel tühistati hommiku neljast katsest kolm
  • Päeva põnevaid duell oli Elfyn Evansi ja Thierry Neuville heitlus teisele kohale
  • Ott Tänak/Martin Järveojale päeva lõpetanud kahe publikukatse võidud
  • Sebastien Ogier / Vincent Landais kontrollisid päeva ja lähevad pühapäevale vastu liidrikohalt

Mehhiko MM-ralli oleks laupäeval pidanud jätkuma üheksa kiiruskatsega, kui tänu avakatsel toimunud avariile jäi selle korduvläbimine turvakaalutlustel ära.

Päeva alustasid liidrina Esapekka Lappi / Janne Ferm (Hyundai i20 N Rally1), kelle edu Sébastien Ogier / Vincent Landais (Toyota GR Yaris Rally1) ees oli 5,3 sekundit.

Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) alustasid pärast pettumust valmistanud reedet päeva 18. kohalt ja jäid liidritest maha 14.05,0.

Laupäeva avaringi rehvivalik

Laupäeva avakatse võitsid Ogier / Landais, kes ka ralli liidriteks tõusid. Selle peamine põhjus oli selles, et katse kümnendal kilomeetril tegid sõiduvea ja katkestasid senised liidrid Lappi / Ferm. Soomlaste auto saba läks kiires lõigus valli ja tabas lõpuks elektriposti, mis auto peale kukkus. Kuna auto mootor ja turbo olid kuumad, siis lekkis pealtnägijate väitel elektriposti trafost õli, mis põhjustas tulekahju, mida Lappi / Ferm kohe kustutama asusid ja millele nad lõplikult Gus Greensmithi autost laenatud tulekustutiga punkti panid. Kahjuks olid soomlaste auto kahjustused nii suured, et pühapäeval nad enam starti ei tule.

VIDEO: Esapekka Lappi / Janne Fermi SS11 väljasõit

VIDEO: Esapekka Lappi selgitab, mis juhtus

Kuna WRC2 klassis liider Greensmith ja tema järel teist kohta hoidnud Adrien Fourmaux olid mõlemad Lappi / Fermil abis ja katsel kinni, siis otsustasid korraldajad WRC2 klassi võistlejate hommikuse pikkade katsete ringi tühistada, sest klassi liidrid ei oleks kuidagi katsetele enam õigeks ajaks jõudnud. WRC2 võistlejad said sõita vaid enne hoolduspausi sõidetud 3,53 km pikkuse katse.

Hommikuse ringi kolm järelejäänud katset võitsid Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1), kes pidasid heitlust teisele kohale Elfyn Evans / Scott Martiniga (Toyota GR Yaris Rally1). Kui enne laupäeva oli kahe võistluspaari vahe 9,7 sekundit, siis hoolduspausile tulles oli see vahe 8,7 sekundit, millest 1,7 sekundit näpistas belglane britilt publikukatsel.

Tänak / Järveoja hommik oli tempo mõttes oluliselt parem, kui reedel, kuid Tänak sõnas katse lõppudes, et ei tunne end roolis mugavalt. Katsetelt eestlastele neljas, kuues, viies ja kolmas aeg.

“Meil pole võrreldes eilsega tehnilisi muresid. Täna on kõik korras ja enamvähem normaalne. Olen enne Mehhikot teinud kaks testi kruusal. Me peame proovima aru saada, sest hetkel ei leia ma kruusal enesekindlust. Hetkel ei toimi asjad hästi,” võttis Tänak meediatsoonis hommiku kokku.

VIDEO: Mehhiko MM-ralli laupäeva hommiku tipphetked

Mehhiko MM-ralli laupäevane päev jätkus peale pikka ootust päeva pikima katse El Mosquito teise läbimisega, mille ülivõimsa võidu võtsid liidrid Ogier/Landais, kes edestasid katsel teise aja saanud Neuville/Wydaeghet koguni 8,1 sekundiga. Tänak/Järveojale 12,7 sekundilise kaotusega katse viies aeg.

Päeva viimase pika katse võitsid taas Neuville/Wydaeghe, kes heitluses teisele kohale vähendasid Evans/Martiniga üldvahe 5,9 sekundi peale. Katsel katkestasid Pierre-Louis Loubet / Nicolas Gilsoul (Ford Puma Rally1), kes ühte vasakkurvi sisse pöörates parema tagumise vedrustuse lõhkusid.

Loubet / Gilsou Ford Puma peale sõiduviga

Tänak/Järveojale katse neljas aeg ja 5,8 kaotussekundit.

Ott Tänak / Martin Järveoja lähevad pühapäeval püüdma viimast punktikohta ja Powerstage punkte.

Sarnaselt reedega lõpetas pika päeva kaks publikukatset, mille mõlema võidud võtsid Ott Tänak / Martin Järveoja. See oli nende hooaja neljas ja viies kiiruskatse võit. Esimesel publikukatsel tegid spinni ja kaotasid sekundeid Takamoto Katsuta/Aaron Johnston  (Toyota GR Yaris Rally1). Samal katsel lõhkusid katse teises pooles rehvi Neuville/Wydaeghe, kes juhtisid vaheajas Evans/Martini ees juba 1,4 sekundiga.

„Võrreldes eilsega on olnud fantastiline, imeline isegi ja tehniliselt probleemide vaba päev. Mul on raskusi sellega, et kuidas autoga kiiresti sõita ja veidi ebaloomulik, kuid õnneks oleme lähemal juba. Palju üllatavaid momente autos minu jaoks ja nii on raske enesekindlust leida. Tahaks uskuda, et siit saab paremaks minna,“ sõnas Tänak päeva lõpetuseks.

Pühapäevale lähevad liidrina vastu Sébastien Ogier / Vincent Landais, kelle edu meeskonnakaaslaste ees on 35,8 sekundit.

„Olen sellise edu üle õnnelik ja taas üks tugev päev minu poolt. Pidin Esapekka õnnetuse järel muutma enda lähenemist tänasele ja ei pidanud nii palju riskima. Sellest hoolimata oli hea päev ja suurendasime edu, sest homme on pikk päev ja ei saa veel end lõdvaks lasta,“ sõnas ralli liider Sébastien Ogier päeva lõpetuseks.

Pühapäeval ootab ees väga põnev duell Evansi ja Neuville vahel, keda lahutab laupäeva järel 4,3 sekundit. Tänak/Järveoja jäävad enne pühapäeva viimasest punktikohast 1.51,2 kaugusele.

WRC2 klassis lähevad liidrina pühapäevale vastu Gus Greensmith/Jonas Andersson (Škoda Fabia RS Rally2), kelle edu reede õhtul kinnisesse parki hilinemise eest 10 trahvisekundit saanud Adrien Fourmaux / Alexandre Coria (Ford Fiesta Rally2) ees on 31,6 sekundit.

Mehhiko MM-ralli järjestus peale SS19

1.Sébastien Ogier / Vincent Landais (Toyota GR Yaris Rally1) 2:35.37,6
2.Elfyn Evans / Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1) +35,8
3.Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1) +40,1
4.Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1) +1.34,0
5.Dani Sordo / Candido Carrera (Hyundai i20 N Rally1) +2.21,2
6.Gus Greensmith / Jonas Andersson (Škoda Fabia RS Rally2) +10.33,4
7.Adrien Fourmaux / Alexandre Coria (Ford Fiesta Rally2) +11.05,0
8.Emil Lindholm / Reetä Hämäläinen (Škoda Fabia Rally2 evo) +11.11,0
9.Oliver Solberg / Elliott Edmondson (Škoda Fabia RS Rally2) +11.52,2
10.Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak (Škoda Fabia Rally2 evo) +12.54,3
 11.Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) +14.45,5

Pühapäeva jääb sõita veel 61,36 katsekilomeetrit ja neli kiiruskatset, millest teisel on pikkust 35,63 kilomeetrit.

Mehhiko MM-ralli pühapäevased katsed

SS20 Las Dunas Superspecial 4 3.53 km 16:05
SS21 Otates 35.63 km 17:16
SS22 San Diego 12.61 km 18:24
SS23 El Brinco[Power Stage] 9.59 km 20:18

Fotod: Toyota Gazoo Racing, M-Sport

Back to top button