Monte-Carlo MM-ralli avapäeval ootavad võistlejaid ees kevadised teeolud ja tuttavad katsed

Ott Tänakut ootab Monte-Carlos ees karjääri 150. MM-start

Eesti aja järgi neljapäeval 21:35 antakse start tänavuse autoralli MM-hooaja avakatsele. Mägistel alpiteedel sõidetakse õhtupimeduses Monte-Carlo ralli kaks esimest kiiruskatset, mis paljudele võistlejatele tuttavad aastast 2018 ja läbitakse 46,20 katsekilomeetrit. Mõlemad toona sõidetud avapäeva katsed võitis Sebastien Ogier, kes läks ööpausile 17,3 sekundilises edus. Autode stardirivi avavad sel aastal valitsevate MM-tiitli meeste Kalle Rovanperä / Jonne Halttuneni puudumisel Elfyn Evans / Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1). Ilmaennustus lubab õhtusteks katseteks 5 kraadi õhusooja ja sademeid oodata pole.

Rallye Monte-Carlo 2024 neljapäeva stardijärjestus

SS1  Thoard / Saint-Geniez 21,01 km

Esimese auto stardiaeg: 21:35

Tänavuse Monte avab legendaarse Sisteron katse poolitatud versioon. Poolt katset on sõidetud aastatel 2021 ja 2022, kuid teises suunas ning möödunud aastal jäi see teetööde tõttu üldse sõitmata. Selles suunas nagu tänavu on Sisteroni täisversiooni sõidetud aastatel 2018 ja 1979. 

2018. aastal oli katse keskel seiklusi paljudel –  Thierry Neuville, Elfyn Evans ja Craig Breen sõitsid 11,7 km peal teelt välja ja Jari-Matti Latvala tegi järgmises mahapöördes spinni. Napilt pääsesid probleemidest Sebastien Ogier ja Elfyn Evans.

SS2 Bayons / Bréziers 25,19 km

Esimese auto stardiaeg: 22:58

Järjekordne legendaarne Monte-Carlo ralli kiiruskatse, mida pole 2020.aastast alates sõidetud ja mis on tänavuse aasta pikim katse. Toona võttis katse lumistes oludes mäekõrguse võidu teiste ees Thierry Neuville, kelle edu lähima jälitaja Sebastien Ogieri ees oli 25,5 sekundit. Katse on üsna kiire, tehniline ja paljude lõikamistega. Veidi alla 5 km enne finišit on katsel ootamas kitsas sild, millele järgneb ristmik ja siis juba allamäge lõik finiši poole.

Päeva lõpetab Gapis paiknev Flexi hooldus, mis saab alguse 00:11

Fotod: Hyundai Motorsport, Rally-maps.com

Back to top button