Monte-Carlo ralli avapäeva parimad olid Elfyn Evans / Scott Martin. Ott Tänak / Martin Järveoja ralli algas tehniliste probleemidega.

Monte-Carlo teise katse olud meenutasid B-rühma aegu

Eesti aja järgi 17:52 anti neljapäeval Monacos start tänavusele Monte-Carlo rallile, mille järel suundus 68 võistluspaari Gapi poole, et õhtupimeduses ära sõita kaks kiiruskatset, millest päeva viimane suure publikuhuvi tõttu 15 minutit hilines. Mõlemad avapäeva katsed võitsid Toyota GR Yaris Rally1 autol sõitnud Elfyn Evans / Scott Martin. Britid olid üks neljast Rally1 võistluspaarist, kes startisid katsetele kahe varurehviga. Esimese autona teel olnud britid kasutasid oma stardipositsiooni eelise ära ja lähevad reedele vastu 15,1 sekundilises edus.

„On olnud päris hea õhtu. Meil oli esimesel katsel hea puhas sõit ja tunne ok. Kuna selle katse pinnas oli üsna abrasiivne, siis oli keeruline aru saada, et kas sa ikka kasutad piisavalt pidamist. Teine katse oli juba keerulisem, sest seal oli juba niiskust koos läikiva pinnasega ja pidamine madalam. Tänane eesmärk oli puhtalt läbi tulla ja ma olen loomulikult õnnelik, kuid see on alles algus ja pikk maa on veel minna,“ sõnas Evans päeva kokkuvõtteks.

Päeva paremuselt teise resultaadi sõitsid välja mõlemal katsel TOP3 mahtunud Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe, kelle Hyundai i20 N Rally1 autol olid ka väikesed tehnilised mured, kuid ei midagi väga suurt.

„Meil olid autoga väikesed probleemid, kuid olen kindel, et saame need lahendatud. Esimene katse oli väga abrasiivsel pinnasel ja ma hoidsin rehve. Teisel katsel sai natukene rohkem suruda, kuid teeolud olid väga mustad ja ei olnud lihtne nendes muutuvates oludes. Olin enda sõiduga rahul, kuid Elfyn (Evans) lendas,“ võttis Neuville hooaja 2024 avapäeva kokku.

Monte-Carlo ralli üheksakordne võitja Sebastien Ogier ja Vincent Landais alustasid ehk paljude jaoks üllatavalt „lahjas“ tempos, kuid neljandana startides oli teele toodud juba üsna palju sodi ja nii ei võtnud prantslased liigseid riske. Meeskonnakaaslastest jäävad nad reede eel maha 21,6 sekundiga.

„Meie stardipositsiooni arvestades ei olnud lihtne start, kuid me eeldasime, et nii läheb sellistes tingimustes. Tee läks väga kiiresti teele toodud sodist mustaks. Teisel katsel lootsin, et kaotame vähem ja me tegime korraliku rütmiga hea sõidu, kuid pinnas muutus juba libedamaks. Meil ei olnud Elfyni tempole vastust, kuid me oleme alles ralli alguses ja palju võib veel juhtuda. Loodetavasti oleme homme paremas löögihoos,“ sõnas kümnendat Monte võitu püüdev Ogier hoolduse eel.

Ott Tänak / Martin Järveoja kaotasid küll avapäeval aega, kuid pikk ralli on veel ees

Peale aastast pausi Hyundai meeskonnas tagasi olevad Ott Tänak / Martin Järveoja võitsid küll kolmapäevase testikatse, kuid kahel esimesel võistluskatsel tõrkus nende auto mootor ja selle gaasisüsteem. Kui avakatsel näitasid eestlased probleemidest hoolimata katse teist aega, siis teisel katsel kogunes juba kaotusekundeid oluliselt rohkem ja reede eel hoiavad nad neljandat kohta. Liidritest jäävad Tänak / Järveoja 22,8 sekundi kaugusele.

„Paar kilomeetrit peale avakatse starti hakkas meie auto mootor imelikult käituma. Õnneks oli katse lõpp kiire ja see ei seganud meid väga. Teine katse oli palju käänulisem ja olud muutlikud ning siis olime raskustes. Proovime seadistust paremaks saada ja me pole liiga kaugel. Katsed olid muidu ok ja auto hästi tasakaalus. Need õhtused katsed on alati keerulised ja kui sul on probleem, millega pead võitlema ei anna see sulle head tunnet. Vaatame, mis homme juhtub, kui auto jälle töökorras, siis näeme, kus me oleme,“ sõnas Tänak Hyundai pressiteate vahendusel.

M-Sport meeskonna parima tulemuse eest hoolitses neljapäeval võistluspaar Adrien Fourmaux / Alexandre Coria, kes hoiavad Ford Puma Rally1 autol sõites viiendat kohta ja kaotavad liidritele 39 sekundiga.

Pajari / Mälkkönen tõestasid avapäeval, et Toyota uus Rally2 auto liigub hästi

Rally2 autode parima üldaja eest hoolitsesid neljapäeval üllatuslikult Pepe Lopez / David Vázquez Liste. Esimest korda Škoda Fabia RS Rally2 autoga sõitvad hispaanlased edestavad lähimaid jälitajaid 14,2 sekundiga. Uue Toyota GR Yaris Rally2 debüüdi parima tulemuse eest hoolitsesid avapäeval Sami Pajari / Enni Mälkönen, kes küll ei heitle WRC2 punktide eest, kuid hoiavad Rally2 autode arvestuses neljandat kohta. Liidritest jäävad soomlased 23,7 sekundi kaugusele.

Monte-Carlo ralli järjestus peale SS2

1.Elfyn Evans / Scott Martin
2.Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe +15,1
3.Sebastien Ogier / Vincent Landais +21,6
4.Ott Tänak / Martin Järveoja +22,8
5.Adrien Fourmaux / Alexandre Coria +39,0
6.Takamoto Katsuta / Aaron Johnston +46,3
7.Gregoire Munster / Louis Louka +1.06,0
8.Andreas Mikkelsen / Torstein Eriksen +1.08,8

Monte-Carlo ralli jätkub reedel kuue kiiruskatsega. SS3 saab Eesti aja järgi stardi 09:51.

Kõikidel reedestel katsetel hoiab sarnaselt neljapäevaga pilku peal Powerstage Live Blogi

Fotod: Elfyn Evans FB, Hyundai Motorsport, Sami Pajari FB

Back to top button