Monte-Carlo Shakedown katse võitsid Sebastien Ogier / Vincent Landais. Ott Tänak / Martin Järveoja 7.kohal.

Ott Tänak / Martin Järveoja näitasid võistluseelsel testikatsel seitsmendat aega.

Eesti aja järgi neljapäeva hommikul 10:31 startisid autoralli MM-hooaja 2023 esimesele Shakedown katsele 2022. aasta maailmameistrid Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1). Monte-Carlo ralli võistluseelse testikatsena sõideti 2,29 km pikkune Sainte-Agnès / Peille.

Lühikese Shakedown katse parim oli Monte-Carlo ralli kaheksakordne võitja Sebastien Ogier. Toyota GR Yaris Rally1 autoga sõitnud prantslane näitas katse kolmandal läbimisel koos Vincent Landais´iga aega 1.44,6. Rovanperä / Halttunen olid Shakedown katse liidrid pärast kahte läbimist, kuid pidid kolmandal korral kogenumale kolleegile 0,3 sekundiga alla vanduma.

TOP3 lõpetas 2020. aasta Monte-Carlo ralli võitja Thierry Neuville (Hyundai i20 N Rally1). Shakedown katse esimese läbimise koos Martijn Wydaeghe´ga võitnud belglane kaotas lõpuks Ogierile 0,4 sekundiga.

Viie aastase pausi järel M-Sport meeskonna eest esimese võistluskatse teinud Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) said testikatselt kirja seitsmenda resultaadi. Endisele meeskonnakaaslasele jäid nad alla 1,5 sekundiga.

Ott Tänak SD esimese läbimise finišis: “Eks näis, palju on avastamist. Eelmine aasta olid kõik uues autos, kuid meie jaoks ei saa lihtne olema. Vaatame, mis suudame.”