Monte-Carlo Shakedown katsel näitasid parimat minekut maailmameistrid Ogier ja Loeb

WRC. Monte-Carlo ralli. Ogier. Powerstage

Täna hommikul Eesti aja järgi 10:31 oli käes see hetk, kui 2021. aasta maailmameister Sebastien Ogier ja tema uus kaardilugeja Benjamin Veillas, startisid uue Toyota Yaris GR Rally1 hübriidautoga Monte-Carlo ralli 2,29 km pikkusele testikatsele.

Testikatse esimese ringi võitsid üheksakordne maailmameister Sebastien Loeb ja tema uus kaardilugeja Isabelle Galmiche. Ford Puma Rally1 autol sõitvad prantslased edestasid lähimaid konkurente, kelleks olid Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1) 0,7 sekundiga.

Nagu enne Monte-Carlo rallit arvati, et uute hübriidautodega hakkavad Montes olema alguses probleemid, siis need ei lasknud end kaua oodata. Nii Takamoto Katsuta/Aaron Johnston, kui Ott Tänak/Martin Järveoja pidid enda vastavalt Toyota Yaris GR Rally1 ja Hyundai i20 N Rally1 enne testikatsele jõudmist hoolduspargi poole tagasi keerama.

Jaapanlase auto mootorist lekkis kogu jahutusvedelik, kuid tänu hübriidile jõudis ta hooldusalasse tagasi ja meeskond suutis vea likvideerida. Tänaku Hyundai mootor töötas mingil põhjusel vaid kolme silindriga ja ta suunati Shakedown katse hooldusalale. Tänak muide oli ainus piloot, kes testikatsel vaid soft rehve kasutas. Arvestades eesootavaid olusid tundus see kaval taktikaline lüke säästa võistluseks konkurentidest enam super soft rehve.

Kokku saavad võistluspaarid valida 80 rehvi hulgast, millest kasutusse saavad võtta 38. Valikusse kuuluvad 24 super soft, 20 soft, 12 lamelli ja 24 naastrehvi.

Lõpuks said küll mõlemad võistluspaarid ka rajal käia, kuid aegu vaadates ei tundunud need autot tehniliselt täiesti korras olevat.

Lisaks eelpool mainitud võistluspaaridele olid autode tehniliste probleemide küüsis veel ka M-Sport meeskonna Breen/Nagle ja Greensmith/Andersson, kelle autodel tõrkus roolivõim. Katse viimasel läbimise parkisid enda Yaris GR Rally1 katse äärde Rovanperä/Halttunen.

Loeb/ Galmiche parandasid teisel läbimisel enda aega 2,5 sekundi võrra ja võitsid ka teise Shakedown ringi. Just teisel ringil sõitsid välja päeva parima aja Tänak/Järveoja, kes said kirja aja 1.54,3, millest testikatse lõpus piisas kümnendaks kohaks.

Viimasel läbimisel näitasid kõige kiiremat aega Shakedown katsele esimesena startinud Ogier/Veillas, kes lõpetasid võistluseelse testimise ajaga 1.50,4.

Pikalt Shakedown katset juhtinud Loeb/ Galmiche pidid lõpuks leppima kolmanda kohaga ja jäid kaasmaalastest maha 0,5 sekundiga.

Lühikese testikatse paremuselt kolmas võistluspaar oli viimase kahe hooaja MM-hõbe Elfyn Evans- Scott Martin, kes kaotasid meeskonnakaaslastele täpselt sekundiga.

Monte-Carlo 2022 Shakedown tulemused

Monte-Carlo ralli avakatsele antakse start neljapäeva õhtul 21:18. Avapäeval sõidetakse kaks kiiruskatset, kogupikkuses 38,45 katsekilomeetrit. Mõlemad katsed läbitakse õhtupimeduses.

Neljapäevastele katsetele starditakse 2021.aasta MM-lõppjärjestuses.

Back to top button