Ott Tänak ja Martin Järveoja naasevad WRC hooajaks 2024 Hyundai Motorsport meeskonda

Ott Tänak ja Martin Järveoja tõmbavad 2024. hooajal taas selga Hyundai Motorsport võistluskombed

Hyundai Motorsport kinnitas täna, et Ott Tänak ja Martin Järveoja naasevad WRC hooajaks 2024 Lõuna-Korea autotootja Hyundai leeri. Eestlaste taasliitumine tähendab, et koos Thierry Neuville/Martijn Wydaeghega moodustavad nad läbi aegade edukaima Hyundai meeskonnakaaslaste duo. Meeskonna ülejäänud sõitjate/kaardilugejate kohad on veel täitmata, kuid töö selle nimel käib.

Just Tänak/Järveoja hooaegade ajal saavutas Hyundai ajaloolisi tulemusi, kui 2020 võideti teine tootjate MM-tiitel, 2022. võitsid eestlased esimest korda Hyundaiga Soome MM-ralli ja sama aasta Kreeka rallil olid osalised meeskonna ajaloo esimeses kolmikvõidus.

Tänak naaseb koos kaardilugeja Järveojaga meeskonda, kus nad võitsid kolme hooaja (2020-2022) jooksul viis MM-rallit ja seisid veel 11. korral poodiumil. Eestlased on selle spordiala üks mitmekülgsemaid võistluspaare ning mängisid 2020. aastal võtmerolli meeskonna tootjate krooni kaitsmisel.

Neuville, kes on tänaseks võitnud meeskonna 26. MM-rallivõidust 18, on Alzenaus asuvas meeskonnas kindlalt püsinud alates selle debüüthooajast 2014. aastal. Meeskond jääb truuks belglasele, kes on aidanud 2019. ja 2020. võita kaks tootjate MM-tiitlit. 2024. aasta hooaeg on Hyundai ajaloos oluline verstapost, mis tähistab sarja debüüdi kümnendat aastapäeva.

Hyundai Motorspordi president Sean Kim

„Thierry ja Otiga on Hyundai Motorspordil kaks kõige andekamat ja konkurentsivõimelisemat pilooti, kes juhivad meie 2024. aasta meeskonda. See kombinatsioon on end juba edukana tõestanud. See tõi 2020. aastal meile teise tootjate tiitli ja 2022 võitsime ühe hooaja jooksul kõige rohkem võite. Meil on hea meel tervitada Otti tagasi meie meeskonda ja ootame põnevusega, et järgmises peatükis koos rohkema eest võidelda.“

Hyundai Motorspordi meeskonna juht Cyril Abiteboul

“Hyundai Motorsport eksisteerib selleks, et lõpuks võidelda rallivõitude ja meistritiitlite nimel. Me tahame, et meid nähtaks usaldusväärse võistlejana, kellel on töö tegemiseks vajalikud vahendid. See tähendab autot, organisatsiooni ja juhtimisoskust. Uurides meie 2024 aasta võimalusi, avasin arutelu Otiga, kes oli põnevil meie uuenenud ambitsioonidest ja ülesehitusest. Meil on hea meel, et ta on valmis jätkama meie meeskonnaga tehtud pooleliolevaid asju. Olen kindel, et õiges keskkonnas suudavad Thierry ja Ott üksteisest parima välja tuua. Kui see paar on nüüd meeskonda kindlustatud, siis võime võtta veidi aega, et strateegiliselt kaaluda oma järgmise hooaja täielikku koosseisu.“

2022 võtisid Tänak/Järveoja Soome MM-ralli, kuid tiitel jäi saavutamata. Nüüd on eestlased tagasi meeskonnas, et toona pooleli jäänud töö lõpuni viia

Ott Tänak

“Olen põnevil, et saan alates 2024. aasta WRC hooajast uuesti Hyundai Motorsportiga liituda. Alates sellest, kui meie teed läksid lahku täpselt aasta tagasi, on meeskond uue tehnilise struktuuri kallal kõvasti tööd teinud. Hyundai Motorspordil on lähitulevikuks selge visioon ja siht ning see veenis mind taas oma jõud ühendama. Samuti ootan huviga koostööd Cyril Abitebouli ja François-Xavier Demaisoniga, kuna nende kogemused ja teadmised motorspordis on kindlasti suureks eeliseks kogu meeskonnale. Meie eesmärk selles uues peatükis ei ole midagi vähemat kui võita kõik kolm tiitlit (tootjate, sõitjate ja kaardilugejate) ning uue meeskonnastruktuuriga on meil kõik selle saavutamiseks vajalikud tööriistad. Mäng alaku!”

Ott Tänak/Martin Järveoja Hyundai Motorsport senised saavutused

Starte: 31

Võite: 5

Poodiume: 16

Katsevõite: 104

Punktikatse võite: 7

Katkestamisi: 6

Fotod: Hyundai Motorsport

Back to top button