Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid Sardiinias karjääri 15. MM-ralli!

Ott Tänak / Martin Järveoja lõpetasid Sardiinias 462. päeva kestnud võidupõua!

Sardiinia MM-ralli jätkus pühapäeval nelja kiiruskatsega. Hooaja viienda MM-ralli viimasele võistluspäevale startisid liidrina Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1), kelle edu Craig Breen / Paul Nagle (Ford Puma Rally1) ees oli 46 sekundit.

“Enesekindlus on olemas, sest auto töötas eile hästi ja mul oli hea enesetunne. Proovime nii jätkata. Täna on üks abrasiivse pinnasega katse ja teine safari rannal. Pole lihtsad. Hea tunne on tagasi olla, päris pikka aega pole seda tunnet olnud. Punktikatse on safari katse ja seal peab olema tugev auto. Neuville, Evans ja Lappi võivad seal rattad alt sõita, kuid meil seda võimalust pole, sest me pole võitnud viimast kolme rallit nagu Rovanperä. Mul on tänaseks uued softid olemas,” sõnas Tänak hommikul hooldusalas WRC All Live vahendusel.

Pühapäevale starditi järgnevate rehvivalikutega

Pühapäevale starditi järjestuses:

Lappi/Ferm
Neuville/Wydaeghe
Evans/Martin
Greensmith/Andersson
Katsuta/Johnston
Rovanperä/Halttunen
Loubet/Landais
Sordo/Carrera
Breen/Nagle
Tänak/Järveoja

SS18 Cala Flumini 1 – 12.55 km – Tänakul karjääri 300. MM-ralli katsevõit

Nagu arvata oli, et kuna ajavahed päris suured ja kellelgi midagi püüda pole, siis tuleb pühapäevast üks rehvide säästmine ja nii ka läks. Ainsat, kes teistega võrreldes näitasid kiiremat sõitu olid ralli liidrid Tänak / Järveoja, kes võitsid katse. Ott Tänakule oli see tema MM-karjääri 300. katsevõiduks.

Väga vaikselt liikunud ja rehve hoidnud meeskonnakaaslased Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe näiteks kaotasid eestlastele 1.00,2. Enamus katse lõppu jõudnud Rally1 piloote sõnasid, kui ühest suust, et hoiavad rehve.

SS19 Sassari – Argentiera 1 – 7.10 km – Neuville lisab tempot

Kui hommikuse ringi Rally1 autode kõige aeglasema aja sõitsid välja Neuville / Wydaeghe, siis päeva teisel katsel vajutasid belglased gaasi veidi tugevamini ja sellest piisas katsevõiduks.

„Siin on palju lahtisem pinnas kui varasematel aastatel. Powerstage saab keeruline olema,“ sõnas belglane katse finišis.

Rahulikult katsel liikunud Tänak/Järveojale katse viies aeg ja 8 kaotussekundit.

„Võtsime kaks kõvemaseguga rehvi kaasa vaid selleks, et vältida rehvipurunemisi ja minimaliseerida võimalust rehvi purunemiseks. Auto töötab hästi, kuid see katse läheb väga hulluks ja meie peame siia tagasi jõudma,“ sõnas Tänak katse finišis.

SS20 Cala Flumini 2 – 12.55 km – Kõik hoiavad punktikatseks rehvi

Sardiinia MM-ralli pühapäeva kolmas katse ei pakkunud samuti mingit pinget ja kulges eelnevate tempos, kus peamiseks põnevuseks oli, et kes siis aeglaselt sõites lõpuks katsevõidu saab. Sarnaselt hommikule olid need Tänak/Järveoja, kellele see oli ralli kümnendaks katsevõiduks.

SS19 Sassari – Argentiera 1 – 7.10 km – Tänak / Järveoja karjääri 15. MM-ralli võit!

Pühapäevase võistluspäeva ja üldse tänavuse Sardiinia MM-ralli lõpetas 7,1 km pikkuse Sassari – Argentiera teine läbimine, mille viiele parimale jagati ka lisapunkte. Katsevõidu ja 5 lisapunkti võtsid Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe ja Hyundai!

Kümnenda kiiruskatse järel Sardiinia MM-ralli 2022 liidriteks tõusnud Ott Tänak / Martin Järveoja lõpetasid ka viimase punktikatse probleemideta ning said 462 päeva pikkuse pausi järel taas tähistada MM-ralli võitu, mis oli nende karjääri 15. võiduks. Lähimaid jälitajaid, kelleks olid Craig Breen / Paul Nagle edestasid eestlased lõpuks minuti ja 3,2 sekundiga. Eestlastele punktikatselt kuues koht.

„Selle generatsiooni algus on olnud väga väljakutsuv. Kindlasti olen väga õnnelik kõigi mehaanikute üle, kes on palju panustanud eelmise aasta lõpust ja ka sellele rallil. Nad on teinud head tööd, et auto töös hoida. Me oleme teinud peale Portugali samme . Kui enesekindlus on olemas, teeme head tööd, kuid palju tööd on veel teha,“ võttis Tänak karjääri 15. võidu toonud võidu kokku.

TOP3 mahtusid veel lisaks Tänak/Järveojale ja Breen /Nagle´le ka teist rallit järjest Dani Sordo/Candido Carrera, kes jäid 21. kiiruskatse järel meeskonnakaaslastest maha 1.33,0.

Karjääri parima tulemuse sõitsid välja Pierre-Louis Loubet / Vinvent Landais, kes said kirja absoluudi neljanda tulemuse. See oli prantslaste kolmas ralli Ford Puma Rally1 auto roolis.

MM-liidrina jätkavad Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen lõpetasid ralli viiendal kohal ja teenisid punktikatselt 4 lisapunkti.

Sardiinia MM-ralli lõppjärjestus

Pilootide punktiseis peale Sardiinia MM-rallit

Tootjate punktiseis peale Sardiinia MM-rallit

Autoralli MM-hooaeg jätkub kolme nädala pärast Aafrikas, kui 22.-26.juunini on ees ootamas Keenia MM-ralli.

Kellel nädalavahetuse osad sündmused nägemata või soovib midagi meenutada, siis www.Powerstage.ee kodulehelt on leitavad eelnevate päevade kokkuvõtted ja samuti järgi vaadatav terve ralli sündmused talletanud Sardiinia MM-ralli Live Blog – https://powerstage.ee/live/sardiinia-ralli-live-blog/

Foto: Hyundai Motorsport

Back to top button