Ott Tänak ja Pierre-Louis on 2023. aasta WRC hooajal lisaks M-Sport meeskonnale esindamas ka RedBull värve.

Ott Tänakust sai neljas Eesti sportlane, kes liitunud RedBull sportlaste perega.

Eesti aja järgi reede hommikul kell 10:00 esitles M-Sport World Rally Team oma selle aastase võistlusauto Ford Puma Rally1 võistlusvärve ja teist aastat järjest ilutsevad meeskonna auto külgedel ja kapotil RedBull logod.

Briti meeskonna koostöö Austria enerigajoogi tootjaga algas aastal 2017, kui meeskonnaga liitus Sebastien Ogier, kes aitas Ott Tänaku ja Martin Järveoja abiga meeskonnale kindlustada erameeskonnana tootjate MM-tiitli. Lisaks võitis Ogier koos kaardilugeja Julien Ingrassiaga nii 2017, kui ka 2018 aasta sõitjate ja kaardilugejate MM-tiitlid. Kui vahemikus 2019-2020 Red Bulli logosid M-Sport autodel ei ilutsenud,  siis 2021. aastal oli ühel M-Sport meeskonna Fordil taas logod tagasi ja selleks oli Adrien Fourmaux võistlusauto. Möödunud aastal liitus meeskonnaga läbi aegade parim rallisõitja Sebastien Loeb ja loomulikult tuli koos temaga meeskonda suuremalt tagasi ka Red Bull, kelle logod olid nii Loebi, Craig Breeni, kui Fourmaux autodel.

Juba pühapäeval lekkisid Pirelli sotsiaalmeedia kanali kaudu WRC hooajaeelsest pildistamisest fotod, kus Martin Järveoja kandis võistluskombenesiooni, millel peal Red Bull logod. See andis aimu, et logod saavad olema ka Ott Tänaku kombel ja ka nende võistlusautol.

Esmaspäeva hommik tõi lisaks nendele kinnitustele uudise, et Tänakust on saanud neljas eestlane, kellest saanud Red Bull sportlane. Enne Tänakud on Austria hiiu sportlaspere all juba – friistail suusataja ja Tokyo OM pronks Kelly Sildaru, slckliner Jaan Roose ja kahevõistleja Kristjan Ilves.

WRC/Rally1 pilootidest on lisaks mainitud Loebile, Ogierile ja Fourmaux´le Red Bull sportlased veel Thierry Neuville, Dani Sordo, Elfyn Evans, Takamoto Katsuta, 2022. aasta maailmameister Kalle Rovanperä ja tänasest ka Tänaku meeskonnakaaslane Pierre-Louis Loubet.

Ka Pierre-Louis Loubet liitus sarnaselt Tänakuga RedBull sortlaste perega.

M-Sport Ford World Rally Team Ford Puma Rally1 tänavu aastane kujundus on üsna sarnane möödunud hooajale, kuid sel korral on värvideks erk roosa ja elektrisinine üle ikoonilise Fordi sinise lõuendi. Meeskonna sõnul on see saanud inspiratsiooni süntesaatori lainemuusikast ja hübriidajastu elektrifitseeritud  olemusest. Meeskond võtab 2022. aasta vapustava värvilahenduse edu ja astub sammu edasi, lootes 2023. aastal avaldada mõju nii värvide kui ka toimivuse osas. Silmatorkav uus kujundus jõuab esimest korda lavadele Monte-Carlo rallil.

Ford Puma Rally1 2023 kujundus näeb välja väga cool ja silmatorkav nagu M-Sport WRT meeskonna võistlusautodel üldiselt kombeks on.

Fordi kaubamärk jääb kapoti keskosas asuval autol silmapaistvaks, samas kui ikooniline Red Bull jääb nii Tänaku kui ka Loubeti autode põhijooneks. Red Bulli laiendatud sponsorlus hõlmab nüüd mõlemat sõitjat, kes kannavad 2023. aastal Red Bulli ametlike sportlastena ka Austria energiajoogi tootja logoga mütse.

Jourdan Serderidis, kes juhib Montes M-Spordi kolmandat Rally1 autot, jagab erksat välimust, kuna autod on rivistatud samade pilkupüüdvate värvidega.

M-Sport esitleb oma uut kujundust videoga, mis jälgib süsinikkiust paneelidega autot selle disaineri käe läbi, kui ta katte peale paneb, paljastades lõpuks uued julged ja dramaatilised värvid.

Loodetavasti kulgeb Oti / Martini, Pierre-Louis Loubet / Nicolas Gilsouli ja M-Sport meeskonna hooaega vaid positiivsetes toonides ja Red Bull annab neile vajalikel hetkedel lisaks hooaja parimale disainile ka tiivad!

Fotod: M-Sport/ RedBull Content Pool/Jaanus Ree

Back to top button