Ott Tänak / Martin Järveoja lähevad Sardiinia MM-ralli viimasele võistluspäevale vastu teiselt kohalt. Robert Virves / Aleks Lesk WRC2 klassi kuuendad.

Ott Tänak / Martin Järveoja kaotasid küll esikoha, kuid said MM-arvestuses juurde väga olulised punktid

Laupäeva pärastlõunal sõideti sarnaselt hommikuga kaks korduvkatset ja nendele läksid liidrina vastu Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1), kelle edu oli Sebastien Ogier / Vincent Landais (Toyota GR Yaris Rally1) ees 3,5 sekundit. Kui avaringil jagus Toyota võistluspaaridele vaid üks katsevõit, siis teisel ringil näitasid Jaapani autotootja võistluspaarid head minekut ja võitsid 4-4! Kolm katsevõitu võtsid enda nimele Ogier / Landais, kes tõusid üheksanda katse järel tagasi liidrikohale ja suurendasid päeva lõpuks vahe Tänak / Järveoja ees 17,1 sekundile.
„On olnud positiivne päev ja veel positiivne pärastlõuna, mille katseid nautisid väga. Hommikused katsed ei olnud mõnus sõita, sest need olid aeglased ja karmid ning mitte sellised mis mulle meeldivad. Pärastlõuna oli palju lõbusam ja nauditavam autoga sõita,“ võttis Ogier päeva kokku. 
Teist katseteringi esikohalt alustanud Tänak / Järveoja said rehvivahetus pausi ajal meeskonnalt info, et kuna Thierry Neuville katkestas, siis ei tohiks enam nii suuri riske võtta ja tuleks auto kindlalt finišisse tuua. Kuna eestlased ei tundnud end ka autos sama enesekindlalt, kui hommikul, siis võetigi gramm tagasi ja võeti kindlad teise koha punktid, mis laupäeva lõpuks laual olid. Sellega vähendati MM-liidritega virtuaalselt vahet 15 punkti võrra, mis tähendab, et vahe Neuville / Wydaeghega on hetke seisus kahanenud 16 punkti peale.

„Kui aus olla, siis ma ei oodanud, et päeva teine pool saab nii keeruline olema. Mulle väga meeldivad need teed, kuid kahjuks ei läinud asjad nii nagu me soovinuks. Vaatame üks päev on veel järgi, kuid see oli väga pikk päev. Homme on kaks väga erinevat teed, üks väga kitsas ja teine rannas nii, et päris väljakutsuv,“ võttis Tänak pärastlõuna kokku.
Hyundaile kindlustasid laupäeva lõpuks teise poodiumikoha Dani Sordo / Candido Carrera (Hyundai i20 N Rally1), kes tundsid end pärastlõunal autos paremini, kui hommikustel katsetel.
Kohe teise ringi avakatsel pidid kahjuks auto tehniliste põhjuste tõttu katkestama Takamoto Katsuta / Aaron Johnston (Toyota GR Yaris Rally1).

Sardiinia MM-ralli järjestus SS12 järel

1.Sebastien Ogier / Vincent Landais 2:39:43,2
2.Ott Tänak / Martin Järveoja +17,1
3.Dani Sordo / Candido Carrera +2.12,8
4.Elfyn Evans / Scott Martin +2.43,3
5.Gregoire Munster / Louis Louka +5.28,8
6.Sami Pajari / Enni Mälkkönen +5.38,5

WRC2 klassis lõpetasid päeva liidrina Sami Pajari / Enni Mälkönen (Toyota GR Yaris Rally2). Soomlaste edu on pühapäevaste katsete eel kõik laupäevased katsed võitnud Yohan Rossel / Benjamin Bulloud (Citroën C3 Rally2) ees 54,7 sekundit. Robert Virves / Aleks Lesk (Škoda Fabia RS Rally2) näitasid pärastlõunastel katsetel kahel korral TOP6 katseaega ja lõpetasid ka pika päeva üldarvestuse kuuendal kohal. Liidritest jäävad nad pühapäeva eel maha 2.52,3.
Junior WRC arvestuses lähevad pühapäevale vastu liidrina Diego Dominguez / Rogelio Penate (Ford Fiesta Rally3).
Laupäeval katkestanud Georg Linnamäe / James Morgan ja Romet Jürgenson / Siim Oja on pühapäeval tagasi rajal.

Foto: Hyundai Motorsport

Back to top button