Ott Tänak / Martin Järveoja Rootsi MM-ralli testikatse seitsmendad. WRC2 arvestuses kaks Eesti pilooti TOP5

Tänak / Järveoja näitasid testikatsel seitsmendat aega

Eesti aja järgi neljapäeva hommikul 10:01, anti Rootsis, Umeås start MM-hooaja ainsa talveralli testikatsele. Rootsi MM-ralli Shakedown katsena läbiti enamus võistluspaaride poolt kolmel korral 5,45 km pikkune Håkmark.

Esimesel läbimisel, kus starditi MM-järjestuses ja kus teel oli ka palju lahtist lund näitasid häid aegu tagantpoolt startijad. Parima aja sõitsid välja Esapekka Lappi / Janne Ferm (Hyundai i20 N Rally1), kes said kirja aja 2.57,1. Soomlased hoidsid esikohta ka teise ringi järel, kui parandasid aega ligi 6 sekundi võrra. Kuigi kolmandal läbimisel lihviti ajast maha veel 0,3 ja parimaks ajaks jäi neil 2.51,0, siis testikatse võiduks sellest ei piisanud.

Vaid 0,1 sekundiga edestasid testikatse kokkuvõttes kaasmaalaseid 2022. aasta Rootsi MM-ralli võitjad Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris). Reedel teistele teed puhastama minevad soomlased hoidsid avaringi järel viiendat kohta ja jäid Lappi / Fermist maha 3,3 sekundiga.

„Nendes tingimustes oled alati vallide lähedal, isegi kui sa ei taha olla. Meie jaoks olid esimese autona olud väga libedad ja ma eeldan, et sama saab olema ka homme,“ sõnas Rovanperä Shakedown katse esimese läbimise finišis.

Katsel oli teisigi, kes lumevalli lähemalt uurimas käisid ja selle tõttu rajaäärde ka auto tükke jätsid.

Testikatse TOP3 lõpetasid Takamoto Katsuta / Aaron Johnston (Toyota GR Yaris Rally1), kes kaotasid katse võitnud meeskonnakaaslastele lõpuks 0,3 sekundiga. Elfyn Evans / Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1) olid Rally1 võistluspaaridest peaaegu ainsad, kes testikatse neljal korral läbisid ja pääsesid veel viimastena alla sekundi kaotusega võitjatele.

Ott Tänak / Martin Järveoja läbisid testikatse kolmel korral ja hoidsid avaringi järel kolmandat kohta. Lappi / Fermile kaotasid nad täpselt kahe sekundiga.

“On mõnus ja lõbus (lumel tagasi olla). See katse on kitsas ja kiire, arvatavasti ralli parim. Loodetavasti suudame paremini esineda, kui Montes,” võttis Tänak Shakedown katse esimese läbimise kokku.

Kolme läbimise kokkuvõttes said eestlased kirja parimal korral aja 2.54,4, mis andis paremus ärjestuses seitsmenda koha. Shakedown katse võitjatele jäid nad alla 3,5 sekundiga.

Linnamäe ja Virves WRC2 klassi TOP5

WRC2 klassis, kus olid stardis ka kolm Eesti võistluspaari näitasid parimat minekut Oliver Solberg / Elliott Edmondson (Škoda Fabia RS Rally2), kes said kolmandal läbimisel kirja aja 3.01,4.

Georg Linnamäe / James Morgan (Hyundai i20 N Rally2) läbisid katse kolmel korral ja kaotasid lõpuks võitjatele 1,5 sekundiga. See andis Eesti / Briti ekipaažile WRC2 arvestuse neljanda koha.

“Läheb hästi ja oleme päris õnnelikud. Päris arvestatav seltskond on siin rallil koos, kuid me sooviks saada meie esimese poodiumikoha,“ sõnas Linnamäe testikatse esimese läbimise järel.

Möödunud hooaja JWRC meistri Robert Virvese kõrval istub sel hooajal WRC2 klassis Hugo Magalhães

Möödunud hooaja JWRC maailmameister Robert Virvese võistlus ei alanud hästi, kui tema Ford Fiesta Rally2 auto mootoril vaid kolm silindrit töötasid. Õnneks said mehaanikud auto korda ja kahel järgneval ringil näitasid Robert Virves / Hugo Magalhães tempot, mis andis neile lõpuks WRC2 arvestuse viienda koha. Solbergist jäid nad maha 3,4 sekundiga.

Egon Kaur / Jakko Viilo kaotasid WRC2 klassi parimatele 6,6 sekundiga

Egon Kaur / Jakko Viilo (Škoda Fabia Rally2 Evo) läbisid testikatse samuti kolmel korral ja said parimal läbimisel kirja aja, mis võitjatest 6,6 sekundit aeglasem.