Portugali MM-ralli testikatse parimad olid Elfyn Evans/ScottMartin. Ott Tänak/Martin Järveojale absoluudi kolmas ja Robert Virvesele WRC2 klassi kolmas aeg.

Autoralli MM-hooaeg jätkub eeloleval nädalavahetusel Portugalis ja neljapäeva hommikul sõideti selle võistluseelne testikatse. 4,61km pikkuse Baltar nime kandnud Shakedown katse parimad olid MM-liidrid Elfyn Evans/Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1). Brittide järel näitasid paremuselt teist aega Esapekka Lappi/Janne Ferm (Hyundai i20 N Rally1), kes kaotasid vaid 0,1 sekundiga. Soomlaste autost tuli esimese läbimise järel tossu ja mehed haarasid ka tulekustuti järgi, kuid tundus, et olukord õnnestus lahendada õnnelikult.

Ott Tänak/Martin Järveoja alustasid hooaja viiendat rallit testikatse viienda ajaga

Katse kolmas aeg Ott Tänak/Martin Järveojale (Ford Puma Rally1), kes stardivad ka reedesele võistluspäevale kolmandana. Testikatse esimesel läbimisel parima aja välja sõitnud eestlased jäid lõpuks võitjatest maha 0,5 sekundiga.

„Võitlust saab näha, selles pole küsimust. Kruusal on meil tööd kõvasti ning peame kõvasti üritama,” sõnas Tänak testikatse esimese läbimise järgselt.

Robert Virves näitas Portugali testikatsel väga head minekut

Robert Virves WRC2 klassi TOP3!

WRC2 klassis, kus sel nädalavahetusel osalemas kolm Eesti pilooti ja üks kaardilugeja näitasid parimat aega Oliver Solberg/Elliott Edmondson (Škoda Fabia RS Rally2). 1,7 sekundiga jäid neist maha samuti Škoda Fabia RS Rally2 autol võistlevad Gus Greensmith/Jonas Andersson. Eestlaste parima tulemuse eest hoolitses testikatsel Robert Virves, kes koos koduteedel sõitva Hugo Magalhãesiga said kirja Rally2 autode arvestuse kolmanda aja. Võitjatest jäid Ford Fiesta Rally2 autoga sõitvad mehed maha 2 sekundiga.

Georg Linnamäe/James Morgan (Hyundai i20 N Rally2) ja Gregor Jeets/Timo Taniel (Hyundai i20 N Rally2) näitasid vastavalt 17. ja 18. aega ja kaotasid parimatele 5,5 ja 6,7 sekundiga.