Rally Estonia 2023 on neljandat aastat järjest FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp

Rally Estonia kuulub ka 2023. aastal WRC kalendrisse ja sõidetakse juuli teises pooles
  • FIA autoralli maailmameistrivõistluste (WRC) sarja 2023. aasta kalendrisse kuulub 13 etappi
  • WRC-sarja maailma paremik võistleb Eestis 20.-23. juulil 2023  
  • WRC Rally Estonia 2023 pääsmed tulevad müügile juba 28. novembril 2022

Täna, 25. novembril 2022 kinnitas FIA ehk Rahvusvahelise Autoliidu Mootorispordi Nõukogu 2023. aasta FIA autoralli maailmameistrivõistluste kalendri. Tuleva hooaja kalendrisse kuulub 13 etappi, mille hulgas on juba nii tuttavaid korraldajariike, tagasitulijaid kui ka lisaks päris uusi riike, kus varasemalt MM-etappi korraldatud ei ole.

Rally Estonial on suur au ja privileeg taaskord suurriikide ja pikkade traditsioonidega korraldajate kõrval kuuluda hooajaeelsesse ametlikku MM-kalendrisse. Juba neljandat aastat järjest korraldatakse Eestis autoralli MM-etapp ning WRC Rally Estonia 2023 sõidetakse Tartus ning Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre ja Mustvee valla teedel 20.-23. juulini.

Kui kahel viimasel aastal on Eesti MM-ralli olnud hooaja seitsmes etapp, siis tuleval aastal sõidetakse Lõuna-Eesti kiiretel ja käänulistel kruusateedel MM-hooaja kaheksas osavõistlus. Rally Estonia eel peatub WRC-karussell Keenias ja Eesti järel suunduvad MM-sarja võistlejad ning meeskonnad üle lahe Soome. Juuli eelviimasel nädalavahetusel toimuv võistlus tähendab seda, et rallifännid nii Eestist kui mujalt saavad taaskord nautida suurepärast Eestimaa suve ja loodust ning loomulikult adrenaliinirohket Rally Estoniat.

Neljandat aastat järjest võõrustab WRC Rally Estoniat Tartus asuv Eesti Rahva Muuseum, kus lisaks võistluskeskusele saab olema ka hooldusala. Stardi- ja finišipoodium liikus tänavu tagasi Tartu Raekoja platsile ning rõõmustab rallisõpru seal ka tuleva aasta juulis.

Urmo Aava, Rally Estonia direktor:

„Oleme rõõmsad, et Rally Estonia traditsioon jätkub ka järgmisel aastal ning oleme väga tänulikud panuse ja toetuse eest nii Eesti riigile, kohalikele omavalitsustele, kõikidele erasektori toetajatele kui loomulikult rallifännidele. Kindlasti ka suured tänusõnad suurepärase koostöö ja usalduse eest WRC Promootorile ja FIA-le.  Rally Estonia näol on tegemist suure kogupereüritusega, mis toob aastas ligikaudu 10 miljonit eurot majanduslikku mõju ja jõuab WRC All LIVE vahendusel rohkem kui 800 miljoni silmapaarini üle maailma. Lisaks kohapealsele emotsioonile kogub Eesti igal aastal veelgi enam tuntust innovatiivse riigina, kuhu reisida ja investeerida. Eestlased on maailmas jäänud silma ja teeninud tunnustuse kui uuendusmeelsed ning professionaalsed suurvõistluste korraldajad.

Selle tee avasid aastaid tagasi Otepää suusatamise maailmakarika etapi korraldajad ja tore on tõdeda, et Eestisse on tulnud ja tuleb veelgi suuri spordiüritusi juurde. Rally Estonia kõrval on tipptegijatena maailmas hinnatud Ironman, Tallinna maraton, tänavu korraldatud laskesuusatamise MK-etapp Otepääl ning Tallinn Open WTA turniir ja paljud teised spordivõistlused. Lisaks on rõõm tõdeda, et 2027. aastal võisteldakse Eestis laskesuusatamise maailmameistritiitlitele.

WRC Promootor soovib Eestiga koostööd jätkata ka tulevikus ja on Rally Estoniale teinud pakkumise kuni aastani 2026. Tänu ülemaailmsele olukorrale on seis keeruline, kuid kui kõik õnnestub, siis soovime 2023 kevadel järgmise kolme aasta lepingu allkirjastada.“

Tarmo Hõbe, Rally Estonia kommertsdirektor:

„On hea meel tõdeda, et Rally Estonia on neljandat aastat järjest autospordi maailma tippsündmus ehk MM-etapp. Me ei saa seda võtta iseenesest mõistetavana, sest selle taga on paljude inimeste ja instantside suur töö ja pingutus. Nüüd, kui FIA on kalendri kinnitanud ja Eesti MM-etapi kuupäevad teada, tasuks rallifännidel juba täna hakata järgmise suve plaane tegema, et Rally Estonia ja sõprade seltsis veeta juuli lõpus üks tore ja meeleolukas nädalavahetus Lõuna-Eestis. Vaatamata keerulisele olukorrale nii maailmas kui meil Eestis läheme taaskord kogu korraldusmeeskonnaga andma endast maksimumi, et korraldada tipptasemel autoralli maailmameistrivõistluste etapp. Sarnaselt tänavusele aastale on meie eesmärk liikuda tagasi traditsioonilise ralli juurde ja pakkuda rallisõpradele kohapeal kiiruskatsete ääres ja pealtvaatamisalades veelgi rohkem mitmekülgseid elamusi.“

WRC Rally Estonia 2023 pääsmed tulevad müügile juba 28. novembril


Nii nagu möödunud aastal, saab ka käesoleva aasta lõpus soetada WRC Rally Estonia pääsmeid, et need jõuaks jõuludeks suurimate rallisõprade kingikotti. WRC Rally Estonia 2023piletite müük algab esmaspäeval, 28. novembril kell 10.00 Rally Estonia kodulehel, piletilevi.ee e-poes ja Piletilevi müügipunktides üle Eesti, sealhulgas ka Circle K jaamades. Kõigil soovijatel on kuni 31.01.2023 võimalus osta erihinnaga pääsmeid, päevapasside hinnad algavad 20 eurost ning 4-päeva rallipassi hind on 65 eurot.

Korraldajad on tänavu astunud sammu edasi veelgi jätkusuutlikuma tuleviku suunal ning loobunud füüsilistest käepaeltest, tuues esmakordselt müüki digipiletid. ’’Usume, et lisaks keskkonnasõbralikumale lahendusele muudab see uuendus piletite ostmise ja ralli külastamise kõikide rallifännide jaoks oluliselt lihtsamaks ja mugavamaks. ’’ sõnas Rally Estonia turundusjuht Camilla Themas. 

Rally Estonia on 2023. aasta FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp, mis sõidetakse Tartus ning Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre ja Mustvee valla teedel 20.-23. juulini 2023.

WRC hooaja 2023 kalender

Foto: Jaanus Ree/RedBull

Back to top button