Rally Estonia meeskond istutas koos partnerite ja RMK-ga koostöös 8000 puud

Rally Estonia meeskond andis koos heade parterite ja RMK-ga panuse, et süsiniku jalajälg väheneks

WRC Rally Estonia korraldajad koostöös Riigimetsa Majandamise Keskuse, erasektori toetajate, Rohetiiger organisatsiooni ja Eesti Autospordi Liidu esindajatega istutasid Lääne-Virumaale 8000 puud, et neutraliseerida ralli korraldusega tekkinud süsiniku jalajälg.

WRC Rally Estonia korraldajate üks suur eesmärk on võistluste läbiviimisel olla keskkonnasõbralik ja kasutada jätkusuutlikke lahendusi. Rohetiiger organisatsiooni ühe asutajaliikmena on Rally Eestonia eestvedajad teinud teadliku otsuse, et võistluste korraldamisega tekitatud keskkonnakahju tuleb neutraliseerida. Puude istutamine on üks meede teiste ralli korraldamisel juba kasutusele võetud tarkade rohelahenduste kõrval. 

Mullu septembris istutasid ralli korraldajad 4000 puud. Tänavu 7. septembril pandi koostöös ligi 50 toetaja ja koostööpartneriga mulda juba 8000 istikut, et täielikult heastada tänavune WRC Rally Estonia keskkonna jalajälg.

WRC Rally Estonia direktor Urmo Aava: „Ralli enda kõrval on jäänud tähelepanuta fakt, et meie üks moto oli sel aastal „Täiskäigul rohelisse tulevikku“. See ei ole lihtsalt loosung, vaid reaalsete tegevustega kaetud strateegia, et ralli korraldamine muutuks iga aastaga üha loodussõbralikumaks. Olgu selleks kiiruskatsete pealtvaatamisalad oma müügipunktide ja ekraanidega, mis juba teist aastat töötavad meil mitmel katsel päikeseenergial, või ralli võidukarikad, kus kasutatakse vanametalli jääke – selliseid näiteid on veel ja neid tuleb juurde. Sest nii nagu ütleb meie rohestrateegia loosung „Flat out to a green future“, me tõepoolest liigume täisgaasil rohelise tuleviku suunas.“

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) on üks Rally Estonia riiklikest partneritest, kelle valduses olevatel metsateedel sõidetakse osa ralli kiiruskatsetest. Lisaks toetab RMK partnerina võistluste läbiviimist aidates ehitada paremaid ja atraktiivsemaid pealtvaatamisalasid ning ligipääsuradasid kiiruskatsetele.

RMK juhatuse esimees Aigar Kallas: ’’RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust. Meie eesmärgiks on pakkuda eestimaalastele ja Eesti külalistele võimalikult palju erinevaid metsa ja looduse kasutamisega seotud hüvesid. Koostöö Rally Estonia korraldajatega on väga mitmekülgne ning meil on hea meel, et saame omaltpoolt panustada Rally Estonia ürituse õnnestumisse. Veelgi enam on meil hea meel, et meie eesmärgid rohelise tuleviku suunas ühtivad ning iga-aastase puude istutamise traditsiooniga suudame neutraliseerida ürituse läbiviimisega tekkinud süsiniku jalajälje. ’’

Tänavune FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp Rally Estonia sõideti 14. – 17. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre ja Mustvee teedel. Ralli võistluskeskus asus Tartus, Eesti Rahva Muuseumis ja selle territooriumil ning stardi- ja finišipoodium Tartu kesklinnas Raekoja platsil.

Foto: Risto Pirnpuu

Back to top button