Reedel Poolas katkestanud Ott Tänak / Martin Järveoja olid pühapäeva parimad. Robert Virvesele / Aleks Leskile WRC2 karjääri esimene poodiumikoht!

Robert Virves / Aleks Lesk sõitsid Poola teedel välja karjääri esimese WRC2 klassi poodiumikoha

Möödunud nädalavahetusel sõideti Poolas autoralli MM-hooaja seitsmes etapp, mis lõppes Kalle Rovanperä / Jonne Halttuneni (Toyota GR Yaris Rally1) võiduga. Soomlased ei pidanud algselt Poolas sõitmagi, kuid kuna nende meeskonnakaaslased Sebastien Ogier / Vincent Landais tegid  rajakirjutamisel avarii ja vajasid taastumiseks aega, siis kutsuti soomlased neid asendama. 19 kiiruskatsest 9 võitnud kahekordsed maailmameistrid edestasid finišis Toyotale kaksikvõidu toonud Elfyn Evansit / Scott Martinit (Toyota GR Yaris Rally1) 28,3 sekundiga.

Ott Tänaku / Martin Järveoja hästi alanud võistlus sai reede hommikul suure tagasilöögi

Võistlusele suurte ootustega startinud Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1) olid neljapäeval kiireimad nii võistluseelsel testikatsel, kui võitsid ka Mikołajki publikukatse ja läksid reedele vastu sekundilises edus. Kahjuks sai eestlaste hästi alanud ralli suure tagasilöögi kohe reede esimesel katsel, kus nende Hyundai ette kits jooksis, mis  autot sedavõrd palju lõhkus, et sellega jätkata polnud enam võimalik.
„Kogesime täna tõelist ebaõnne. Olles üle vaadanud pardakaamera video, siis meil oli sellest hetkest, kuni kits ilmus kaadrisse ja toimus kokkupõrge aega 0,26 sekundit. Seega mul polnud hetkegi aega, et olukorda vältida. Saab olema keeruline ülesanne skoorida superpühapäeva punkte, kuid me anname endast parima,“ sõnas Tänak katkestamise järel meediale antud intervjuus.
Laupäeval olid eestlased rajal tagasi, kuid meeskonna otsusel võisteldi vaid hommikuse ringi katsetel, et olla valmis pühapäevaks. Viimasel võistluspäeval olid Tänak / Järveoja hoolimata sellest, et nad puhastasid teistele teed head hoos ja võitsid neljast katsest pooled. Kõige olulisem oli see, et pühapäeva arvestuses ei olnud eestlastest keegi kiirem, mis tähendas nendele seitset MM-punkti. Rallit lõpetanud punktikatselt võtsid Tänak / Järveoja veel neli lisapunkti, mis tegi nende päeva saldoks 12 võimalikust punktist 11.
“Tegime täna kõik, mis suutsime, kuid sellest on väga kahju, et meie nädalavahetus juba nii vara lõppes ja me ei saanud teada, et kui konkurentsis me oleksime olnud. Olen kindel, et meil oleks olnud piisav tempo, et heidelda võidu nimel ja mul oli autos okei tunne. Meie kahe viimase päeva stardipositsioon tegi lõpptulemuse raskeks. Peame siit nüüd edasi liikuma ja Läti eel paremaks saama,” võttis Tänak võistluse Hyundai pressiteenistuse vahendusel kokku.
Hooaja kokkuvõttes hoiavad Tänak / Järveoja 115 punktiga kolmandat kohta. MM-liidrikohta hoidvatest Thierry Neuville / Martijn Wydaeghest jäävad nad maha 21 punktiga.

Robert Virves / Aleks Lesk esmakordselt WRC2 klassi poodiumil

WRC2 klassis oli stardis kolm Eesti võistluspaari, kellest parimat tempot näitasid kiiretel Poola teedel Robert Virves / Aleks Lesk. Teist rallit Škoda Fabia RS Rally2 autoga võistelnud saarlased võitsid kaks kiiruskatset ja hoidsid kaks katset enne ralli lõppu WRC2 klassi teist kohta, kui siis purunes nende autol rehv, mis kukutas eestlased viiendaks. Kuna rallit lõpetanud katsel oli probleeme ka nende konkurentidel, siis tõusid Virves / Lesk viimase katse võiduga tagasi poodiumile ja lõpetasid võistluse kolmandal kohal. See oli Virvese / Leski karjääri esimene WRC2 klassi poodiumikoht.
“Viimast võistluspäeva alustasime kiiruskatsevõiduga, mille järel möödusime Solbergist ja tõusime tagasi teiseks. Ka päeva teisel katsel suutsime oma edu kasvatada. Eelviimasel saime aga pihta sõidujäljes olnud kivile, mis lõhkus koheselt rehvi ja kaotust kogunes üle minuti ning langesime viiendaks. See oli mõru pill mida alla neelata, kuid seejärel tuli fookus suunata viimasele kiiruskatsele, sest tol hetkel olime poodiumikohast 9,7 sekundi kaugusel. Viimasel katsel oli õnn lõpuks ka meie poolel ja tänu eespool oleva konkurendi rehvipurunemisele ja hästi õnnestunud katsele tõusime tagasi poodiumile ja seda ülinapi, kõigest 0,6 sekundilise eduga! Oleme väga rahul näidatud kiirusega ja lõpuks õnnestus ka paar katsevõitu võtta, mis olid minu jaoks esimesed WRC2 klassis,” võttis Virves eduka võistluse kokku.
Kohe Virvese / Leski seljataga lõpetasid Poola MM-ralli WRC2 klassi neljanda kohaga Georg Linnamäe / James Morgan (Toyota GR Yaris Rally2), kes kaotasid poodiumikoha kõigest 0,6 sekundiga. Kolmanda Eesti võistluspaarina Poolas stardis olnud Gregor Jeets / Timo Taniel esimene tutvus uue Toyota GR Yaris Rally2 autoga lõppes kahjuks 18. kiiruskatsel tehnilistel põhjustel. WRC2 klassivõidu võtsid Toyotal sõitnud Sami Pajari / Enni Mälkönen.

Kõik eelpool nimetatud Eesti võistluspaarid on stardis ka eeloleval nädalavahetusel Lõuna-Eesti teedel sõidetaval ERC Delfi Rally Estonial. Autoralli MM-hooaeg jätkub kolme nädala pärast Läti teedel.

Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Back to top button