Robert Virves / Aleks Lesk võitlevad Soome MM-rallil WRC2 klassi poodiumikoha pärast! Georg Linnamäe / James Morgan võtsid legendaarsel Ouninpohja katsel WRC2 katsevõidu!

Georg Linnamäe / James Morgan võitsid hommikusel ringil legendaarse Ouninpohja katse

Soome MM-ralli jätkus laupäeva hommikul kolme kiiruskatsega ja ees ootasid Soome klassikud – Västilä, Päijälä ja Ouninpohja.
WRC2 klassis alustasid päeva liidritena Oliver Solberg / Elliott Edmondson (Škoda Fabia RS Rally2), kelle edu Jari-Matti Latvala / Juho Hänninen (Toyota GR Yaris Rally2) ees oli 24,1 sekundit. Kolmandalt kohalt läksid laupäevale vastu reedel kaks kiiruskatset võitnud Robert Virves / Aleks Lesk (Škoda Fabia RS Rally2), kes jäid liidritest 31,3 sekundi kaugusele. RedGrey meeskonna Georg Linnamäe / James Morgan (Toyota GR Yaris Rally2) alustasid päeva seitsmendalt kohalt ja kaotasid parimatele 1.12,0.

Päeva avakatse võidu võtsid Mikko Heikkilä / Kristian Temonen (Toyota GR Yaris Rally2), kes vähendasid selle katsevõiduga kaheksana aja välja sõitnud Vires / Leskiga vahet 7,3 sekundi võrra. Eestlaste ja soomlaste vahe viimase poodiumikoha heitluses oli nüüd eestlaste kasuks kõigest 1,3 sekundit.
Virves:“Tegelikult oli see päris tore katse, mis tundus kohati libe ja me polnud liialt pühendunud.“

Kui Virves jätkas heitlust poodiumikoha nimel, siis Georg Linnamäe pidi heitlema õli lekkinud autoga, mis piiras ka tema nähtavust, sest see jõudis ka esiklaasile. Katselt eestlasele alles 17. aeg ja 24,1 sekundit kaotust. Üldarvestuses säilitas Eesti – Briti duo seitsmenda koha.

Kui avakatse võit läks Heikkiläle, siis päeva teise katse võit tema vanemale kaasmaalasele Latvalale. Kogenud soomlane võttis liider Solbergilt tagasi 3,3 sekundit. Virves / Leskile päeva teiselt katselt viies (+9,5) ja taas paremas hoos olnud Linnamäele kuues (+10,7) resultaat. Kuna Heikkilä edestas taas Virvest, siis tõusis soomlane ise viimasele poodiumikohale ja edestas nüüd neljandaks kukkunud eestlast 3,4 sekundiga.

Hommikuse ringi viimase katsena sõideti legendaarne ja autoralli maailma üks hinnatumaid katseid  Ouninpohja, mida pikas ehk 32,98 km pikkuses versioonis sõideti viimati aastal 2015. Kui hommikul olid Linnamäe / Morgan autol olnud tehnilised probleemid, siis Ouninpohja esimeseks läbimiseks olid need seljatatud ja Eesti – Briti duo näitas katsel aega, mis jäi püüdmatuks kõigile WR2 klassi võistluspaaridele. Katse teise aja välja sõitnud Soome MM-ralli kolmekordne võitja Latvala jäi sarnase Toyotaga Linnamäele alla 2,9 sekundiga. Absoluutarvestuses oli Linnamäe tulemus seitsmes.
“Päriselt? Vau! See on üllatav. Meil oli hommikul mootoriprobleemid ja õli tuli pidevalt aknale,“ võttis positiivse üllatuse ka endale valmistanud Linnamäe katse kokku.

Virves / Lesk jätkasid heitlust kolmandale kohale ja sõitsid välja katse kaheksanda aja. Linnamäe / Morganile kaotasid nad küll 15 sekundit, kuid katsel viienda käigu pealt spinni teinud Heikkilä / Temoneni edestati 5,3 sekundiga, mis tähenda, et eestlased tõusid tagasi WRC2 klassi kolmandale kohale.
“Nagu kõik räägivad on see vinge katse, kuid arusaadavalt on siin keeruline olla Latvala tempos. Me oleme igatahes oma sõiduga rahul,” sõnas Virves Ouninpohja finišis.

Lõunapausile sai liidrina Solberg, kelle edu oli Latvala ees 18 ja Virvese ees 50,4 sekundit. Neljandaks kukkunud Heikkila jäi omakorda Virvesest maha 1,9 sekundiga. Vinge katsevõidu võtnud Linnamäe jätkab seitsmendal kohal ja jääb liidrist maha 1.34,1.
“Esimesel katsel oli meil mingi õlileke ja see tuli esiklaasile, teisel katsel oli vihm ja meil õlised kojamehed tegid põhimõtteliselt olematu vaate . Ouninpohjal saime puhta klaasiga sõita ja saime sõita nagu vaja. See oli päris üllatav aeg, sest oleksin saanud seal ka kiiremini sõita. Kui kõik läheb plaanipäraselt saab seal teisel ringil kiiremini,“ sõnas Linnamäe hoolduspausil antud intervjuus.

Soome MM-ralli jätkub hommikuste katsete kordustega 15:35.