Rootsi MM-ralli testikatse parimad olid Esapekka Lappi/Janne Ferm, esimese võistluskatse võitsid Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen.  Eestlased alustasid hästi.

Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen lähevad reedele vastu liidrina

Neljapäeva hommikul sõideti Rootsi MM-rallil ära Shakedown katse ja õhtupimeduses esimene võistluskatse.  Hommikustes lumistes oludes näitas testikatse parimat aega Hyundai Motorsport duo Esapekka Lappi / Janne Ferm (Hyundai i20 N Rally1), kes edestasid lähimaid jälitajaid, kelleks olid Adrien Fourmaux / Alexandre Coria (Ford Puma Rally1) 0,6 sekundiga. Katse kolmandad olid Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1), kellel Rootsis sel korral kaitsta mullune võit. Soomlastest jäid eestlased 5,42 km parimal läbimisel maha 0,8 sekundiga. Kokku läbisid Tänak / Järveoja testikatse koguni viiel korral.

“Oleme siia tulnud iga aasta uue autoga, seega ei tea, mida oodata. Recce ajal olid ideaalsed ja jäised tingimused, kuid nüüd on olud täiesti muutunud ja saab olema keeruline,” sõnas Tänak esimese läbimise finišis.

Rootsis WRC2 arvestuses võistlevad Georg Linnamäe / James Morgan (Toyota GR Yaris Rally2) näitasid testikatsel väga head kiirust ja jäid alla vaid katse võitnud Oliver Solberg / Elliott Edmondsonile (Škoda Fabia RS Rally2) ja sedagi vaid 0,6 sekundiga. Absoluutarvestuses andis see Eesti / Briti duole kümnenda tulemuse.

„Saime sõita vähe lumisemates oludes ja hiljem ka kruusastes. Tunne oli mõlemal läbimisel hea ja olen autoga rahul. Ootan põnevusega juba täna õhtust ralli starti,“ sõnas Linnamäe testikatse järgselt.

Gregor Jeets / Timo Taniel (Škoda Fabia RS Rally2) said Shakedown katselt kirja WRC2 klassi 11. aja ja kaotasid Solbergile 7,8 sekundiga. Junior WRC klassis debüüti tegevad Romet Jürgenson / Siim Oja (Ford Fiesta Rally3) läbisid testikatse vaid ühe korra ja said kirja 16. aja ja jäid parimatest maha 16,9 sekundiga.

“Peame rehvidega arvestama. Meil on testikatse rehvid kogu ralli paketti sisse juba arvestatud ning neid on ainult 22. Sellest ka põhjus miks testikatsel sõitsin nii nagu läheks poodi piima järele,” sõnas Jürgenson kohapeal Delfile antud intervjuus.

10. Georg Linnamäe / James Morgan +10,8

Kalle Rovanperä oodatult kiire, kuid Lappi mitte. Eestlased alustavad hästi!

Rootsi MM-ralli avakatsele anti Eesti aja järgi start 20:05. 5,16 km pikkuse Umeå Sprint katse parimad olid Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1).

“Alati on ok, kui sul on selline aeg. Puhas katse, kuid see on alati keeruline, sest on väga jäise põhjaga. Homme peaks meil lõbus olema,” võttis soomlane avakatse kokku.

Toyotadele kindlustasid avakatse kolmikvõidu Takamoto Katsuta ja Elfyn Evans, kes jäid meeskonnakaaslastest vastavalt 1,4 ja 2 sekundi kaugusele.

Ott Tänak / Martin Järveoja olid avakatse parimad mitte Toyotad

Tänak / Järveoja alustasid Rootsi MM-rallit neljanda ajaga ja olid selle tulemusega parimad mitte Toyota võistlejad. Eestlased jäävad reedeste katsete eel liidritest 2,1 sekundi kaugusele.

„Oli puhas sõit, kui välja arvata, et esimesel pidurdusel sattus mu turvarihmade kinnitus kuidagi teisele poole ja oli valulik, kuid muus osas kõik hästi,“ sõnas Tänak avakatse finišis.

Üllatavalt palju kaotas avakatsel aega testikatse võitja Lappi, kes oli 4,6 sekundilisest kaotused ka ise üllatunud. WRC2 klassis alustasid oodatult parima ajaga Solberg / Edmondson, kes edestasid lähimaid jälitajaid, kelleks olid Roope Korhonen / Anssi Viinikka (Toyota GR Yaris Rally2) kolme sekundiga. Linnamäe / Morgan said avakatselt kirja viienda aja ja 4,3 kaotussekundit.

“Me kaotasime mingil põhjusel auto jõu. Kohe stardist esimesel sirgel. Ma ei tea, mis probleem on, püüame selle nüüd ära lahendada,” sõnas murelik Linnamäe, sest avakatse järel hooldust ees ootamas polnud.

Jeets / Linnamäe said SS1 kirja 13.aja ja jäävad liidritest 9,5 sekundi kaugusele.

Jürgenson / Oja alustasid võistlust korraliku tulemusega

Jürgenson / Oja püsisid pikalt avakatse Junior WRC parimatena, kuid pidid lõpuks endast mööda laskma kaks konkurenti.  Juunioride liidrina lähevad reedele vastu hispaanlased Raul Hernandez / Jose Murado Gonzales, kellest eestlased jäävad maha 2,9 sekundiga.