Rootsi MM-rallil suurepärase Junior WRC klassi teise koha välja sõitnud Romet Jürgenson:“ Hooaja esimeseks etapiks väga ok tulemus.“

Romet Jürgenson / Siim Oja lõpetasid Junior WRC debüüdi poodiumi teisel astmel

Junior WRC klassis alustasid Rootsi MM-ralli viimast võistluspäeva liidrina Mille Johansson / Johan Grönvall (Ford Fiesta Rally3), kellest 55 sekundi kaugusele jäid Romet Jürgenson / Siim Oja (Ford Fiesta Rally3). Eestlased alustasid ka pühapäeva hästi ja sõitsid avakatsel välja kolmanda aja. Kaotust rootslastele kogunes 11,2 sekundit. Eestlaste kaotus liidritele oli nüüd 1.06,2 ja edu lähimate jälitajate ees 3.06,9.

„Pole pointi suruda. Alguses oli idee püüda katsevõidu punkti, kuid tundub Mille läks selle peale. Teine koht oleks meie jaoks vägev,” võttis Jürgenson avakatse kokku.

Peale hooldust ootas võistlejaid ees hommikuse Västervik katse 25,50 kordus kilomeetrit. Jürgenson jätkas tarka sõitu ka teisel läbimisel ja sel korral eestlasele viies aeg. Liidritelt 9,1 sekundit tagasi võtnud eestlased jäid enne viimast katset esikohast 57,1 sekundi kaugusele. Tänavuse Rootsi MM-ralli lõpetas 10,08 km pikkune Umeå katse, mida juba korra oli läbitud laupäeva õhtul ja kus eestlased neljanda koha võtsid. Valges sõidetud katsel näitasid eestlased paremat tempot ja said kirja kolmanda aja. Nädalavahetuse neljandast katsevõidust ja ühest lisapunktist jäi lahutama 1,2 sekundit. Üldse jõudsid Rootsis Junior WRC arvestuse katsevõiduni kaheksa võistluspaari. Ralli kokkuvõttes Junior WRC debüüdi teinud Romet Jürgenson / Siim Ojale suurepärane teine koht. Ralli võitnud rootslastest jäid eestlased 18 kiiruskatse kokkuvõttes maha 48,9 sekundiga. Reedel ka JWRC arvestuses rallit juhtinud Jürgenson / Oja punktisaagiks jäi nädalavahetuse kokkuvõttes 21. Jürgensonist sai kolmas Eesti piloot, kes sarja debüüdil poodiumile jõudnud ja Ojast viies kaardilugeja. Kokku on nüüd eestlastel Junior WRC ajaloos poodiumikoht ette näidata üheksal erineval piloodil ja kaardilugejal.

„Meil olid pühapäevaks neli uut rehvi ja käisin päeva eel kinnises pargis luurel ning nägin, et Millel (Johansson) on ka uued. Teadsid siis, et ta läheb ka proovima veel katsevõite võtta ja meilgi oli sama plaan oma tempo ning mõistliku rütmiga sõita. Läksime katsele peale ja ma sain teises või kolmandas kurvis juba aru, et selle lisa lumega pole üldse enesekindlust ja teine koht hakkas kuklas taguma. Pigem võtsin maha, hoidsin end tagasi ja seda näitas ka Mille korralik „pakk“ meile. Järgmisel katsel sõitsin väga rahulikult, et viimaseks rehvi hoida,“ võttis Jürgenson pühapäeva kaks esimest katset kokku.

„Viimasel suures plaanis seda rehvi ikkagi meil alles ei olnud ja mõned juuniorid olid saanud rohkem säästa ning panid uued rehvid viimaseks alla. Nende vastu meil võimalust polnud. Üldiselt väga rahul teise kohaga. Hooaja esimeseks etapiks väga ok tulemus. Head punktid olemas ja ka katsevõidud. Tulevikuks tuleks lumel enesekindlus saada 100% peale ja nii, et ei tekiks neid lolle väikeseid vigu, sest praegu tulid need kõik samas kohas. Selles osas on nüüd viga teada aga otsest lahendust mitte. On nagu on, kuid muus osas olen väga rahul,“ jätkas eestlane.