Sardiinia MM-ralli avakatse võit Neuville / Wydaeghele. Tänak / Järveoja kuuendad.

Shakedown ja avakatse võitjad Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe

Sardiinia MM-ralli sai alguse neljapäeva õhtul, kui sõideti 3,23 km pikkune Olbia – Cabu Abbas kiiruskatse. Kui hommikusel Shakedown katsel näitasid parimat aega Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1), siis belglased jätkasid samas tempos ka võistluse avakatsel. Hyundai võistluspaarile avakatselt parim aeg 2.26,8

Katse teine aeg MM-arvestuse kolmandatele meestele Takamoto Katsuta /Aaron Johnston (Toyota GR Yaris Rally1). Nende kaotus katse võitjatele 0,5 sekundit. Sardiinia MM-ralli 2021 teised mehed Elfyn Evans / Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1) alustasid ka tänavu hästi ja jäävad avakatse järel liidritest vaid 0,7 sekundi kaugusele.

MM-liidrid Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1) alustasid võistlust sekundilise kaotusega.

„Me peame mõtlema meistrivõistlustele. Teame, et sel korral saab ralli raske olema nii auto, kui meie jaoks. Teistele tee puhastamine tähendab, et võita on siin üpris keeruline. Peame targalt sõitma,“ sõnas Rovanperä avakatse järgselt.

Testikatse teise läbimise eel Hyundai i20 N Rally1 autot mootoriprobleemidega kimpus olnud Ott Tänak / Martin Järveojale Sardiinia MM-ralli avakatse kuues aeg.

„Vaatame, see on meil esimest korda siin rallil selle uue autoga võistelda. Sõitsime sellel katsel kõvema rehviseguga, mis tegi sõidu päris libedaks, kuid jäime enda läbimisega rahule,“ sõnas Tänak avakatse finišiintervjuus.

Gus Greensmith tõmbas SS1 stardis kiivri pähe, kuid Jonas Anderssoni häält ta sellest ei kuulnud

Avakatse finišis oli väga kuri piloot Gus Greensmith, kellele meeskond unustas kaasa panna piloodi ja kaardilugeja vahelise suhtluse ühenduse juhtme. Kui britt sellel kiiresti asendust ei suuda leida võib see tähendada nende jaoks reedesele võistluspäevale mitte startimist.

„Meeskond unustas autosse sidejuhtme paigaldada, seega ei saa ma intercomi ühendada.  Ma loodan, et ma leian asenduse, sest vastasel juhul pole meil mõtet homme starti minna,“ sõnas kuri Greensmith avakatse järgselt.

WRC2 arvestuses Sardiinia MM-rallil võistlevad Georg Linnamäe / James Morgan (VW Polo GTI R5) näitasid avakatsel head minekut ja said kirja WRC2 Open arvestuse kolmanda aja. Katse võitnud Marco Bulacia / Marcelo Der Ohannesian (Škoda Fabia Evo Rally2) jäid nad alla 0,9 sekundiga.

Sardiinia MM-ralli järjestus peale SS1

1️⃣.🇧🇪Neuville/🇧🇪Wydaeghe 2.32,8
2️⃣.🇯🇵Katsuta/🇮🇪Johnston +0,5
3️⃣.🇬🇧Evans/🇬🇧Martin +0,7
4️⃣.🇫🇮Lappi/🇫🇮Ferm +1,0
5️⃣.🇫🇮Rovanperä/🇫🇮Halttunen +1,0
6️⃣.🇪🇪𝗧𝗮̈𝗻𝗮𝗸/🇪🇪𝗝𝗮̈𝗿𝘃𝗲𝗼𝗷𝗮 +1,3
7️⃣..🇪🇦Sordo/🇪🇦Carrera +1,7
8️⃣.🇲🇫Fourmaux/🇲🇫Coria +2,2
9️⃣.🇮🇪Breen/🇮🇪Nagle +2,4
🔟🇬🇧Greensmith/🇸🇪Andersson +3,4

Sardiinia MM-ralli jätkub reede hommikul Eesti aja järgi 08:01. Pikal ja kuumal võistluspäeval sõidetakse kaheksa kiiruskatset ja läbitakse 133,56 katsekilomeetrit.

Foto: Hyundai Motorsport, M-Sport

Back to top button