Sardiinia MM-ralli avapäeva lõpetasid liidrina Sebastien Ogier / Vincent Landais. WRC2 arvestuses katse võitnud Georg Linnamäe / James Morgan oma klassi neljandad ja Romet Jürgenson / Siim Oja Junior WRC liidrid.

Ott Tänak / Martin Järveoja näitasid reedel head tempot ja lähevad laupäeval püüdma esikohta

Sardiinia MM-ralli avapäeval sõideti neli kiiruskatset ja läbiti 77,82 katsekilomeetrit. Teistele puhastasid terve päeva teed võistluseelse testikatse võitnud Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1). Kui avakatselt kogunes belglastele kaotust parimatele ligi 30 sekundit, siis päeva viimase katse nad võitsid. Laupäevale lähevad nad vastu viiendalt kohalt ja 36,6 sekundilises kaotuses.
Terve võistluspäeva heitlesid esikoha eest Sebastien Ogier / Vincent Landais (Toyota GR Yaris Rally1) ja Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1). Kui ralli neljakordne võitja Ogier teenis lühikese päeva jooksul kaks, siis kahekordne võitja Tänak ühe katsevõidu. Ogier, kelle päev oli probleemidevaba läheb laupäevale vastu 4,5 sekundilises edus. Tänak / Järveoja autol tekkis mõlema ringi teisel katsel hübriidi probleem, mis õnneks ajaliselt väga suurt kadu ei toonud.
„Lõpuks võime rahul olla, sest meil on homseks hea stardipositsioon. Oleks võinud veel üks koht parem olla, kuid me peame rahul olema sellega, mis meil on. Mõlemal teise katse läbimisel oli meil hübriidi probleem. Esimesel korral polnud hübriidi jõu kadu nii suur, sest oli libe, kuid teisel ringil oli hea pidamine ja see oleks palju aidanud. Õnneks tugev Hyundai mootor päästis meid. Homme on esimesed neli katsed ekstreemselt nõudlikud. Väga aeglased ja käänulised teed, kus puudub hea rütm, see saab olema koba töö need ära teha ja samal ajal suruda,“ sõnas Tänak päeva kokkuvõtteks.

Kui Elfyn Evans / Scott Martini (Toyota GR Yaris Rally1) ralli alguse rikkus rehvipurunemine ja edasist tempot pärssis vaid üks kaasas olnud varu, siis päeva viimasel katsel jäid Ford Puma Rally1 elektri probleemidele viidates rajaäärde Adrien Fourmaux / Alexandre Coria.

10.Jan Solans / Rodrigo Sanjuan +2.03,2

Georg Linnamäe / James Morgan võitsid katse!

WRC2 arvestuses oli reede parim võistluspaar Sami Pajari / Enni Mälkönen (Toyota GR Yaris Rally2), kes võitsid neljast sõidetud katsest pooled. Soomlaste edu on teist kohta hoidvate Pierre-Louis Loubet / Loris Pascaud (Škoda Fabia RS Rally2) ees 18,3 sekundit. Eestlastest sõitis avapäeva parima tulemuse välja Georg Linnamäe (Toyota GR Yaris Rally2), kes koos James Morganiga võitsid päeva kolmanda katse ja hoiavad üldarvestuses reede järel neljandat kohta (+32,1).

Robert Virves / Aleks Lesk alustasid arusaadavalt rahulikus tempos

Sardiinias hooaja avastarti tegevad Robert Virves / Aleks Lesk (Škoda Fabia RS Rally2) näitasid parimal katsel viiendat aega. Päeva lõpetasid eestlased 11 kohal ja liidritest jäävad nad maha 1.00,2.
„Päev möödus ilma suuremate probleemideta ja võib öelda, et päris õiget sõidurütmi veel leidnud ei ole. Küll aga on väga hea tunne taas üle pika aja ralliautos istuda! Kindlasti on veel palju õppida ja avastada, kuid oleme algusega rahul,“ võttis Virves päeva sotsiaalmeedia vahendusel kokku.

Romet Jürgenson / Siim Oja lähevad laupäevale vastu JWRC esikohalt

Romet Jürgenson / Siim Oja Junior WRC klassi liidrid!

Junior WRC klassi reede kõige rohkem katsevõite võtnud võistluspaar oli Bruno Bulacia / Gabriel Morales (Ford Fiesta Rally3), kes võitsid neljast sõidetud katsest kolm. Päeva kokkuvõttes aga olid JWRC klassi parimad MM-liidrid Romet Jürgenson / Siim Oja (Ford Fiesta Rally3).

Sardiinia MM-ralli jätkub laupäeval kaheksa kiiruskatsega, mille 149 katsekilomeetrit läbitakse hoolduspausita.

Fotod: Hyundai Motorsport, Robert Virves FB, RedBull Content Pool/Jaanus Ree