Sardiinia MM-ralli testikatse võitsid Neuville / Wydaehe. Tänak /Järveoja võitlesid Hyundai mootoriprobleemidega

Testikatse parimat aega näitasid Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe

Täna hommikul läbisid võistlejad Sardiinia MM-ralli viimase võistluseelse testi, milleks oli 3,53 km pikkune Olmedo testikatse. Testikatse parima aja sõitsid kolme läbimise järel välja Hyundai Motorsport võistlejad Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe.

Esimene läbimine näitas, et Rovanperäl saab raske olema teed puhastada

Lühikese testikatse läbimise parimat aega näitasid Esapekka Lappi / Janne Ferm (Toyota), kellele see on hooaja esimeseks kruusaralliks Rally1 autoga. Katse teine aeg 2 sekundilise kaotusega Craig Breen / Paul Nagle´le (Ford) ja kolmas möödunud aastastele Sardiinia ralli teise koha meestele Elfyn Evans / Scott Martin. Meeskonnakaaslastest jäid britid maha 2,8 sekundiga.

2017.aasta Sardiinia MM-ralli võitjad Ott Tänak /Martin Järveoja (Hyundai) said testikatse esimeselt läbimiselt kirja aja 2.24,8, mis andis üldarvestuses seitsmenda koha. Lappi/Fermile kaotasid eestlased 4,3 sekundiga.

MM-liidrid Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota) said esimesel läbimisel teed puhastades kirja alles 17.aja. Lappi/Fermist jäid nad 3,5 km maha 8,4 sekundiga.

Tänak/Järveoja auto mootor vajas peale esimest testikatse ringi üle põlemisjälgede likvideerimist

Tänak/Järveoja Hyundai mootor läks põlema

Kui testikatse esimesel läbimisel mahtus TOP3 kaks Toyotat, siis teisel läbimisel hõivasid Jaapani autotootja võistlusautod koguni neli esimest kohta. Teist ringi parima aja välja sõitnud Lappi /Ferm edestasid Evans/Martinit 0,3 ja Takamoto Katsuta/Aaron Johnstonit 2,3 sekundiga.

Hyundaidest sõitsid parima aja välja küll Tänak /Järveoja, kui nende katsele jõudmine õnnestus alles teisel korral. Nimel tekkis eestlaste Hyundai mootoriruumis ülesõidul põleng ja nad olid sunnitud hooldusalasse tagasi pöörduma. Lõpuks sai meeskond auto siiski jälle töökorda ja eestlased said veel viimast korda testikatse läbida. Lappi/Fermist jäid nad maha 2,6 sekundiga.

Teise ringi Fordide parima tulemuse eest hoolitsesid taaskord Breen /Nagle, kes said kirja aja 2.19,4, mis oli liidritest 2,7 sekundit aeglasem.

Esapekka Lappi / Janne Ferm küll ei võitnud lõpuks testikatset, kuid näitasid, et nendega peab see nädalavahetus arvestama

Neuville /Wydaeghe sõidavad välja päeva parima Shakedown aja

Kolmandal ringil sõitsid testikatse parima aja välja Neuville / Wydaeghe, kes edestasid kahe esimese ringi võitjaid Lappi/Fermi 0,3 sekundiga. Soomlastest omakorda vaid 0,2 sekundi kaugusele jäid Evans / Martin.

Tänak /Järveoja teisel ringil tekkinud probleemide tõttu kolmandale ringile ei jõudnudki. Lõppkokkuvõttes eestlastele testikatse 11. aeg.

Rally1 võistluspaaridest läbisid testikatse ainsana neli korda Gus Greensmith / Jonas Andersson (Ford), kes lõpetasid katse seitsmenda ajaga.