Soome MM-ralli testikatse TOP6 mahtus sekundi sisse!

Testikatsel lendasid kõige kõrgemalt Esapekka Lappi / Janne Ferm

Kolmapäeva õhtul piduliku avatseremooniaga alanud Soome MM-ralli sai juba täispööretel alguse neljapäeva hommikul 10:01, kui anti start hooaja üheksanda MM-ralli testikatsele. 4,12 km pikkuse Ruuhimäki Shakedown katse parimat aega näitasid 2017. aasta Soome MM-ralli võitjad Esapekka Lappi / Janne Ferm (Hyundai i20 N Rally1), kes sõitsid välja aja 2.15,4.
Katse TOP3 mahtusid veel kaks Toyota Gazoo Racing meeskonna võistluspaari. Vaid 0,2 sekundiga kaotasid kaasmaalastele Soome teedel esimest võitu püüdvad Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1) ja 0,3 sekundiga jäid parimatest maha Takamoto Katsuta / Aaron  Johnston (Toyota GR Yaris Rally1).
“Hea on lõpuks olla kodurallil ja see on meie aasta tipphetk. Meil pole veel siit võitu, kuid see on meie nädalavahetuse eesmärk,“ sõnas Rovanperä testikatse esimese läbimise finišis.

Kui avaringil said Sebastien Ogier / Vincent Landais (Toyota GR Yaris Rally1) virtuaalšikaani mitte reeglite pärase läbimise eest ajatrahvi, siis teisel said nad kirja aja 2.15,8, mis jäi parimatele alla 0,4 sekundiga.
TOP6 mahtusid veel Adrien Fourmaux / Alexandre Coria (Ford Puma Rally1) +0,8 ja Elfyn Evans / Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1) +1,0.
Testikatse esimese läbimise järel kolmandat kohta hoidnud Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1) parandasid küll teisel läbimisel aega 1,6 sekundi võrra, kuid kokkuvõttes andis see eestlastele 1,4 sekundilise kaotusega seitsmenda resultaadi.
“See on väga väljakutsuv. Võid siin sõita palju tahad, kuid see ei lähe kunagi lihtsaks. Võid sõita Lätis, Eestis ja Poolas, kuid siin peab olema täpne, sest ruumi vigadeks pole, kuna vahed on nii väikesed,“ võttis Tänak testikatse avaringi järel mõtted kokku.

MM-liidrid Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1) said 1,7 sekundilise kaotusega kirja üheksanda aja. Soome MM-rallil Toyota GR Yaris Rally1 autoga debüüdi tegevad Sami Pajari / Enni Mälkönen jäid MM-liidrite ajast 0,1 sekundi kaugusele.

Vaata järgi Soome MM-ralli Shakedown katse esimest läbimist!

Georg Linnamäe / James Morgan loodavad Soomes jätkata sama positiivsel kursil, kui ERC Rally Estonial

Georg Linnamäe / James Morganile WRC2 klassi neljas aeg

WRC2 klassi testikatse parimad olid möödunud aastal Soomes Rally2 autode arvestuse võitjad Oliver Solberg / Elliott Edmondson (Škoda Fabia Rally2). Rootsi / Briti duole järgnesid Emil Lindholm / Reeta Hämäläinen (Hyundai i20 N Rally2). Soomlased jäid parimatest maha 1,2 sekundiga.
Georg Linnamäe / James Morgan (Toyota GR Yaris Rally2) läbisid testikatse kahel korral ja näitasid teisel läbimisel aega, mis jäi Solbergile alla 2,1 sekundiga. Kokkuvõttes kuulus neile neljas positsioon.
Linnamäe:”Tunne on päris hea ja tahtsime teha suure hüppe, et näha kuidas auto hüppab. Kukkusime ninale, kuid meil saab kindlasti olema lõbus.”

Robert Virves / Aleks Lesk (Škkoda Fabia RS Rally2) said testikatselt kirja ühe aja ja see oli WRC2 klassi seitsmes. Solberg / Elliottile jäid nad alla 2,6 sekundiga.
Gregor Jeets / Timo Taniel (Toyota GR Yaris Rally2) läbisid testikatse kahel korral ja said teisel korral kirja aja 2.27,9, mis andis neile 4,8 sekundilise kaotusega 16. koha. Kahjuks maandus nende auto viimaselt trampliinilt tugevalt ninale, mis põrutas autos sees mõlemat meest ja nad viidi haiglasse kontrolli. Mitteametlikel andmetel on eestlased rallilt eemale jäämas. Pöidlad pihku, et meeste tervisega kõik okei oleks või korda saaks!

Gregor Jeetsi / Timo Tanieli auto peale teise ringi finišit
Romet Jürgenson / Siim Oja lähevad Soomes starti Junior WRC MM-liidritena

Romet Jürgenson / Siim Oja Junior WRC klassi teised

Soomes on võistlemas ka Junior WRC võistluspaarid, kellele on see hooaja neljandaks etapiks. MM-liidrid Romet Jürgenson / Siim Oja (Ford Fiesta Rally3) läbisid testikatse kahel korral ja said kirja päeva teise aja. Testikatse võitnu Ali Türkkan / Burak Erdener (Ford Fiesta Rally3) jäid nad alla 0,4 sekundiga.

Soome MM-ralli avakatse Harju 1 (3,48 km) saab alguse 19:05.