Täna stardib WRC Rally Estonia 2023!

Eesti rallisõbrad on Otile ja Martinile ning teistele Eesti võistlejatele kaasaelamiseks valmis
  • WRC Rally Estonia stardi- ja finišipoodium pakub enneolematut meelelahutust ja kontserte
  • Raadi publikukatsel võtavad GAZ veoautode roolis üksteiselt mõõtu WRC meeskondade juhid
  • Võistlejaid ootab ees 21 kiiruskatset ja 300,42 katsekilomeetrit
  • Kõik Tartu Raekoja platsil toimuvad tegevused, kontserdid ja muu meelelahutus ning Eesti Rahva Muuseumi territooriumil asuv hoolduspark ja EXPO on külastajatele TASUTA.

Täna, 20. juulil stardib WRC Rally Estonia. Neljandat aastat järjest Eestis sõidetav FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp on tänavuse hooaja kaheksandaks osavõistluseks. MM-ralli ja Eesti autoralli meistrivõistluste stardis on kokku 100 autot. WRC Rally Estonia stardi- ja finišipoodium asub teist aastat järjest Tartu Raekoja platsil.

Neljapäeval kell 16.45 astuvad lavale erinevate WRC klasside võistlejad ja meeskondade juhid, kes Meet The Crew sessioonil vastavad rallisõpradele WRC All Live´st tuntud Rebecca „Becs“ Williamsi ja Kristjan Goldi küsimustele. Kell 17.30 jagavad WRC tippsõitjad Raekoja platsi poodiumi kõrval fännidele autogramme ja kell 18.00 algab seal WRC Rally Estonia 2023 suurejooneline avashow. Piduliku avatseremoonia esimeses meelelahutusplokis esinevad ALIKA, nublu ja 5MIINUST . Seejärel näeb stardipoodiumil kõiki tänavusi WRC Rally Estonia võistlejad, kes liiguvad lavalt kohe edasi esimesele kiiruskatsele Raadi mõisapargis, millest jõuab otsepilt ka Raekoja platsile. Veel enne, kui tänavuse WRC Rally Estonia avakatsele stardivad MM-liidrid ja kahe viimase aasta Rally Estonia võitjad Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota), kodupubliku lemmikud Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford) ja Thierry Neuville/Martijn Wydagehe (Hyundai), võtavad Raadi Mõisapargis sõidetaval 3,35 km pikkusel publikukatsel üksteiselt Gaz veoautode roolis mõõtu WRC meeskondade juhid. Möödunud aastal väga populaarseks osutunud GAZide rooli on taaskord istumas Jari-Matti Latvala, Rich Millener ja uue tulijana Cyril Abiteboul. Esimese päeva ralliõhtu lõpetab suurejooneline Terminaatori LIVE kontsert, mis algab stardipoodiumil kell 22.00 ja kuhu on kõigile sissepääs tasuta.

Reedel ootab võistlejaid ees ralli pikim võistluspäev, kui sõidetakse seitse kiiruskatset – Peipsiääre, Mustvee, Raanitsa ja Neeruti ning läbitakse ligi 135 katsekilomeetrit. Reede õhtul alates 22:30 autasustatakse võistlejaid, kes osalesid Rally Estonial Eesti Meistrivõistluste arvestuses.

Laupäeval jätkub võistlus klassikalistel WRC Rally Estonia teedel ja ees ootavad legendaarsed Mäeküla, Otepää, Elva ja Kanepi katsed. Päeva lõpetab Raadi Mõisapargis sõidetav publikukatse.

Pühapäev algab täiesti uue Karaski katsega, mille järel suunduvad võistlejad Kambja katsele. Tänavune WRC Rally Estonia Wolf PowerStage finišeerib maaliliste Leigo järvede ääres, mille suurima järve saarel asuval spetsiaalsel poodiumil autasustatakse tänavust WRC Rally Estonia kolme parimat võistluspaari. Kell 16.30 sõidavad Tartu Raekoja platsil rahva ette WRC Rally Estonia 2023 võitjad.

WRC Rally Estonia direktor Urmo Aava: “Olen tänaseks kõik kiiruskatsed läbi sõitnud ja kõik pealtvaatajate kohad üle vaadanud ning võin öelda, et Rally Estonia on valmis! Tahan tunnustada kogu Rally Estonia tiimi, mis on küll sel aastal veidi õhem, kuid mis on aastatega paika loksunud ja mul ühe juhina on rõõm vaadata, kuidas see masinavärk töötab. Soovin nii võistlejatele, pealtvaatajatele, kui ka korraldustiimile head ja turvalist rallit. Tulge raja äärde omadele kaasa elama, võtme lipud kaasa ja naudime. Ilm peaks ralli vaatamiseks tulema ideaalne, mis tähendab, et sadanud vihmast ei peaks tolmu tekkima ja temperatuur pole liiga kõrge. Ilusat rallipidu kõigile!“ 

Lisaks kiiruskatsetele ja meelelahutusele on rallipublikul võimalik minna Eesti Rahva Muuseumi territooriumile vaatama, kuidas hoolduspargis töötavad maailma parimad meeskonnad, nende mehaanikud, insenerid ja paljud teised. Reede ja laupäeva õhtul on hooldusparki kogunenud publikul võimalik näha päeva TOP3 Meet the Crews sessiooni. Lisaks WRC tippmeeskondade jälgimisele saab hoolduspargis külastada ka EXPO-t, kus võimalik soetada erinevaid fännitooteid riietest mudelautodeni ja samuti uudistada NATO liitlasvägede poolt välja pandud lahingtanke.

Korraldajad on ette valmistanud ligi 60 erinevat pealtvaatamisala, mis on jagatud kahte erinevasse kategooriasse – Arena ja Area. Rallifännidel on võimalus valida erinevate pääsmete vahel, mille seast igaüks leiab endale sobiva – nelja päeva rallipass, päevapassid, nelja päeva VIP-pass ning VIP-päevapassid.  Nii rallipassid kui päevapassid on sellel aastal esmakordselt digitaalselt, mis tähendab, et ostu saab sooritada ükskõik millal ja ükskõik kust ning pääsmed jõuavad e-mailile loetud sekunditega. Rally Estonia pääsmed on müügil Rally Estonia www.rallyestonia.ee ja Piletilevi www.piletilevi.ee kanalites. Rallipass võimaldab ligipääsu kõikidesse pealtvaatamisaladesse ning külastaja saab ise endale koostada meelepärase programmi. Samadelt lehtedelt on võimalik soetada ka unikaalne FIN-EST rallipass, mis tagab ligipääsu kahele MM-etapile: Eesti ja Soome.

Kõik Tartu kesklinnas Raekoja platsil toimuvad tegevused, kontserdid ja muu meelelahutus Eesti Rahva Muuseumi territooriumil asuv hoolduspark ja EXPO on külastajatele TASUTA.

Sportlandi fännipoodides on terve ralli vältel saadaval WRC Rally Estonia unikaalse disainiga tänavused fännitooted. Erinevate naiste, meeste ja laste särkide ning jopede kõrval saab endale soetada ka muud, näiteks akupanga, et kiiruskatse ääres olles ralliraadiot kuulates või digipiletit kasutades telefoni aku tühjaks ei saaks.

Circle K teenindusjaamadest üle Eesti saab osta WRC Rally Estonia ametliku ralliajakirja, mis on täis kõikvõimalikku vajalikku infot ja põnevat lugemist. Ajakiri on müügil Circle K jaamades üle Eesti ning digiajakiri on kättesaadav Delfi keskkonnas. Lisainfo on leitav Rally Estonia kodulehel, aadressil: https://rallyestonia.ee/pealtvaatajale/uldinfo/programm/

Mugavalt on kogu info hallatav Rally Estonia mobiiliäpis, mille saab tasuta alla laadida Apple Store-st ja Google Play-st.

WRC Rally Estonia ametlik Ralliraadio on Kuku Raadio, mis levib sagedusel 92,9 MHz ja Lõuna-Eestis 102,4 MHz. Ralliraadio on samuti kuulatav kuku.pleier.ee keskkonnas ja Pleier äpist.

Rally Estonia kiiruskatsetest teevad otseülekanded TV3, TV6 ja TV3 Sport kanalid.

WRC Rally Estonia on 2023 aasta FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp, mis sõidetakse Tartus, Tartu vallas, Otepää vallas, Elva vallas, Kanepi vallas, Kambja vallas, Peipsiääre vallas,  Mustvee vallas ja Karaski vallas. 20.-23. juulil 2023.

Tule kohale ja ela omadele kaasa!

Foto: M-Sport

Back to top button