Testikatse võit Kalle Rovanperä/Jonne Halttunenile ja avakatse parimad olid Ott Tänak/Martin Järveoja

Ott Tänak/Martin Järveoja alustasid Soome MM-rallit katsevõiduga

Soome MM-ralli testikatsena sõideti 4,48 km pikkune Rannakylä. Nelja läbimise järel sõitsid välja parima aja MM-liidrid Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1), kes said kirja aja 1.56,3. Soomlastel oli teisel läbimisel ka ärev hetk, kui nende Toyotal peale hüppest maandumist tagatiib küljest lendas, mis hoolduses uuega asendati.

Testikatse teist aega näitasid 2021. aasta Soome MM-ralli võitjad Elfyn Evans/Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1), kes jäid meeskonnakaaslastest 0,8 sekundi kaugusele. Parima mitte Toyota võistluspaarina lõpetasid testikatse 2017.aasta Soome MM-ralli võitjad Esapekka Lappi/Janne Ferm, kes jäid Hyundai i20 N Rally1 autoga sõites kaasmaalastest 1,1 sekundi kaugusele.

Kolmekordsed Soome MM-ralli võitjad Ott Tänak/Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) läbisid testikatse kolmel korral ja jäid parimal läbimisel Rovanperä/Halttunenist 1,2 sekundi kaugusele.

WRC2 klassis näitasid testikatse parimat aega poolakad Mikolaj Maczyk/Szymon Gospodarczyk (Škoda Fabia RS Rally2). Georg Linnamäe/James Morgan (Hyundai i20 Rally2) jäid poolakatest 2 ja Robert Virves/Craig Drew (Ford Fiesta Rally2) 2,3 sekundi kaugusele.

10.Oliver Solberg/Elliott Edmondson +9,1

Soome MM-ralli avakatsena sõideti neljapäeva õhtul 3,48 km pikkune Harju linnakatse.

Selle katse parima aja sõitsid välja Tänak/Järveoja, kes edestasid 0,6 sekundiga Rally Estonial teise koha saanud Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally2). Katse kolmas aeg Rovanperä//Halttunenile, kes jäid eestlastest 0,7 sekundi kaugusele.

WRC2 klassis asusid Soome MM-rallit juhtima koduteedel sõitvad Jari Huttunen/Antti Haapala (Škoda Fabia RS Rally2). Linnamäele avakatse 10. (+4,9) ja Virvesele 16. (+6,0) aeg.