Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe lähevad pühapäevale vastu napis eduseisus. Ott Tänak / Martin Järveoja neljandad.

Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe näitasid, et Hyundaiga saab Montes Toyotade vastu küll

Monte-Carlo ralli jätkus laupäeva pärastlõunal hommikuste katsete kordustega ja liidrina läksid teisele ringile vastu Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1), kelle edu Elfyn Evans / Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1) ees oli 5,1 ja Sebastien Ogier / Vincent Landais (Toyota GR Yaris Rally1) ees 7,7 sekundit. Teisele ringile starditi rehvivalikuga, kus Ogier oli esiotsast ainus, kes läks sõitma ühe varuga.

SS12 Esparron / Oze 2 – 18.79 km – Ogier võidab katse ja Munster katkestab

Hommikuse ringi avakatsel koguni 18,8 sekundit kaotanud Sebastien Ogier oli teiseks ringiks palju paremini valmis ja võttis 5,5 sekundilise eduga Neuville ees katsevõidu. Kuna Evans kaotas arusaamatul põhjusel koguni 16,9 sekundit, siis tähendas see seda, et Ogier tõusis meeskonnakaaslasest mööda ja jäi nüüd liidrikohast 2,2 sekundi kaugusele. Kui avaringi viimasel katsel olid Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1) jaganud katsevõitu meeskonnakaaslastega, siis nüüd jagasid Takamoto Katsuta / Aaron Johnstoniga (Toyota GR Yaris Rally1) kolmandat kohta. Hommikul samal katsel TOP3 aja välja sõitnud Gregoire Munster / Louis Louka (Ford Puma Rally1) tegid kahjuks teisel läbimisel sõiduvea ja katkestasid.

Sebastien Ogier jõudis laupäeval karjääri 700. katsevõiduni!

SS13 Les Nonières / Chichilianne 2 – 20.04 km – Ogier võidab karjääri 700. kiiruskatse ja tõuseb ralli liidriks.

Kui eelmisel katsel vähendas Ogier Neuville edu 5,5 sekundi võrra, siis nüüd veel 3 sekundi võrra, mis tähendas, et prantslane oli esimest korda nädalavahetuse jooksul tõusnud ralli liidriks. See oli Ogieri karjääri 700. katsevõit. Kaheksakordsest MM-võitjast enam on ralli ajaloos suutnud vaid Carlos Sainz (757), Markku Alen (834) ja Sebastien Loeb (935).

SS14 Pellafol / Agnières-en-Dévoluy 2 – 21.37 km – Neuville tõuseb tagasi liidriks ja teeb ajalugu

Laupäeva viimane sõna jäi võistluspaarile 11 ehk Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe, kes võitsid katse Ogier / Landais ees 4,1 sekundiga, mis tähendas, et belglased tõusid 3,3 sekundilise eduga tagasi liidriteks. Kuna Monte-Carlo rallil jagatakse esimest korda punkte uue punktisüsteemi alusel, siis tegid Neuville / Wydaeghe ajalugu, teenides esimesena 18 punkti. Nende nö. vormistamiseks on neil vaja ralli siiski lõpetada.

Thierry Neuville:“Sellest enam paremaks ei saa minna. Viimane katse oli puhas perfektsus algusest lõpuni. Ma tundsin, et tuleb hea aeg ja Martijn ütles mulle katsel, et me hoiaks sellist rütmi lõpuni. Alustasime hommikut kolmanda kohaga ja ma ei oodanud, et me nii kiirelt liidriks tõuseme. Auto töötab hästi ja esiauto teeb head tööd. Nad andsid mulle kõvasti enesekindlust ja võimalust rohkem suruda. Meil on ainult kolme sekundiline edu, seega me peame homme kiiresti sõitma, kuid me ei saa riskida kõigega. Peame olema targad ja vaatama palju punkte me saame. Kui me hoiame esikohta ja võtame seejuures maksimumpunktid, oleks parim.“

Viimase katsega esikoha kaotanud Ogier sõnas päeva lõpetuseks: „Ma olen üritanud alates ralli algusest. See katse ei olnud kuidagi moodi teisiti, aga Thierry tegi hea katse. Peame homme veel rohkem pingutama.“

Ott Tänak / Martin Järveoja liiguvad katse-katselt parema tunde ja kiiruse poole

Ott Tänak / Martin Järveoja said teisel ringil kirja kaks TOP3 katseaega ja hoiavad laupäeva järel kinni kümnest punktist. Liidritest jäävad eestlased maha 1.46,9.

Ott Tänak:“Korralik päev ja kõik kokku üldse mitte paha. Olen hädas olnud mootoriga, kuid vaatame õhtul mis teha annab, kuid ma ütleks, et see hoiab meid tagasi. Kui me oleme kiiremad ja katsed voolavad, siis ei ole sellel suurt efekti ja me oleme edenenud samm-sammult. Rehvide valikus on meil palju variante, kuid vaatame hommikul, mis olud on. Mõnes mõttes hakkab ralli homme algusest peale, sest me tahame punkte teenida, kuid sa pead vaatama, et mis teised teevad. Esiauto info oli korralik ja meeskond tegi head tööd infoga katsetelt.“

Punktid peale laupäeva eeldusel, et kõik ka pühapäeval finišeerivad.

Kui Monte-Carlo ralli üldarvestuses on kahe parima vahe 3,3 sekundit, siis WRC2 klassis lahutab esimest kahte 0,2 ja kolmandat 6,9 sekundit.

Monte-Carlo ralli järjestus peale SS14

1.Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe 2:37:58,5
2.Sebastien Ogier / Vincent Landais 3,3
3.Elfyn Evans / Scott Martin +34,9
4.Ott Tänak / Martin Järveoja +1.46,9
5.Adrien Fourmaux / Alexandre Coria +2.54,0
6.Andreas Mikkelsen / Torstein Eriksen +4.21,2
7.Takamoto Katsuta / Aaron Johnston +7.34,0

Monte-Carlo ralli jätkub pühapäeval kolme kiiruskatsega, millest esimene saab alguse 08:04.

Fotod: Hyundai Motorsport, Toyota Gazoo Racing, DirtFish

Back to top button